Filmowy przewodnik weekendowy

Jak co tydzień, wybrałyśmy dla Was najciekawsze propozycje filmowe na dwa najbliższe dni.
Filmowy przewodnik weekendowy
12.11.2011

Sobota, TVP1, 20:20, Wyznania zakupoholiczki, komedia romantyczna

Rebecca mieszka w Nowym Jorku z najlepszą przyjaciółką, Suze. Uwielbia ubrania i dlatego wydaje na nie wszystkie pieniądze. Obsesja kupowania ściśle wiąże się z marzeniem o pracy w elitarnym piśmie poświęconym modzie. Przez przypadek Rebecca zostaje zatrudniona w magazynie finansowym, którego redaktorem naczelnym jest zniewalająco przystojny Luke Brandon. Odpowiedzialna za rubrykę z poradami dziewczyna szybko zdobywa sympatię czytelników i staje się popularna. Nie wszystko jednak układa się po jej myśli.

Sobota, TVP1, 22:15, Superzioło, komedia

Silas uprawia zioła w domowym laboratorium. Po tragicznej śmierci przyjaciela, Ivory'ego, postanawia go uczcić, dodając do sadzonek jego prochy. Przed egzaminami na wyższą uczelnię Silas i Jamal przez przypadek palą to samo superzioło. Wtedy ukazuje im się duch Ivory'ego, który obiecuje, że pomoże im zdać testy. Obydwaj zdobywają maksymalną liczbę punktów i dostają się na Uniwersytet Harvarda. Ich zwyczaje wywołują na uczelni chaos, ale zioło pomaga im pokonać przeszkody. Niestety, zapasy magicznego specyfiku zaczynają się kurczyć.

Sobota, TVN, 21:50, Miss Agent, komedia sensacyjna

Morderca, ukrywający się pod pseudonimem Obywatel, informuje organizatorów konkursu piękności, że tuż przed jego finałem podłoży bombę. Bezskutecznie polujące na terrorystę FBI postanawia umieścić wśród finalistek agentkę, która udaremni zamach. Problem w tym, że wytypowana do tej roli Gracie Hart uważa konkursy za idiotyczny wymysł. Otrzymawszy jednak rozkaz, musi go wykonać. Do tajnej misji zostaje zwerbowany również stylista Victor Melling. Ma dokonać niezwykłej przemiany Gracie z agentki-chłopczycy w zjawiskową królową piękności.

Sobota, Polsat, 20:05, Parasol bezpieczeństwa, komedia kryminalna

Hank i Earl mają jedną wspólną cechę: departament policji miasta Los Angeles zrezygnował z ich usług. Po publicznej aferze, w której obaj brali udział, Hank zmuszony jest przyjąć pracę w prywatnej agencji ochrony jako podrzędny "glina do wynajęcia". Ku swemu zdumieniu i rozpaczy za partnera dostaje przyczynę swego zawodowego upadku, Earla. Jednak nawet w tak niesprzyjających warunkach można wytropić poważne przestępstwa. Dwaj nieudacznicy trafiają na ślad skomplikowanej operacji przemytniczej.

film na weekend

Niedziela, TVP1, 20:20, Życie nad rozlewiskiem, odc. 11, serial obyczajowy

Po wyznaniu Róży ksiądz Karol przechodzi kryzys wiary. Po raz pierwszy nie odprawia mszy. Maciej odnajduje go spacerującego po okolicy. Konrad składa wymówienie, nie może dłużej pracować z Adą. Wyjeżdża na wakacje. Małgosia bezskutecznie stara się znaleźć z nim kontakt. Mieszkańcy są niezadowoleni ze sposobu w jaki Basia opisała ich okolicę.

Niedziela, TVP1, 21:20, Dziewiąte wrota, thriller

Dean Corso jest nowojorskim bibliofilem, specjalizuje się w odnajdywaniu bezcennych starodruków. Pewnego dnia otrzymuje niezwykłe zlecenie. Wydawca i kolekcjoner starych ksiąg Boris Balkan, który ostatnio zakupił unikatowy egzemplarz satanistycznej księgi "Dziewięć wrót Królestwa Cieni", prosi Corso o odnalezienie pozostałych wydań tego dzieła. Oferując wysokie honorarium, wysyła młodego mężczyznę do Portugalii i Francji. Corso wyrusza w daleką podróż, której przebiegu zupełnie się nie spodziewa.

Niedziela, TVP2, 21:10, Czas honoru, serial wojenny, odc. 50, sezon 4

Bronek umieszcza Wandę i Helenę w bezpiecznym mieszkaniu. Załatwia im dokumenty. Na Kercelaku Michał widzi matkę po raz pierwszy od lat. Lena martwi się, że przesłuchania złamią Janka. Odział cieszy się z oddźwięku akcji na niemieckiej stacji. Fischer żałuje, że nie zlikwidował Rainera. Jest pewny, że to on stoi za zniknięciem Blazera. Ruda mówi Władkowi, że widziała spotkanie Osmańskiej z jakimś mężczyzną. Rainer składa Jankowi propozycję. Władek znajduje w mieszkaniu Osmańskiej fałszywe paszporty. Maria zakrada się do gabinetu Fischera.

Niedziela, TVN, 22:30, Układ warszawski, odc. 11, serial kryminalny

Podczas nieobecności Zuzy Marek wpada w poważne tarapaty. Pojawia się Watertank - wspólnik Łapy. Wrócił po brylanty. Giną dwaj przyjaciele Łapy. Watertank dostarcza na komisariat zdjęcia będące dowodem współpracy Marka z Łapą. Oporny zostaje zawieszony. Domyślając się wpadki, inspektor podrzuca przestępcy brylanty. Wkrótce Marek i Łapa zostają aresztowani pod zarzutem współpracy. Oporny decyduje się ujawnić, że Łapa jest jego informatorem. Najstarszy wierzy Markowi i przeszukuje pokój Watertanka. W walizce znajdują brylanty.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

The best of WOODY ALLEN

Daj się porwać w niezwykłą podróż po filmach jednego z najbardziej oryginalnych reżyserów.

Jim Jarmusch: Uzależniony od kawy & kina

Zaczynał karierę w filmowym undergroundzie.

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2011 22:40
wyznania były super :) do weekendu jeszcze kawalek, więc jutro poluję na szóstą część pottera na hbo2 wieczorem :) taki kinowy hit na osłodzenie środku tygodnia :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2011 19:15
a co z BOSKIM CHILLOUTEM na Polsacie w Sobote? :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2011 17:46
antekxd.gliteruje.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2011 12:07
zapraszam na :codzienna-paranoja.blogspot. com
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2011 11:08
Dziewiąte wrota do królestwa cienia!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo