Romantyczna jesień we dwoje: Najlepsze filmy o miłości ♥

Propozycje idealne na długie, chłodne wieczory!
Romantyczna jesień we dwoje: Najlepsze filmy o miłości ♥
13.11.2011

"Bliżej" Mike Nichols

Jest to zawikłana historia czwórki dorosłych ludzi, którzy gubią się w gąszczu uczuć, romansów i kłamstw. Tak właściwie, to nie wiedzą, czego chcą od życia. Nie potrafią się zatrzymać i często bardzo ranią najbliższe im osoby... Są ze sobą, rozchodzą się, wracają i tak w kółko. Czy można jednak tak nieskończenie wiele razy odchodzić i wracać do jednej osoby? Gdzie i kiedy w takim razie zaczyna się granica, której nie wolno przekroczyć, aby wszystkiego ostatecznie nie zburzyć?

"Wierny ogrodnik" Fernando Meirelles

Justin i Tessa Quale pracują dla brytyjskich służb dyplomatycznych na rozległych równinach Kenii. Kiedy w tajemniczy sposób zostaje zamordowana Tessa, zaczynają krążyć pogłoski o jej rzekomym romansie z Kenijczykiem, który zginął razem z nią. Justin, zdeterminowany, aby ocalić dobre imię żony, rusza w podróż, która prowadzi go od egzotycznych krajobrazów Kenii, przez ulice Londynu, po surowe i zimne pustkowia Kanady.

"Love Story" Arthur Hiller

Oliviera Barrett'a IV i Jennifer Cavilerri łączy głębokie uczucie. Na wieść o tym, że młodzi chcą się pobrać, ojciec Oliviera grozi mu wydziedziczeniem. Dochodzi do konfliktu. Jennifer i jej ojciec robią wszystko, aby pogodzić Barrett'ów.

"Rzymskie wakacje" William Wyler

Księżniczka Anna podróżuje po Europie. Od zawsze towarzyszy jej sztab doradców, guwernantek i lokajów. W Rzymie znużona życiem według sztywnych reguł, Anna ucieka służbie, by zasmakować normalności. Spotyka dziennikarza, Joe Bradleya, który oferuje jej gościnę w swym skromnym mieszkaniu.

dirty dancing

"Jak stracić chłopaka w 10 dni" Donald Petrie

Andie Anderson (Kate Hudson), prowadząca w gazecie własną rubrykę kobiecych porad otrzymuje nietypowe zlecenie. Ma napisać oparty na relacjach z „pierwszej ręki” artykuł o tym, co takiego robią kobiety, co w sposób nieuchronny odstrasza od nich mężczyzn .... Czas oddania artykułu - 10 dni. Misja Andie to: znalezienie faceta, rozkochanie go w sobie, po kolei popełnienie wszystkich klasycznych związkowych błędów i koniec końców, doprowadzenie do tego, żeby ofiara intrygi rzuciła ją. Na niekorzyść Andie przemawia z pewnością osoba na celowniku tego zadania - spec z agencji reklamowej, przystojniak Benjamin Barry (Matthew McConaughey), który właśnie założył się ze swoim szefem, że wystarczy mu zaledwie 10 dni, aby rozkochać w sobie kobietę.

"Duma i uprzedzenie" Joe Wright

Do malowniczego Netherfield przybywa przystojny i bogaty Charles Bingley z zamiarem osiedlenia się tam na stałe. Przybysz wzbudza żywe zainteresowanie lokalnej społeczności, zwłaszcza niezamożnych panien na wydaniu. Na zawarciu bliższej znajomości z nowym sąsiadem zależy szczególnie pani Bennet, matce pięciu dorosłych córek, których jedyną szansą na dostatnie życie jest bogate zamążpójście.

"Dirty Dancing" Emile Ardolino

Młoda dziewczyna (Jennifer Grey) spędza wakacje wraz z rodzicami i siostrą w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym. To właśnie tutaj poznaje przystojnego instruktora tańca John'ego (Patrick Swayze). Między młodymi ludźmi rodzi się uczucie. Film okraszony muzyką, która w 1988 roku zdobyła Oskara i Złoty Glob.

"Bezsenność w Seattle" Nora Ephron

Sam (Tom Hanks) jest młodym wdowcem, który szuka nowej partnerki życiowej. Pomaga mu w tym synek Jonah (Ross Malinger), który pewnego dnia dzwoni do radia, opowiada historię swojego ojca i informuje słuchaczy, że chciałby mieć nową mamę. W odpowiedzi setki kobiet zaczyna wysyłać do Sama listy. Wśród nich jest Annie (Meg Ryan), zaręczona dziewczyna, która jednak postanawia poznać Sama bliżej...

Zobacz także:

Książki, które wywołują rumieńce! Pikantne sceny & bulwersujące tematy

Pewne fragmenty tych publikacji przekraczają wszelkie możliwe granice!

10 FILMÓW, KTÓRE ROZBAWIĄ KAŻDEGO SZTYWNIAKA

Wrzuć na luz!

Komentarze (29)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2011 19:38
zabraklo domu nad jeziorem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.11.2011 23:15
Pamiętnik!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2011 22:29
wciąż go kocham-piekne;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.11.2011 20:25
Ja od siebie polecam Pretty Woman, Grease, Moulin Rouge, Szkołę Uczuć i Upiora w Operze, bardzo dobre produkcje, które warto znać ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.11.2011 19:11
'Dirty dancing 'i "Śniadanie u Tiffany'ego" - uwielbiam ! ; )
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo