Filmowy przewodnik weekendowy

Film przygodowy, melodramat, a może komedia sensacyjna – co obejrzysz dziś najchętniej?
Filmowy przewodnik weekendowy
22.10.2011

Sobota, TVP1, 20:20, Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki, film przygodowy

Rok 1957. Dr Indiana Jones wiedzie spokojne życie, wykładając na uniwersytecie. Nagle zostaje zwolniony z powodu licznych rewizji FBI. Wkrótce dowie się o zaginionych 13 kryształowych czaszkach. Legenda głosi, że zostały one wykonane przez kosmitów lub wysoko rozwiniętą cywilizację Majów. Nowa podróż prowadzi go m.in. do Meksyku i dżungli w Peru. Towarzyszą mu: Marion Ravenwood, dawna ukochana, Mutt Williams, syn oraz profesor Oxley. Poszukiwaczom depczą po piętach agenci KGB, którym przewodzi demoniczna Irina Spalko.

Sobota, TVP2, 22:15, Dorwać małego, komedia sensacyjna

Gangster Chili Palmer ma odebrać w Los Angeles dług od producenta filmów niskobudżetowych, Harry'ego Zimma. Ale Chili jest miłośnikiem kina i zamiast rozliczyć się z dłużnikiem, zawiązuje z nim spółkę. Harry akceptuje jego pomysł na scenariusz. W sprawę jest wtajemniczona dziewczyna Harry'ego, Karen, która zaczyna podkochiwać się w Chilim. Ma nakłonić byłego męża, gwiazdora Martina Weira, by zagrał główną rolę w nowym filmie spółki Zimm-Palmer. Tymczasem pojawiają się inni wierzyciele.

Sobota, TVN, 21:50, P.S. Kocham Cię, melodramat

Idealne małżeństwo Kennedych przerywa śmierć Gerry'ego. Holly, zrozpaczona wdowa, wpada w depresję. W dniu trzydziestych urodzin kobieta otrzymuje zagadkową przesyłkę, której nadawcą jest zmarły mąż. Okazuje się, że przed śmiercią mężczyzna napisał do żony serię listów. Zachęca w nich Holly do podejmowania najróżniejszych wyzwań. Dzięki nim pogrążona w rozpaczy kobieta przeżywa niecodzienną terapię, która koi rany po bolesnej stracie i pozwala odrodzić się do nowego życia.

Sobota, Polsat, 20:00, Agent XXL, komedia sensacyjna

Agent FBI Malcolm Turner jest prawdziwym mistrzem kamuflażu, który staje przed najtrudniejszym wyzwaniem w karierze. Razem z partnerem Johnem jadą do prowincjonalnego miasteczka na południu Stanów Zjednoczonych, by pojmać recydywistę. Malcolm zastawia pułapkę w domu sędziwej Hattie Mae Pierce, zwanej Mamuśką. Niestety, okazuje się, że kobieta musi nagle wyjechać, by zaopiekować się chorą przyjaciółką. Malcolm nie ma innego wyjścia jak tylko przeistoczyć się w panią Pierce.

ps i love you

Niedziela, TVP1, 20:20, Życie nad rozlewiskiem, odc. 8

Dostawszy ofertę pracy we Francji, Kuba wyjeżdża. Marysia nie chce zostać sama w Warszawie i postanawia wrócić nad rozlewisko. Konrad zawozi córkę na miejsce. Spotkanie z Małgosią zbliża parę do siebie. Marysia pragnie jak najszybciej zobaczyć się z Krzysztofem. Jest zakochana, ale boi się do tego przyznać. Basia zauważa, że między wnuczką a leśniczym rodzi się uczucie. Ktoś kradnie drzewo z lasu. Okazuje się, że to były mąż Oli, Janek. Ksiądz Karol świętuje 10-lecie posługi kapłańskiej. Basia otrzymuje pierwsze egzemplarze swojej książki.

Niedziela, TVP2, 21:10, Czas honoru, odc. 47

Niemcy przeszukują dom Charewicza. Zabierają gospodarza i jego żonę. Michałowi i Bogusiowi udaje się uciec. Władek mówi Lenie o aresztowaniu Janka. Fischerowa czuje się coraz lepiej. Ernest informuje Rudą, że szykuje się kolejne zadanie. Helena zdradza Heinrichowi, że pracownica Kugla to jej córka. Ruda i Ernest idą na zwiad przed akcją. Michał dowiaduje się o przesłuchaniu Osmańskiej. Postanawia uciec z nią do Warszawy. Brodowicz gratuluje chłopakom sprawnie przeprowadzonej akcji na poligonie.

Niedziela, TVN, 22:00, Układ warszawski, odc. 8

Odbywa się wesele Adama i Magdy. Następnego ranka Adam znika. Oporny oskarża Łapę o kradzież pieniędzy z depozytu. Łapa zaprzecza. Marek i Zuza spotykają się z Magdą i jej rodzicami w sprawie porwania Adama. Oficer wydziału wewnętrznego prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży pieniędzy z depozytu. Wzywa na przesłuchanie Marka, a następnie Zuzę. Łapa podrzuca pieniądze Klockowi. Policjanci przeszukują las, w którym znaleźli ciało Adama. Komisarz Szarek zostaje aresztowana pod zarzutem kradzieży gotówki, która zginęła z komendy.

Niedziela, Polsat, 23:00, Morderca znad Green River, dramat kryminalny

Przez lata Seattle było miejscem morderstw dokonywanych w pobliżu rzeki Green River. Mordercy, który odebrał życie dziesiątkom kobiet, nie schwytano. Próbę rozwikłania zagadki podejmuje kolejny detektyw - Robert Keppel. W śledztwie ma mu pomóc Ted Bundy, inny seryjny morderca, który w więzieniu na Florydzie czeka na wyrok śmierci za morderstwa na kobietach. Keppel zamierza zrobić wszystko, aby Bundy przyznał się do mordów i wyjaśnił ich motywy, ponieważ jest przekonany, że dzięki temu trafi na ślad zabójcy znad Green River.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Erotyczny horoskop: Znaki zodiaku a seks

Sprawdź, jaką jesteś kochanką według astrologów!

60 bluzek i golfów z długim rękawem (Ciepłe & z milutkiej bawełny - już od 24,99 zł)

Gdy za oknem coraz zimniej, w szafie warto mieć kilka ciepłych bluzek z kategorii basic.

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.10.2011 13:16
PS. kocham cię
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.10.2011 13:00
Nie polecam filmu P.S. Kocham Cię. Za to polecam książkę - ryczałam i śmiałam się na zmianę. Jest świetna.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.10.2011 12:20
kiedy bedzie trzy metry nad niebem i na jakim programie ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.10.2011 10:35
będzie w Tv Trzy metry nad niebem?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.10.2011 10:02
"3 metry nad niebem" ! Piękny film.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo