Filmowy przewodnik weekendowy

Sprawdź, które filmy warto obejrzeć w sobotę i niedzielę!
Filmowy przewodnik weekendowy
08.10.2011

Sobota, TVP1, 20:25, Indiana Jones i Świątynia Zagłady, film przygodowy

Lata 30. Archeolog dr Indiana Jones w czasie jednej z niecodziennych ekspedycji jedzie do Szanghaju. Wdaje się w awanturę w nocnym klubie, po której trafia do indyjskiej głuszy. Tu znajduje tajemniczą kopalnię, w której dzieci są zmuszane do niewolniczej pracy. Nad procederem sprawuje władzę zbrodnicza sekta wyznawców bogini Kali. By ocalić dzieci, archeolog musi stawić czoła bezwzględnym mordercom. Indiana uzyskuje pomoc w osobach szansonistki z nocnego klubu, Willie Scott, i 12-letniego Azjaty, Shorta Rounda.

Sobota, TVP2, 21:35, Dlaczego nie! komedia romantyczna

Małgosia kończy studia na Akademii Sztuk Pięknych, marzy o pracy w agencji reklamowej. Jednak w świecie rządzonym przez przebojowych yuppies i uwodzicielskie seksbomby zdobycie upragnionej posady nie jest proste. Małgosię spotykają same rozczarowania: utrzymuje się, rozwożąc pizzę, a jej chłopak ogląda się za innymi dziewczynami. Jednak wbrew przeciwnościom losu, nie poddaje się. Wkrótce w jej życiu pojawia się Janek, prezes firmy reklamowej, a wraz z nim dwie rywalki - Ewa, szefowa firmy cateringowej, i Renata, gwiazda agencji reklamowej.

Sobota, TVN, 21:40, Step Up II, film muzyczny

16-letnia Andie po śmierci matki trafia pod opiekę jej przyjaciółki, Sary. Ku rozczarowaniu opiekunki Andie nie radzi sobie w szkole, całą uwagę i energię skupiając na tańcu, który wypełnia jej życie i marzenia. Dziewczyna większość czasu poświęca na próby, ćwiczenia oraz pokazy z grupą 4 1 0, która walczy o zwycięstwo w nielegalnym konkursie tańca ulicznego The Streets. Gdy Sarah postanawia odesłać podopieczną do ciotki, do Teksasu, kolega Andie namawia Sarę, by dziewczyna spróbowała dostać się do renomowanej szkoły tańca.

Sobota, Polsat, 20:00, Speed II – wyścig z czasem, film sensacyjny

Annie Porter wraz z narzeczonym Aleksem, członkiem elitarnej jednostki do zadań specjalnych, wyrusza w romantyczny rejs po Wyspach Karaibskich. Sielankowa atmosfera kończy się podczas uroczystego balu, gdy w wyniku serii tajemniczych wybuchów uszkodzony zostaje układ sterowniczy statku. Sprawcą całego zamieszania jest John Geiger, komputerowy geniusz, który w ten sposób chce wyrównać osobiste porachunki. Mężczyzna żąda dużego okupu. Pasażerowie stają się zakładnikami, a sam statek niebezpiecznie zmienia kurs.

borat

Sobota, Polsat, 22:45, Borat – Podpatrzone w Ameryce..., komedia

Borat Sagdijew, dziennikarz telewizji kazachskiej, zostaje wydelegowany przez rząd do USA, by sprawdzić, na czym polega fenomen Stanów Zjednoczonych. Bohater trafia do kraju, w którym wszystko jest inne niż w rodzinnej wiosce. Amerykanie traktują go z przymrużeniem oka i, rezygnując z politycznej poprawności, śmiało wyrażają poglądy. Okazuje się, że chętnie karaliby homoseksualistów śmiercią i nie mieliby nic przeciwko przywróceniu niewolnictwa. Kazach chce połączyć narodową misję z prywatnym interesem.

Niedziela, TVP2, 21:10, Czas honoru, serial wojenny

Michał i Osmańska budzą się po wspólnie spędzonej nocy. Władek wypytuje Janka o Rudą. Dowiaduje się, że kobieta wykonuje wyroki podziemnych sądów. Prosi Janka, by załatwił mu udział w akcji jako jej obstawa. Brehm melduje Rainerowi, że zamachowiec pod restauracją został podstawiony przez Stocka. W konspiracyjnym lokalu Władek, Brodowicz i Tokarz oglądają element przywieziony przez Władka z Pustkowa. Helena trafia do gospodarstwa Heiricha, poznaje jego córkę i drugą robotnicę, Rosjankę. Brehm i Rainer doprowadzają do aresztowania Falkenheima.

Niedziela, TVN, 15:55, Czy to ty, czy to ja, komedia

9-letnia Amanda z domu dziecka bardzo chciałaby zamieszkać z ulubioną Diane, lecz samotnej kobiecie sąd nie przyzna prawa do adopcji. Tymczasem nieopodal sierocińca mieszka Roger Callaway, wdowiec wychowujący 9-letnią Alyssę, która jest podobna do Amandy. Przypadek sprawia, że dziewczynki się spotykają i zaprzyjaźniają. Postanawiają na jakiś czas zamienić się rolami. Amanda zostaje córką milionera, a Alyssa wraca do sierocińca. Rezolutne dziewczynki dochodzą do wniosku, że Diane i Roger są dla siebie stworzeni. Postanawiają ich połączyć.

Niedziela, TVN, 22:15, Układ warszawski, serial kryminalny

Marek Oporny i Zuza Szarek zostają wezwani do stadniny, z której skradziono klacz. Córka właściciela, Dorota, oskarża o kradzież kochankę ojca. Marek i Zuza dowiadują się, że właściciel podniósł sumę ubezpieczenia konia. Wkrótce wychodzą na jaw nagrania, na których widać, że klacz była przewożona w przyczepie używanej przez pracownika stadniny, Jędrzejczaka. Śledczy chcą z nim porozmawiać, ale matka chłopaka nie zna miejsca pobytu syna. Wkrótce okazuje się, że zniknęła też Dorota. Pojawia się podejrzenie, że młodzi ukradli konia i uciekli.

Poleca Alicja Piechowicz

Zobacz także:

6 książkowych nowości na jesień (Świetne czytadła na zimne wieczory)

Oto kilka niesamowicie wciągających książek, które umilą Ci każde popołudnie!

10 FILMÓW, KTÓRE ROZBAWIĄ KAŻDEGO SZTYWNIAKA

Wrzuć na luz!

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2011 15:17
Borat! :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2011 14:12
nuuda ;/ obejrze cos na kinomaniak.tv
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2011 14:11
Indiana :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2011 11:06
STEP UP 2 !
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2011 07:56
Borat jest , ja mam tak w programie telewizyjnym
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo