6 książkowych nowości na jesień (Świetne czytadła na zimne wieczory)

Kilka niesamowicie wciągających książek, które umilą Ci popołudnie!
6 książkowych nowości na jesień (Świetne czytadła na zimne wieczory)
04.11.2011

Thierry Jonquet „Tarantula”

Kim jest piękna Ewa, z którą wzięty chirurg plastyczny, Richard Lafargue, pokazuje się na przyjęciach? Dlaczego Ewa czasem tak subtelnie się uśmiecha, a on wtedy z trudem ukrywa wściekłość i ból? Czemu są razem, skoro jest między nimi tyle wrogości? Jaka tajemnica mogła połączyć ze sobą tych dwoje? Dlaczego piękny tekst piosenki "The Man I Love" stał się dla nich sposobem na wyrażanie nienawiści w najczystszej postaci?

Na podstawie tej poruszającej książki Pedro Almodóvar napisał scenariusz swojego filmu "Skóra, w której żyję".

Lauren DeStefano „Atrofia”

Dzieci poczęte naturalnie są niedoskonałe. Dlatego – żeby stworzyć idealnych ludzi – ruszyła produkcja embrionów bez najmniejszych wad genetycznych. Ale tylko pierwsze pokolenie to okazy zdrowia; potomkowie perfekcyjnych ludzi umierają w wieku dwudziestu paru lat. W tym ponurym świecie dziewczęta zmuszane są do poligamicznych małżeństw, by zapewnić przetrwanie gatunku. Rhine, Jenna i Cecily trafiają do ekskluzywnej rezydencji w gaju pomarańczowym, gdzie wszystkie poślubia młody syn właściciela. Serce Rhine bije jednak dla Gabriela, młodego Służącego, który zaryzykuje wszystko, by pomóc jej odzyskać wolność. Dziwaczny świat luksusu i piękna, skrywający mroczne sekrety, rozciąga swoje macki, wabi dziewczęta iluzją. Lecz widmo śmierci wciąż krąży wokół nich, niepogodzonych z losem. Liczą na cud, a każdemu z czymś innym się kojarzy prawdziwe życie.

Alexandra Bullen „Złudne marzenia”

Hazel Snow od zawsze była sama. Adoptowana jako niemowlę, wędrowała od jednej rodziny zastępczej do drugiej. Nigdy nie miała swojego miejsca na ziemi, nie wiedziała, skąd pochodzi i kim tak naprawdę jest. Kiedy zatem dostała trzy olśniewająco piękne magiczne sukienki i szansę, by spełnić swe najgłębsze życzenia, nie zastanawiała się długo. Wiedziała, że chce poznać matkę… Przeniesiona w czasie osiemnastoletnia Hazel zaczyna wieść drugie, alternatywne życie – u boku matki, której dotąd nie znała. W ciągu niezwykłego, cudownego lata odnajduje dom, zakochuje się i zawiera całkowicie nieoczekiwaną przyjaźń. Czy jednak dążenie do odkrycia przeszłości na zawsze odmieni jej przyszłość?

nowości wydawnicze

„15 blizn”, opracowanie zbiorowe

Mistrzowie krajowej i zagranicznej sceny horroru stworzyli piętnaście opowiadań, które pochłaniają bez reszty. Są jak żywy organizm, infekujący strachem i trwogą. Ten jedyny w swoim rodzaju zbiór zawiera nigdy wcześniej niepublikowane w Polsce teksty największych sław literackiej grozy, wśród których znalazły się te nagradzane najbardziej prestiżowymi nagrodami i filmowane.

Candace Camp „Panna z dobrego domu”

Hrabia Westport cieszy się nie najlepszą reputacją. Do życia i miłości podchodzi beztrosko i cyniczne, a małżeństwo to w jego oczach jedynie zwykła transakcja. Nadchodzi jednak moment, w którym „Diabeł” postanawia stanąć na ślubnym kobiercu. Pragnie doczekać się spadkobiercy, któremu będzie mógł przekazać tytuł i majątek. W zamian za urodzenie mu dziedzica może zaoferować swojej żonie wygodne, dostatnie życie. Niespodziewanie na drodze hrabiego staje Charity Emmerson, która spełnia wszystkie jego wymagania. Pochodzi z szanowanej rodziny, ma pogodną naturę i podziela pogląd, że miłość nie jest konieczna, aby kogoś poślubić. Wbrew początkowemu założeniu Simon Westport zakochuje się w narzeczonej. Co więcej – z wzajemnością. To najmniejszy z jego problemów, bo wokół pary zawiązuje się intryga. Ktoś za wszelką cenę nie chce dopuścić do tego, by tych dwoje się pobrało…

Jennifer Greene „Lawendowe Pola”

Trzy siostry. Trzy historie. Jeden spokojny dom. Ukryty wśród lawendowych pól, wypełniony wspomnieniami beztroskiej radości dzieciństwa. Po latach stanie się miejscem, gdzie siostry rozpoczną swoje życie na nowo.

Camille, najmłodsza z trzech sióstr Campbell, wciąż nie może otrząsnąć się z traumy, jaką przeżyła w Bostonie. Została napadnięta i brutalnie pobita na ulicy, a jej mąż stracił życie. Camille powoli odzyskuje zdrowie, ale nie jest już tak pełna radości i energii jak kiedyś.

Ekstrawagancka, nieprzewidywalna i roztargniona – taka jest starsza siostra Camille, Violet. Już trzy lata upłynęły, od kiedy rozwiodła się i wróciła na rodzinną farmę. Świetnie sobie radzi sama: prowadzi sklep „Ziołowa Oaza” i hoduje własne eksperymentalne krzyżówki lawendy. Teraz ma szansę podpisać intratny kontrakt ze znaną francuską firmą kosmetyczną. Wszystko zależy od tego, jak Cameron Lachlan, naukowiec pracujący dla firmy z Francji, oceni jakość lawendy. Violet nawet nie przypuszcza, że ten mężczyzna zmieni wszystko w jej życiu.

Daisy, najstarsza z sióstr, wraca do rodzinnego domu z Francji. Wszyscy myśleli, że jest szczęśliwą żoną artysty malarza. Początkowo zakochana, nie zauważała egoizmu i nieodpowiedzialności męża. Z czasem sytuacja stała się nie do zniesienia. Daisy podjęła decyzję o rozstaniu i, zostawiając wszystko za sobą, z jedną walizką przyjeżdża do kraju.

Poleca Maja Zielińska

Zobacz także:

Najbardziej nostalgiczne filmy wszech czasów - melancholijne wyciskacze łez

Sześć kultowych filmów dla poszukiwaczek ciężkich emocji.

10 FILMÓW, KTÓRE ROZBAWIĄ KAŻDEGO SZTYWNIAKA

Wrzuć na luz!

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.11.2015 18:40
a ja chcę polecić książkę, którą teraz czytam czyli Aktorki Portrety Ł. Maciejewskiego jest świetna.
odpowiedz
Karolina (Ocena: 5) 11.06.2015 17:37
Ja polecam książkę, którą ostatnio przeczytałam, a mianowicie Dziennik O-błędnik. Idealna dla kobiet na samotne wieczory. Świetnie się czyta i również utożsamia z główną bohaterką. Jak dla mnie bomba.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2011 20:59
Polecam książki Moniki Szwaii, są genialne, fantastyczne na jesienny wieczór :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2011 16:18
czytałam tarantulę, teraz na jej podstawie jest film skóra w której żyję. Książka rewelacyjna trzyma w napięciu do końca, przeczytałam w kilka godzin, jest świetna.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2011 16:18
czytałam tarantulę, teraz na jej podstawie jest film skóra w której żyję. Książka rewelacyjna trzyma w napięciu do końca, przeczytałam w kilka godzin, jest świetna.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie