Na co warto wybrać się dziś do kina?

Nie masz pomysłu na wieczór? Wyciągnij znajomych na seans filmowy!
Na co warto wybrać się dziś do kina?
25.09.2011

Repertuar największych kin w Polsce prezentuje się naprawdę zachęcająco. Oto nasze propozycje:

"Skóra, w której żyję", reż. Pedro Almodovar, dramat

Od czasu, gdy żona doktora Roberta Ledgarda, znanego chirurga plastycznego, spłonęła w wypadku samochodowym, próbował on stworzyć nową ludzką skórę, która mogłaby ją ocalić. Po dwunastu latach badań udaje mu się wyhodować skórę, będącą prawdziwą zbroją, chroniącą przed wszelkimi zagrożeniami. Przez lata eksperymentów i prób doktor Ledgard potrzebował trzech rzeczy: braku skrupułów, asystenta i królika doświadczalnego: najlepiej człowieka. Skrupuły nie były dla doktora żadnym problemem, najwierniejszą asystentką została Marilia, kobieta opiekująca się nim od dnia jego narodzin, a jeśli chodzi o doświadczalnego królika... Ledgard nie bał się sięgnąć po najbardziej drastyczne rozwiązanie...

"To tylko seks", reż. Will Gluck, komedia

Dylan i Jamie z pewnością nie mają zamiaru się ustatkować. Jeszcze nie. Kiedy zajmująca się rekrutacją dla nowojorskiej firmy Jamie próbuje swoich umiejętności usiłując zwerbować dyrektora artystycznego z Los Angeles, Dylana, oboje szybko odkrywają, że są bratnimi duszami. Mając za sobą wiele nieudanych związków, gotowi są zrezygnować z miłości i skupić się na przyjemnościach.

"Kocha, lubi, szanuje", reż. Glenn Ficarra, John Requa, komedia

W wieku czterdziestu paru lat przesadnie poprawny Cal Weaver wiedzie życie jak z marzeń — ma dobrą pracę, ładny dom, wspaniałe dzieci, a jego żoną jest ukochana z czasów liceum. Ale kiedy Cal dowiaduje się, że żona, Emily, zdradza go i chce rozwodu, jego „idealny” świat rozpada się na kawałki. W dzisiejszym świecie „singli” Calowi, który nie chodził na randki od dziesięcioleci, brakuje obycia. Mężczyzna spędza wolne wieczory samotnie w miejscowym barze i zostaje towarzyszem i uczniem przystojnego kobieciarza — Jacoba Palmera.

kino

"Szefowie wrogowie", reż. Seth Gordon, komedia

Zdaniem Nicka Hendricks’a, Kurta Buckman’a i Dale’a Arbus’a jedyną rzeczą, która może uczynić ich życie bardziej znośnym, jest pozbycie się swoich nieznośnych szefów. Rzucenie pracy nie wchodzi w grę, a zatem, pod wpływem alkoholu i dziwacznych pomysłów ekscentrycznego kumpla, trzej przyjaciele opracowują zawiły i pozornie niezawodny plan pozbycia się swoich pracodawców. Jest tylko jeden problem - nawet najbardziej misterny plan może okazać się zawodny.

"W imieniu diabła", reż. Barbara Sass, dramat obyczajowy

Anna ma dwadzieścia parę lat. Jest piękną, mądrą, wrażliwą dziewczyną. Po traumatycznych przejściach w „chorej” rodzinie postanowiła szukać schronienia w klasztorze. Wydaje się, że jest pełna wewnętrznego spokoju. Jednak złe wspomnienia powracają w postaci koszmarnych snów. Przełożona klasztoru, która darzy Annę dziwnym uczuciem twierdzi, że opętał ją szatan. Obiecuje pomóc, powołując się na swoje niezwykłe kontakty z Matką Boską.

"Ewa", reż. Adam Sikora, Ingmar Vilqist, dramat obyczajowy

Historia prawdziwej miłości, tak prawdziwej, że trudno w nią uwierzyć. Ta historia mogła się zdarzyć wszędzie i na nieszczęście zdarza się na całym świecie. Poruszający film o silnych relacjach emocjonalnych w rodzinie, o kobiecie, matce, żonie, w której - w obliczu grożącej jej rodzinie biedy - budzi się charakterystyczna dla kobiet siła do walki o to, co dla niej najważniejsze - o dzieci, dom, stabilizację, o możliwość godnego życia.

kino

"Inkarnacja", reż. Mans Marlind, Björn Stein, thriller

Cara Jessup jest specjalistką w dziedzinie rozpoznawania syndromu osobowości mnogiej. Kontakt z czystym złem uosabianym przez nowego pacjenta-przestępcę podważa wszystkie teorie naukowe Cary. Gdy jej ojciec ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, a życiu córki zacznie zagrażać nieuchwytny psychopata, Cara z przerażeniem odkrywa, że za zbrodnią może stać siła, która wymyka się racjonalnym metodom śledczym...

"Johnny English Reaktywacja", reż. Oliver Parker, komedia

Od czasu ostatniej misji, agent doskonali swoje unikalne umiejętności w jednym z odległych rejonów Azji. Kiedy jednak jego przełożeni otrzymują informację o próbie zamachu na życie premiera Chin, a świat potrzebuje go bardziej niż kiedykolwiek, niekonwencjonalny agent, Johnny English wraca do akcji. Dzięki najnowszym gadżetom, musi przerwać nić konspiracji łączącą KGB, CIA, a nawet MI7.

"Porwanie", reż. John Singleton, film akcji

Nathan Harper dokonuje zaskakującego odkrycia – znajduje swoje zdjęcie na stronie poświęconej zaginionym osobom. Jego zwyczajne życie w jednej chwili traci sens. Próbując ustalić kim naprawdę jest, chłopak przekonuje się, że nic nie jest takie, jak mu się wydawało. W momencie, w którym do gry wmiesza się policja, agenci rządowi i tajemnicze postaci, próbujące schwytać Nathana, jedynym wyjściem będzie dla niego ucieczka. Chłopak nie da jednak tak łatwo za wygraną. Jest szybki, zwinny i niesamowicie zdeterminowany, aby dowiedzieć się kim jest naprawdę. 

Poleca Alicja Piechowicz

Zobacz także:

10 FILMÓW, KTÓRE ROZBAWIĄ KAŻDEGO SZTYWNIAKA

Wrzuć na luz!

Najbardziej nostalgiczne filmy wszech czasów - melancholijne wyciskacze łez

Sześć kultowych filmów dla poszukiwaczek ciężkich emocji.

Polecane wideo

Komentarze (23)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2011 22:44
Oglądałam dziś "sala sambójców" i powiem Wam,że jak były recenzje to uważałam to za kolejny głupi Polski film. A tu proszę dobrze zrobiony i dobrze zagrany,a co najważniejsze dobra tematyka
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2011 20:06
inkarnacja zdecydowanie na tak
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2011 16:49
Johny English!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2011 13:13
Kocha, lubi, szanuje - świetny film, polecam. chciałam wybrać się jeszcze na Drive, ale u nas go nie grają! masakra jakaś!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2011 12:50
Johny English wymiata! gorąco polecam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie