Filmowy przewodnik weekendowy

Jak co tydzień, specjalnie z myślą o Was, wybraliśmy najciekawsze filmy, które będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.
Filmowy przewodnik weekendowy
24.09.2011

Sobota, TVP1, 20:20, Bez twarzy, thriller

Sean Archer, agent FBI, od lat żywi nienawiść do terrorysty Castora Troya, który zabił jego synka. Bandyta zostaje ciężko ranny, zapada w śpiączkę. Podłożył w nieznanym miejscu bombę, która ma wybuchnąć za sześć dni. By poznać lokalizację, Sean postanawia upodobnić się do Troya. Poddaje się operacji, podczas której zostaje mu przeszczepiona twarz kryminalisty. Gdy z powodzeniem odgrywa jego rolę, prawdziwy Troy budzi się w szpitalu. Jego ludzie zmuszają personel do przeprowadzenia kolejnej operacji plastycznej.

Sobota, TVP2, 22:05, Król Artur, film historyczny

Twórcy filmu, opierając się na historycznych źródłach, przyjęli hipotezę, że pierwowzorem mitycznego króla Artura był żyjący w V wieku n.e. rzymski dowódca Lucius Artorius Castus. Artur i jego drużyna, doborowy oddział kawalerii znany jako Rycerze Okrągłego Stołu, przez długi czas wiernie służą Rzymianom, choć sami Rzymianami się nie czują. Kiedy wreszcie po latach służby mogą wrócić do domów, zwierzchnicy zlecają im ostatnie zadanie. Trzeba wyprowadzić rodzinę cesarskiego dostojnika z terenów zajętych przez wojska saskie.

Sobota, TVN, 21:40, Norbit, komedia romantyczna

Norbit Albert Rice wychowywał się w domu dziecka zarządzanym przez pana Wonga. Tu zaprzyjaźnił się z Kate Thomas, która wkrótce została adoptowana, a Norbit padł ofiarą prześladowań ze strony rówieśników. Z pomocą przyszła mu silna i wielka Rasputia Latimore. Dorosły Norbit i jego obrończyni pobierają się. Rasputia maltretuje męża i zdradza go z nauczycielem tańca. Pewnego dnia do miasta powraca Kate. Kobieta chce kupić sierociniec pana Wonga. Niebawem wychodzi na jaw, że bracia Rasputii również mają plany związane z placówką.

Sobota, Polsat, 12:45, To musisz być ty, komedia romantyczna

Charlie Hudson, były policyjny negocjator, obecnie początkujący pisarz, jest zaręczony z piękną i energiczną Claire. Niemal w przededniu ślubu przypadkowo poznaje w nowojorskim hotelu nauczycielkę, Annę Penn, która również przygotowuje się do zawarcia małżeństwa. Kilka przelotnych spotkań i starannie zaplanowana przyszłość bohaterów staje na głowie.

 

 

Układ warszawski

Sobota, Polsat, 20:00, Forrest Gump, tragikomedia

Historia Forresta Gumpa, upośledzonego człowieka o wielkim sercu i zdolności do wpadania w centrum największych wydarzeń w historii USA, począwszy od dzieciństwa w latach 50. XX wieku. Forrest zyskuje status osobistości, gdy staje się gwiazdą futbolu, odznaczonym bohaterem wojennym i odnoszącym sukcesy biznesmenem. Lecz nigdy nie rezygnuje z poszukiwania tego, co dla niego najważniejsze - miłości przyjaciółki, Jenny Curran.

Niedziela, TVP1, 21:25, Przerwana lekcja muzyki, dramat obyczajowy

Dziewiętnastoletnia Susanna po nieudanej próbie samobójczej trafia do szpitala psychiatrycznego w Claymoore. Tam dziewczyna zaprzyjaźnia się z mitomanką Georginą, ofiarą pożaru Polly oraz z ekscentryczną Lisą mającą największy wpływ na pacjentki. Pewnego dnia Susanna i Lisa postanawiają uciec z ośrodka.

Niedziela, TVP2, 21:10, Czas honoru, odc. 43 (sezon 4)

Janek, Ruda i Ernest przeglądają archiwum Holtza. Znajdują zaszyfrowany dokument, który może być spisem przeprowadzonych transakcji. Brehm robi postępy w śledztwie. Okazuje się, że ofiary współpracowały w załogach obozów koncentracyjnych. Rainer boi się, że podzieli los zamordowanych Niemców. Otto przywozi dr Marię do willi Fischera. Bronek zmusza Teresę do ujawnienia, gdzie wywieziono Wandę. Dowiaduje się, że Wandę zabrano na roboty do Rzeszy, do Czerniejewa. Krawiec i Brodowicz przesłuchują Osmańską.

Niedziela, TVN, 22:35, Układ warszawski, odc. 4, serial

Podkomisarz Oporny i komisarz Zuza jadą do willi jubilera rozpocząć dochodzenie w sprawie włamania i napaści. Nieprzytomnego poszkodowanego zabiera pogotowie. Analiza odcisków palców na łomie wskazuje, że to Łapa jest sprawcą napadu. Marek ma co do tego wątpliwości. Podejrzewa, że ktoś wrabia Łapę. Naczelniczka każe Zuzie i Sikorkowi aresztować podejrzanego. Zuza widząc zdenerwowanie Marka, chce z nim porozmawiać o Rylskim. Policjanci przeszukujący dom Rylskiego znajdują jedną ze skradzionych bransolet jubilera.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Urodowe BZDURY, w które wierzą NASTOLATKI (Naczytały się głupot w gazetach?)

STRASZNE ABSURDY.

Barbie & Ken w foto-obiektywie: To nie manekiny! (Słodkie czy żałosne?)

Obejrzyj niesamowite zdjęcia modeli, ucharakteryzowanych na ikony popkultury.

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2011 21:27
;(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2011 14:23
Forrest *.* Kocham!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2011 13:49
Przerwana lekcja muzyki - genialne!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo