10 FILMÓW, KTÓRE ROZBAWIĄ KAŻDEGO SZTYWNIAKA

Wrzuć na luz!
10 FILMÓW, KTÓRE ROZBAWIĄ KAŻDEGO SZTYWNIAKA
18.09.2011

"Ostrożnie z dziewczynami", reż. Roger Kumble

Piękna Christina Walters (Diaz) nigdy nie traktowała mężczyzn poważnie, aż do dnia, kiedy spotyka tego wymarzonego. Kiedy nazajutrz po wspaniałej randce okazuje się, że jej ukochany wyjechał z miasta, Christina postanawia odszukać go za wszelką cenę. Razem z wierną przyjaciółką, Courtney (Applegate) wyrusza w podróż, która uświadamia im obu, że miłość to rzeczywiście ,,najsłodsza rzecz".

"Co się zdarzyło w Las Vegas", reż. Tom Vaughan

Komedia romantyczna o parze młodych ludzi, którzy budzą się w Las Vegas po szalonej nocy w kasynie i z przerażeniem stwierdzają, że ubiegłego wieczoru ktoś udzielił im ślubu...

"O takich dwóch co poszli w miasto", reż. Danny Leiner

To maksymalnie odlotowa i zaskakująco oryginalna komedia o dwóch sympatycznych, nie stroniących od rozrywek kolesiach, których czeka najbardziej zwariowany piątkowy wieczór. Harold i Kumar wyruszają na nocną wędrówkę po New Jersey. Celem wyprawy jest wytropienie gwarantującego najlepszą zabawę w mieście, baru Biały Zamek podającego hamburgery.

"Zemsta frajerów", reż. Jeff Kanew

Dwaj świeżo upieczeni studenci Adams College popadają w konflikt ze starszymi kolegami z uczelni, którzy szydzą z onieśmielonych biedaków, gdyż nie są oni ani przystojni, ani nawet wysportowani. Są po prostu w ich mniemaniu frajerami... Ale to nie może trwać wiecznie...

komedie

"Chłopaki nie płaczą", reż. Olaf Lubaszenko

Bohaterami filmu są dwaj młodzi przyjaciele: skrzypek Kuba (Maciej Stuhr) i Oskar (Wojciech Klata), którzy przez przypadek zostają wplątani w aferę z gangsterami. Pewnego wieczoru Kuba postanawia pomóc swemu nieśmiałemu i zakompleksionemu przyjacielowi, ściągając do domu jego wuja dwie dziewczyny z agencji towarzyskiej. Po szalonej nocy okazuje się, że chłopców nie było stać na takie rozrywki...

"Seksmisja", reż. Juliusz Machulski

9 sierpnia 1991 roku telewizja transmituje epokowy eksperyment: dwóch śmiałków - Maks (J. Stuhr) i Albert (O. Łukaszewicz), zostaje poddanych hibernacji. Podczas ich snu wybucha wojna nuklearna. Uczestnicy eksperymentu budzą się w 2044 roku. Od opiekującej się nimi doktor Lamii dowiadują się, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat geny męskie zostały całkowicie zniszczone promieniowaniem, a oni są prawdopodobnie jedynymi osobnikami płci męskiej, którzy przetrwali kataklizm.

"Farciarz Gilmore", reż. Dennis Dugan

On nie gra w golfa... on go niszczy! Gilmore chce zostać hokeistą, jednak co rok jest odrzucany w eliminacjach. Pewnego dnia dowiaduje się, że urząd skarbowy chce zlicytować dom jego babci. Podczas wyprowadzki zakłada się z tragarzami o to, kto dalej odbije piłeczkę golfową. Ponieważ wygrał zakład postanawia, że w ten sposób odzyska pieniądze na niezapłacony podatek. No i tak trafia do turnieju golfowego.

komedie

"Pół żartem pół serio", reż. Billy Wider

Jedna z najwybitniejszych komedii w historii kina. Dwaj muzycy są przypadkowymi świadkami masakry w dniu św. Walentego. Uciekając przed gangsterami, przebierają się za kobiety i dołączają do żeńskiego zespołu, z którym wyruszają w tournee.

"Czy leci z nami pilot?", reż. Jim Abrahams, David Zucker

Ted Striker po przeżytym wojennym koszmarze obiecuje sobie już nigdy nie pilotować samolotu. Tymczasem leci jako pasażer, aby przekonać swoją dziewczynę-stewardessę, żeby do niego wróciła. Wkrótce wszyscy piloci zapadają na dziwną chorobę. Ted jest jedyną nadzieją dla kilkudziesięciu pasażerów samolotu. Czy pokona strach?

"Naga broń", reż. David Zucker

Amerykę ma odwiedzić Królowa Elżbieta II. Do jej ochrony przydzielony zostaje dzielny porucznik Drebin, wsławiony w udaremnianiu terrorystycznych konferencji na Bliskim Wschodzie. Czy Frankowi, mimo niezdarności i wątpliwej bystrości, uda się powstrzymać groźnych terrorystów, czyhających na życie monarchini? Tym bardziej, że wśród nich jest piękna kobieta...?

Jakie filmy dorzuciłybyście do tego zestawienia?

Poleca Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Najbardziej nostalgiczne filmy wszech czasów - melancholijne wyciskacze łez

Sześć kultowych filmów dla poszukiwaczek ciężkich emocji.

Literatura w spódnicy, czyli najlepsze książki o kobietach – TOP 8

Morderczyni, ofiara, singielka, kochanka – kobiety przybierają w literaturze naprawdę różne oblicza!

Polecane wideo

Komentarze (88)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2011 22:37
KAC VEGAS nie ma
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2011 22:37
A gdzie Kac Vegas?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2011 15:02
narzeczony mimo woli genialny!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2011 11:06
najlepsza komedia jest ' i love you phillip morris' z jim'em carrey'em
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2011 09:18
nie ma "kac vegas" i "lejdis"...wiec ten ranking jest niczym :D
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie