Filmowy przewodnik weekendowy

Jak co tydzień wybrałyśmy dla Was najciekawsze propozycje filmowe na dwa najbliższe dni.
Filmowy przewodnik weekendowy
17.09.2011

Sobota, TVP1, 20:20, Armageddon, film katastroficzny

Szef NASA Dan Truman i jego zespół odkrywają, że w stronę Ziemi zmierza olbrzymia asteroida, równa powierzchnią Teksasowi. Jej zderzenie z planetą spowoduje zagładę. Truman pospiesznie opracowuje plan ocalenia. Jego koncepcja zakłada dotarcie do asteroidy promem kosmicznym i umieszczenie ładunków nuklearnych w wywierconych wcześniej otworach. Ich wybuch rozerwie asteroidę. Truman zwraca się o pomoc do Harry'ego Stampera, specjalisty w dziedzinie wiertnictwa.

Sobota, TVP2, 22:10, Oświadczyny po irlandzku, komedia romantyczna

Amerykanka irlandzkiego pochodzenia, Anna Brady, wybiera się do Dublina, by oświadczyć się chłopakowi, Jerry'emu. Dziewczyna chce zrobić to 29 lutego, ponieważ irlandzka tradycja głosi, iż tego dnia mężczyzna musi przyjąć propozycję małżeństwa. Z powodu burzy samolot, którym Anna leci do Dublina, zostaje skierowany do Cardiff. Zdeterminowana dziewczyna nie rezygnuje z planu, a poznany barman Declan O'Callaghan zobowiązuje się pomóc jej w dotarciu do celu. Podczas podróży po Zielonej Wyspie rodzi się między nimi wzajemna fascynacja.

Sobota, TVN, 21:40, Step Up: Taniec zmysłów, film muzyczny

Tyler, młodociany chuligan obdarzony talentem tanecznym, demoluje audytorium szkoły artystycznej w Maryland. Zostaje skazany na odpracowanie 200 godzin w elitarnej szkole, w której uczą się najzdolniejsi tancerze z okolicy. Jest wśród nich Nora, która przygotowuje się do prezentacji dyplomowej. W decydującym momencie jej partner zostaje kontuzjowany. Wtedy w jej życiu pojawia się Tyler. Aura outsidera, która go otacza, oraz pokaz umiejętności street dancera robią na dziewczynie wielkie wrażenie. Nora proponuje chłopakowi wspólny występ.

Sobota, Polsat, 20:00, Diabeł ubiera się u Prady, komedia

Absolwentka dziennikarstwa, Andrea Sachs, otrzymuje posadę asystentki szefowej magazynu "Runway", Mirandy Priestley, najbardziej wpływowej kobiety świata mody. Wkrótce okazuje się, że w pracy, bardziej niż kompetencje, liczy się to, jaki nosi rozmiar, u kogo się ubiera i gdzie strzyże. By utrzymać posadę, Andrea musi spełniać najbardziej dziwaczne zachcianki szefowej. Postanawia jednak nie poddawać się bez walki, zwłaszcza że nagrodą za rok pracy u Mirandy ma być przepustka do każdej gazety w Nowym Jorku.

diabeł ubiera się u prady

Niedziela, TVP1, 21:25, Obłęd, thriller

Rok 1991. Podczas akcji Pustynna Burza sierżant piechoty morskiej Jack Starks zostaje ranny w głowę. Konsekwencją postrzału są zaniki pamięci i zaburzenia psychiczne, więc mężczyzna zostaje zwolniony z wojska. Podróżując autostopem, wsiada do samochodu, który niebawem zatrzymuje policja. Starks traci przytomność. Po odzyskaniu świadomości dowiaduje się, że jest oskarżony o morderstwo. Umieszczony w zakładzie dla psychicznie chorych kryminalistów, zostaje poddany terapii, podczas której widzi swoją śmierć.

Niedziela, TVP2, 21:10, Czas honoru, odc. 42

Brehm budzi Rainera wiadomością o znalezieniu zwłok SS-mana. Podczas lądowania Władek i Michał wpadają w pułapkę Sowietów. W domu gubernatora Otto bada Gertrudę Fischerową. Mówi Fischerowi, że stan matki jest poważny. Poleca dr Marię Konarską, z którą pracował przed wojną. Rosjanie przewożą Władka, Michała i Skotnickiego. Grupa Krawca napada na ciężarówkę. Ruda wykonuje wyrok na Holtzu. W jego mieszkaniu Janek i Ernest znajdują skrytkę z dokumentami. Wśród kennkart, zaświadczeń i blankietów znajduje się kennkarta Leona Sajkowskiego.

Niedziela, TVN, 22:00, Układ warszawski, odc. 3

Wnuczka fałszerza Małeckiego zostaje porwana. Mężczyzna prosi o pomoc Łapę. Rylski namawia Marka, by się tym zajął. Marek zajęty jest sprawą fałszywych banknotów, ale wuj nalega. Oporny obiecuje pomóc. Loczek nachodzi Łapę, żądając zwrotu brylantów. Zuzanna i Marek jadą na miejsce przestępstwa w sprawie fałszywych banknotów. Marek opowiada koleżance o porwaniu wnuczki Małeckiego. Zuza postanawia mu pomóc. Wspólnie aresztują Krótkiego. Zatrzymany odmawia udzielenia informacji o fałszywych banknotach, ale podaje miejsce pobytu Loczka.

Niedziela, Polsat, 23:00, Rozrachunek, thriller

Wayne i Eileen Hayesowie są udanym małżeństwem wspólnie wychowującym dwójkę dorastających dzieci, ich firma prosperuje znakomicie. Spokojne życie rodziny kończy się, kiedy Wayne zostaje porwany przez bezwzględnego Arnolda Macka. Biznesmen uważany za świetnego negocjatora musi teraz przeprowadzić najważniejszą transakcję w życiu i przekonać Macka, że opłaca mu się zarobić na porwanym, a nie go zabić. Tymczasem żona Wayne'a i agenci FBI również próbują ocalić mu życie.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Co mówi o Tobie ulubiony kolor?

PSYCHOLOGIA BARW: Zobacz, co oznaczają kolory, którymi się otaczasz!

Nowa dostawa w RESERVED: Na co zwrócić uwagę, ile trzeba mieć w portfelu, czy się opłaca?

24 modne ciuchy na jesień i zimę - znajdź coś dla siebie!

 

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2011 11:51
Armageddon...jedyny film na jakim płaczę...rewelacyjny... i jeszcze ten Ben Affleck ^^
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2011 11:39
oświadczyny po irlandzku - polecam, świetny film ! :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2011 10:45
Diabeł ubiera się u Prady to najlepszy film na dzisiaj. Step up to łzawa historyjka. Jestem ciekawa co do oświadczyn po irlandzku.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2011 10:26
step up.warto obejrzec.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2011 09:40
Diabeł ubiera się u Prady - jeden z moich ulubionych filmów, oglądałam go kilka razy, naprawdę świetny.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie