The best of WOODY ALLEN

Daj się porwać w niezwykłą podróż po filmach jednego z najbardziej oryginalnych reżyserów.
The best of WOODY ALLEN
04.11.2011

"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać"

Poświęcona siedmiu zagadnieniom dotyczącym seksu nieco absurdalna komedia, odwołująca się do wątków freudowskich. Każda część opatrzona podtytułem, począwszy od pytania "Czy afrodyzjaki działają?" po "Co się dzieje w trakcie ejakulacji?", w której to oglądamy "centrum kontroli" organizmu mężczyzny podczas zwieńczonego sukcesem uwiedzenia kobiety.

"Annie Hall"

Romantyczne przygody neurotycznego nowojorskiego komika Alvy Singera (Woody Allen) i jego nie mniej neurotycznej dziewczyny Annie Hall (Diane Keaton). Film przedstawia ich związek od pierwszego spotkania, tworząc interesujący dokument o miłości w latach siedemdziesiątych.

"Strzały na Broadwayu"

Są lata 20-te XX wieku, Nowy Jork, pełen optymizmu literat David Shayne pragnie świeżo ukończoną sztukę zobaczyć na deskach teatru. Aby to zrealizować, potrzebuje pieniędzy i jego agent w tym celu wpada na przewrotny pomysł. Zwraca się o pieniądze do bogatego bossa gangu Nicka Valentiego, a w zamian oferuje mu zaangażowanie jego dziewczyny - głupiutkiej, naiwnej i marzącej o karierze aktoreczki w roli głównej bohaterki.

 

 

allen

"Vicky Cristina Barcelona"

Dwie młode Amerykanki, Vicky (Rebecca Hall) i Cristina (Scarlett Johansson) przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Vicky, inteligentna i czuła, ma niedługo wyjść za mąż; otwarta na emocjonalne i seksualne przygody Cristina to jej zupełne przeciwieństwo. Podczas pobytu, obie bohaterki dają się wciągnąć w niekonwencjonalną, romantyczną i seksualną przygodę z Juanem Antonio (Javier Bardem), charyzmatycznym malarzem, uwikłanym w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną

"O północy w Paryżu"

W filmie śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson) przybywają do światowej stolicy romansu, by zaplanować ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen) oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard), a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni! W gwiazdorskiej obsadzie magicznej komedii Woody’ego Allena

Poleca Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Literatura science fiction: Te powieści spodobają się poszukiwaczkom książkowych wrażeń!

Pociągają Cię fantastyczne wizje dalekiej przyszłości i nadzwyczajne obrazy cyberprzestrzeni? To książki właśnie dla Ciebie!

Najlepsze książki o podróżach – TOP 6

Dzięki tym pozycjom zwiedzisz najciekawsze zakątki naszego globu…

Polecane wideo

Komentarze (19)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.11.2011 12:02
"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać" jak dla mnie dno totalne. Jedynie ostatnia część w miarę zabawna.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2011 22:52
Zapomnieliście o "Wszystko gra"! Warty obejrzenia. :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2011 16:09
"O północy w Paryżu" genialneee ;D polecam!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2011 15:37
A ja polecam "Scoop - Gorący temat" :) Najlepszy film z tych co widziałam Allena
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2011 14:27
Zycie i Smierc ! best best ever
odpowiedz

Polecane dla Ciebie