Filmowy przewodnik weekendowy

Na dwa najbliższe dni stacje telewizyjne proponują solidną dawkę komedii i filmów romantycznych!
Filmowy przewodnik weekendowy
06.08.2011

Sobota, TVP1, 20:20, Wodny świat, film SF

Bohaterowie filmu żyją w nieokreślonej przyszłości, w której ziemia zostaje zalana przez wodę po stopieniu wiecznych lodów. Ludzie mieszkają w przedziwnych konstrukcjach na wodzie, wierzą jednak w istnienie suchego lądu. Jedynie Sternik, żeglarz należący do pierwszego pokolenia ludzi-ryb, nie łudzi się, że stały ląd istnieje. Mężczyzna przybywa do miasta zbudowanego na sztucznym atolu. Poznaje tam młodą i ładną Helen oraz jej przybraną córkę Enolę. Dziewczynka ma na plecach wytatuowane tajemnicze znaki, wskazujące ponoć drogę do lądu.

Sobota, TVN, 20:00, Miłość i inne nieszczęścia, komedia romantyczna

Emily Jackson, dla przyjaciół Jacks, trafia jako praktykantka do redakcji brytyjskiej edycji magazynu Vogue. Dziewczyna wiedzie życie kobiety sukcesu - jeździ eleganckim autami, jada z arystokratkami, mieszka i przyjaźni się z gejem Peterem. Mimo iż ciągle poszukuje prawdziwej miłości, jest bardziej zajęta swataniem przyjaciół, niż własnymi rozterkami. Gdy w redakcji pojawia się nowy asystent fotografa, przystojny Paolo, Emily postanawia poznać go ze swoim współlokatorem.

Sobota, TVN, 21:55, Bodyguard, film sensacyjny

Frank Farmer był zawodowym ochroniarzem, ale wycofał się zawodu po nieudanej akcji. Rachel Marron to hollywoodzka gwiazda - aktorka i piosenkarka. Od pewnego czasu ktoś wysyła anonimy z pogróżkami pod jej adresem. Najbliżsi współpracownicy postanawiają wynająć profesjonalistę do jej ochrony. Wybór pada na Franka. Nieświadoma grożącego jej niebezpieczeństwa Rachel początkowo lekceważy ochroniarza, który ogranicza jej wolność. Wkrótce jednak zaczyna zdawać sobie sprawę, że zawdzięcza mu życie.

Sobota, Polsat, 20:00, Ewolucja, komedia

Grupa naukowców z college'u Glen Canyon w Arizonie odkrywa, iż na meteorycie, który spadł na pustynię w okolicach uczelni, znajdują się obce formy życia, znacznie bardziej zaawansowane w rozwoju niż ludzie. Uczeni widzą w tym zdarzeniu szansę na zdobycie międzynarodowej sławy. Nie informują o odkryciu nikogo i sami decydują się prowadzić badania nad obcymi, wierząc, że wkrótce zostaną nagrodzeni Noblem. Jednak obcy wcale nie mają pokojowych zamiarów, mnożą się w zastraszającym tempie i wkrótce zaczynają zagrażać Ameryce.

miłość i inne nieszczęścia

Niedziela, TVP1, 23:10, Przypadkowa dziewczyna, komedia romantyczna

Helen traci pracę w dużej londyńskiej firmie. Zrezygnowana i przygnębiona, podąża na stację metra. Chce jak najszybciej wrócić do domu, by się podzielić przykrą wiadomością z narzeczonym. Od tej pory równolegle toczą się dwa wątki. Pierwszy opowiada o tym, co się stanie, gdy Helen w ostatniej chwili zdąży wsiąść do ruszającego pociągu. Druga historia koncentruje się wokół wydarzeń, które mają miejsce, gdy bohaterka spóźnia się. Wraca do domu, gdzie zastaje narzeczonego z inną kobietą. Zrozpaczona wybiega na ulicę.

Niedziela, TVP2, 21:10, Nagła śmierć, thriller

Civic Arena, ogromny stadion sportowy w Pittsburghu, staje się celem terrorystycznego ataku bandy pod wodzą niejakiego Fossa, byłego agenta służb specjalnych, który razem ze swoimi ludźmi bierze jako zakładników 17 tysięcy widzów, wśród których jest też wiceprezydent Stanów Zjednoczonych. Wtedy do akcji wkracza inspektor pożarnictwa Darren McCord. Samotnie podejmuje walkę z terrorystami, nie podejrzewając, że ma przeciw sobie także zdrajców w szeregach stróżów prawa.

Niedziela, TVN, 20:00, Job, czyli ostatnia szara komórka, komedia

Koledzy z osiedla, Adi, Chemik i Pele, nie cieszą się dobrą opinią wśród sąsiadów i znajomych. Pele, który uwielbia piłkę nożną, bezskutecznie próbuje zdać egzamin na prawo jazdy. Adi właśnie stracił pracę. Szuka nowego zajęcia poprzez wpływowego ojca dziewczyny. Gdy dowiaduje się, że rozmowa kwalifikacyjna ma się odbyć w języku angielskim, rozpoczyna przyspieszony kurs językowy. Pasjonujący się eksperymentami Chemik walczy z ujadającym psem sąsiadów, który przeszkadza mu w myśleniu o kolejnych odkryciach.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

10 najatrakcyjniejszych Europejek: Dziedziczki rodzinnych fortun, księżniczki, nastoletnie gwiazdy, córki milionerów

Wkraczają w dorosłość, posiadając szlachetne tytuły, znakomite nazwiska, majętnych rodziców, wyjątkową urodę albo wybitny telent. O kim mowa?

Zabawne kotary prysznicowe: Odważyłabyś się tak zaaranżować swoją łazienkę?

Okazuje się, że zasłona prysznicowa wcale nie musi być nudna!

 

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2011 19:16
"Miłość i inne nieszczęścia" jest na prawdę zabawny! Polecam do obejrzenia :) A TVP w nd daje po 21 thiller, a po 23 komedie romantyczna - nienormalni...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2011 15:57
ej no nie ma tego 'miłość i inne nieszczęścia' w programie ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2011 13:21
z jakiego filmu jest to zdjęcie?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie