Filmowy przewodnik weekendowy

Sprawdź, które filmy warto obejrzeć w sobotę i niedzielę!
Filmowy przewodnik weekendowy
16.07.2011

Sobota, TVP1, 14:20, Historia Hollis Woods, film obyczajowy

Porzucona jako dziecko Hollis Woods przez 12 lat trafiała do różnych rodzin zastępczych. Gdy znalazła dom, w którym chciano jej zapewnić opiekę i miłość, strach przed przywiązaniem popchnął ją do ucieczki. Pełna ciepła, emerytowana nauczycielka plastyki, Josie Cahill, przygarnia Hollis. Pod okiem kobiety dziewczyna rozwija talent malarski i za pomocą obrazów opowiada historię swojego życia. Kiedy Josie zaczyna cierpieć z powodu pogarszającej się pamięci, Hollis po raz pierwszy musi o kogoś zadbać.

Sobota, TVP1, 20:15, Miasto śmierci, thriller

Dziennikarka Lauren Adrian zajmuje się sprawą morderstw dokonywanych na młodych kobietach w meksykańskim mieście Juarez. Spotyka redaktora lokalnej gazety Alfonsa Diaza, byłego narzeczonego i współpracownika. Oboje angażują się w śledztwo. Kobieta poznaje Evę, pracownicę fabryki wykorzystującej tanią siłę roboczą. Dziewczyna zostaje napadnięta i zgwałcona, ale udaje jej się przeżyć. Z pomocą dziennikarzy próbuje odszukać napastników. W dotarciu do prawdy przeszkadzają im policja, prawnicy i mieszkańcy miasteczka.

Sobota, TVN, 20:00, Lepiej późno niż później, komedia

Podstarzały zamożny Harry spędza czas, uwodząc młode dziewczyny. Jedna z nich, Marin, proponuje mu weekend w letnim domu matki. Mają być tylko we dwoje, ale Erica, matka Marin, zmienia plany. Atmosfera iskrzy, a co gorsza Harry dostaje zapaści. Zgodnie z zaleceniem doktora musi pozostać przez jakiś czas na wsi. Marin wcale nie uśmiecha się opieka nad nim, więc zostawia cały kłopot matce. Początkowo wrogo nastawieni do siebie Erica i Harry nieoczekiwanie odkrywają, że łączy ich nadspodziewanie dużo.

Sobota, TVN, 22:25, Alfie, komediodramat

Pasją młodego Brytyjczyka, kierowcy limuzyny na Manhattanie, są podboje miłosne. Alfie, otoczony pięknymi kobietami, korzysta z każdej okazji do powiększenia listy kochanek. Nie podoba się to jego przyjaciołom, którzy chcieliby, żeby związał się z zakochaną w nim Julie, samotnie wychowującą dziecko. Alfie opamiętuje się dopiero wtedy, gdy przez kolejną przygodę nadużywa zaufania przyjaciela, Marlona.

Sobota, Polsat, 20:00, Klejnot Nilu, film przygodowy

Piękna pisarka Joan Wilder i przystojny obieżyświat Jack T. Colton wyruszają w rejs dookoła świata. Podczas wypoczynku na francuskiej Riwierze spotykają Ralpha, poszukiwacza skarbów, który właśnie wyszedł z kolumbijskiego więzienia. Tymczasem do Joan zgłasza się niejaki Omar, który prosi ją, by spisała jego biografię. Szejk porywa pisarkę i omal nie zabija Jacka, wysadzając w powietrze jego łódź. Jack i Ralph ruszają w ślad za nim do Afryki, gdzie według legend ukryto drogocenny klejnot Nilu.

filmowy przewodnik

Niedziela, TVP1, 23:05, Leming, dramat obyczajowy

Dobrze zapowiadający się inżynier Alain Getty i jego żona Bénédicte goszczą na kolacji szefa Alaina, Richarda Pollocka, z żoną Alice. Początkowa miła i przyjazna atmosfera wkrótce się pogarsza. Kolacja kończy się fiaskiem. Między małżeństwem Pollocków wybucha kłótnia, podczas której Alain i Alice wyrzucają sobie zebrane przez lata pretensje i złości. Sytuacja staje się bardziej napięta, gdy okazuje się, że zlew Getty'ego został zapchany przez leminga.

Niedziela, TVN, 20:00, Seksmisja, komedia

W sierpniu 1991 roku telewizja transmituje relację z epokowego eksperymentu. Maks i Albert, dwaj śmiałkowie, dobrowolnie poddają się hibernacji. Budzą się dopiero w roku 2044. Od opiekującej się nimi doktor Lamii dowiadują się, że w czasie ich snu wybuchła na Ziemi wojna nuklearna. Jednym z jej skutków było zniszczenie genów męskich, w związku z czym są obecnie jedynymi mężczyznami na planecie. Kobiety, które zamieszkały pod ziemią, dzięki partenogenezie od dawna rodzą same dziewczynki. Maks i Albert stają przed dziejową misją.

Niedziela, Polsat, 14;30, Powrót do błękitnej laguny, film przygodowy

Przełom XIX i XX w. Sarah Hargrave wraz z córeczką Lilli i przygarniętym chłopcem ucieka ze statku ogarniętego epidemią cholery. Dociera z dziećmi na bezludną wyspę i tam tworzy im dom. Gdy dzieci mają ok. 10-12 lat, Sarah zapada na zapalenie płuc i umiera. Mija kilka lat, Lilli i Richard wyrastają na pięknych młodych ludzi. Budzi się w nich zainteresowanie płcią odmienną, ale na tym tle dochodzi między nimi do napięć. Pewnego dnia na horyzoncie pojawia się statek. To, co wydawało się rozbitkom wybawieniem, sprowadza na nich nieszczęścia.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

14 typów charakteru i 14 kształtów nosa (Znajdź odpowiednik swojego, a powiemy Ci kim jesteś)

Sprawdź, co twój nos mówi o tobie!

SIŁA ZMYSŁÓW W SYPIALNI: Jak w seksie wykorzystać smak, węch, słuch, dotyk i wzrok?

Trasa do erotycznego spełnienia wiedzie pięcioma drogami zmysłów.

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 19:23
a co z Gwiezdnymi Wojnami ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 18:13
seksmisja ♥
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 09:21
Lepiej późno niż później, boski film, polecam :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo