Książki na lato: 7 idealnych propozycji, które sprawdzą się na plaży i w podróży!

Lektura na wakacje powinna być lekka, przyjemna, a przy tym bardzo porywająca...
Książki na lato: 7 idealnych propozycji, które sprawdzą się na plaży i w podróży!
10.07.2011

Paullina Simons – "Jeździec miedziany"

17-letnia Tania Mietanowa poznaje młodego oficera mówiącego z obcym akcentem. Zakochuje się w nim ku swemu przerażeniu, gdyż Aleksander jest już obiektem uczuć jej siostry Darii. Miłość jednak nie wybiera - Aleksander odwzajemnia uczucia Tani, ale by nie ranić Darii, bohaterowie przysięgają nigdy nie ujawnić swej miłości. Gdy blokada zacieśnia się i miasto zaczyna głodować, śmierć dosięga rodzinę Mietanowów. Tania szaleje ze strachu - jej ukochany walczy w wojskach próbujących przerwać pierścień blokady... Ledwo odetchnie z ulgą, już Aleksander znajdzie się w nowym niebezpieczeństwie, wyjaśni się tajemnica jego akcentu, a bohaterom zagrozi rozłąka... Ile jeszcze przejdą, nim los pozwoli im być razem?

Heather Graham – "Noc, morze i gwiazdy"

Sky Delaney wraca z podróży służbowej. Samolot, który pilotuje Kyle Jagger, ulega katastrofie. Szczęście ich jednak nie opuszcza, obojgu udaje się przeżyć wypadek. Uwięzieni na bezludnej wyspie budują prowizoryczny dom i nawiązują namiętny romans. Czy na idyllicznej wyspie spotkali miłość swojego życia? Czy nadejście pomocy i powrót do rzeczywistości będą oznaczać rozstanie na zawsze? A może uczucie, które rozkwitło w raju, przyniesie radość i szczęście dwóm stęsknionym sercom?

Rhonda Byrne – "Sekret"

Książka, która zmieni całe Twoje życie. Poznając Sekret, dowiesz się, jak mieć wszystko, czego pragniesz, być, kim pragniesz, i mieć, czego pragniesz. Dowiesz się, kim naprawdę jesteś. Poznasz prawdziwą wielkość, jaka czeka cię w życiu . Fragmenty Wielkiego Sekretu odnajdywano na przestrzeni dziejów w tradycjach ustnych, w literaturze, w religiach i systemach filozoficznych. Po raz pierwszy wszystkie jego elementy zostały zebrane w tej niewiarygodnej książce, której lektura może mieć fundamentalne znacznie dla wszystkich jej czytelników. Dowiesz się z niej, jak wykorzystywać Sekret w każdym aspekcie swojego życia - czy chodzi o pieniądze, zdrowie, związki uczuciowe, szczęście, czy jakikolwiek przejaw komunikacji ze światem. Zaczniesz pojmować ukrytą, niewykorzystaną siłę, którą masz w sobie, a jej ujawnienie wypełni radością każdy dzień twojego istnienia. Sekret zawiera w sobie mądrość współczesnych nauczycieli - mężczyzn i kobiet, którzy posługiwali się nim i posługują nadal, by osiągnąć zdrowie, bogactwo i szczęście.

Pam Jenoff – Prawie w domu

Główną bohaterką książki jest starsza oficer wywiadu z Waszyngtonu, Jordan Weiss. Na zaproszenie swojej nieuleczalnie chorej przyjaciółki leci w odwiedziny do Londynu. Przyjazd do tego miasta okaże się dla niej także powrotem do przeszłości. Kiedyś, będąc studentką Uniwersytetu w Cambridge, jej życie legło w gruzach. Ukochany chłopak, Jared, utonął w rzece. Pogodzona z jego śmiercią nie myślała, że kiedykolwiek ta sprawa do niej wróci. To właśnie w trakcie wykonywania swojego zadania odkryje, że śmierć jej chłopaka nie była tylko zwykłym wypadkiem, a zaplanowanym morderstwem.

 

książki na lato

Arthur Keri – "Całując grzech"

Kiedy Riley budzi się naga i cała we krwi w obcym miejscu, a obok leży martwy nieznajomy, jedyne co wie, to że musi uciekać. Nie pamięta ostatniego tygodnia, nie ma pojęcia gdzie jest i co się z nią działo, ani najważniejsze…kto jej to zrobił. Aby przeżyć uwalnia przetrzymywanego w laboratorium Kade’a. Po raz drugi, wbrew sobie, zostaje wplątana w niebezpieczne śledztwo. Otoczona przez zaborczych i zazdrosnych kochanków, z których każdy ma wobec niej jakieś zamiary, nie w każdym jednak przypadku miłosne oraz wrogów, których ciężko odróżnić od przyjaciół, Riley wie, że nie uniknie kłopotów.

Nora Roberts – "Niebezpieczna miłość"

Ryan organizuje telewizyjny występ Pierce'a Atkinsa, znanego iluzjonisty. Chociaż z natury nieufna, już podczas ich pierwszego spotkania zostaje oczarowana sztuczkami magika, a także jego osobowością. Pierce nie ukrywa, że Ryan także mu się podoba. Jednak czy można wierzyć mężczyźnie, który dobrze wie, jak sprawić, by każda iluzja wydała się prawdą?

Anna Górska – "Nie zapomnę"

To ciepła, wzruszająca historia młodej dziewczyny, która spotyka wydawałoby się wspaniałego chłopaka, szybko się jednak okazuje, że pochodzą z dwóch różnych światów. Ania, swoim uporem przekonuje Michała, że w życiu nic nie jest tylko białe albo czarne. Powoli Michał zaczyna patrzeć na świat jej oczami, przychodzi jednak moment kiedy przemawia przez niego urażone ego. Wszystko, czego się nauczył od Ani... rozbija na miliony kawałków pewnego listopadowego dnia. Ania dzięki pomocy przyjaciół stara się poskładać swoje życie. Czy jej się to uda, i co przyniesie przyszłość? Czy da się zapomnieć i wybaczyć?

Poleca Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Polski rachunek sumienia: Z czego możemy być dumni, a czego powinniśmy się wstydzić przed Unią Europejską?

Dziś obejmujemy prezydenturę w UE. Czy mamy czym się pochwalić?

Paulo Coelho – grafoman czy wielki artysta? NAJLEPSZE POWIEŚCI

Twórczość brazylijskiego pisarza budzi dziś wiele kontrowersji. Oto pozycje jego autorstwa, które najlepiej się sprzedają!

Polecane wideo

Komentarze (42)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.08.2011 21:27
Ja polecam serię Strażnicy Veridianu. Pierwsza część "Straż", to książka, która pochłonęła mnie bez reszty :P Oby więcej książek, nie tylko o wampirach..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 18:34
7XBlCS reuyusirwgrp
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 12:01
LMWHSQ hiexawiejonh
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 04:04
All of my qeutsions settled—thanks!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2011 17:06
jezdziec miedziany ale i nastepne jego czesci sa po prostu boskie, tego az nie da sie opisac, jedna z najlepszych ksiazek :) polecam goraco:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie