Letnie nowości wydawnicze: Które książki warto przeczytać w te wakacje?

Słoneczna pogoda skłania do sięgania po książki napisane lekko i przystępnie, tytuły niosące radosną treść.
Letnie nowości wydawnicze: Które książki warto przeczytać w te wakacje?
03.07.2011

Sarita Mandanna – "Tygrysie wzgórza"

Tygrysie wzgórza to książka poruszająca uniwersalne tematy takie jak niespełniona miłość, przyjaźń czy umiejętność wybaczania. Bohaterom przyszło się zmierzyć z przeznaczeniem i stratą. Siła powieści tkwi w dużej dawce emocji, dogłębnej analizie postaci i rozbudowanej historii. Książki nie da się odłożyć na później, napisana została z dużą wrażliwością, tak, że nie można zostać obojętnym na jej treść. Książkę polecam osobom wrażliwym na otaczający świat, wszystkim lubiącym sagi rodzinne i zagmatwane historie miłosne.

Elizabeth Flock – "Dogonić rozwiane marzenia"

To poruszająca opowieść o zagubieniu, samotności i poszukiwaniu szczęścia. Poprzez zastosowanie podwójnej narracji, prowadzonej na zmianę przez matkę i córkę, Elizabeth Flock wprowadza czytelnika w dwa różne światy: widziany oczami dojrzałej kobiety i niedojrzałej emocjonalnie nastolatki. Autorka niezwykle sprawnie odnajduje się w roli matki i córki, co nadaje bohaterkom psychologicznej wiarygodności i pozwala czytelnikowi zrozumieć ich rozterki i przeżycia. Powieść Flock zaskakuje trafnością spostrzeżeń na temat takich uniwersalnych problemów, jak kryzys małżeński, kłopoty wychowawcze, nieumiejętność budowania bliskich relacji z ludźmi, rozczarowanie życiem, poczucie wyobcowania czy poszukiwanie tożsamości.

Robyn Carr – "Letnie przesilenie"

Cassie, July, Marty i Beth zawsze mogły na siebie liczyć, a tego lata będą potrzebowały siebie bardziej, niż kiedykolwiek. Najnowsza powieść Robyn Carr - „Letnie przesilenie” - to ujmująca historia o sile przyjaźni i niespodziankach, jakie przynosi życie. To książka o dramatycznych życiowych sytuacjach i wyzwaniach. Ta niezwykła historia czterech kobiet jest pełna emocji, wzrusza i zachęca do refleksji. Czytelnik patrzy na świat przez pryzmat trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się wszystkie bohaterki książki. Jak mówi sama autorka: staram się pisać o takich problemach, z którymi w pewnym momencie życia zmierzy się każda kobieta.

 

książka na wakacje

Susan Wiggs – "Obudzić szczęście"

To powieść o tym, jak odzyskać wewnętrzny spokój, gdy świat stanie na głowie. Opowiedziana w barwny i zajmujący sposób historia kobiety w przełomowym momencie jej życia poruszy nie tylko wielbicielki twórczości Susan Wiggs. Główna bohaterka powieści prowadzi podwójne życie. Na pozór jest szczęśliwą kobietą, jednak głęboko skrywa frustrację. Nie ma odwagi mówić o niej głośno, w przeciwieństwie do bohaterki swoich komiksów - Shirl. Ta, w odróżnieniu od Sarah, jest bezkompromisowa, mówi i robi to, na co ma ochotę. Komiksy, które Sarah tworzy, by uciec od rzeczywistości, odzwierciedlają sytuacje z jej życia i są opatrzone dowcipnymi, a czasem również uszczypliwymi komentarzami. Na pierwszy rzut oka Sarah prowadzi bajkowe życie, a w rzeczywistości nie znosi deszczowego i zimnego Chicago, nie umie porozumieć się z mężem, a w dodatku, mimo usilnych starań, nadal nie może zajść w upragnioną ciążę.

Amfisbena – "Kobieta szuka kobiety"

To oparta na faktach relacja z kilku lat życia – nie tylko erotycznego – autorki, kryjącej się pod pseudonimem Amfisbena. Choć zaledwie dwudziestokilkuletnia, jest kobietą sukcesu, żyje w stałym, i jak twierdzi, udanym związku z mężczyzną, poszukuje jednak spełnienia także w innych formach seksu – nawiązując relacje z kobietami. Poznaje je przez internet, zamieszczając ogłoszenia na portalach towarzyskich… Książka, ujęta w formę reportażu z poszukiwań idealnej kochanki, pozwala czytelnikowi dostrzec, jak ogromną rolę zaczyna odgrywać w naszych życiu społecznym i seksualnym Internet. Wnioski, które można wyciągnąć z lektury książki Amfisbeny, są jednak zupełnie inne niż stereotypy, którymi żyjemy na co dzień.

Wyd. Readers Digest - "Co się sprawdza a co nie. Wszystko, co najważniejsze o zdrowiu"

Książka Co się sprawdza, a co nie. Wszystko, co najważniejsze o zdrowiu powstała w oparciu o najbardziej autorytatywne badania z całego świata oraz konsultacje z wybitnymi lekarzami i specjalistami od ochrony zdrowia. Autorzy książki wzięli pod lupę wszystko, co jemy, zażywamy, robimy oraz stosujemy w naszym domu i co ma przełożenie na nasze zdrowie. Szczególną uwagę zwrócono na kuracje powszechnie stosowane na różne dolegliwości – od witaminy C na przeziębienie poprzez suplementy diety z zawartością błonnika na zaparcia po angioplastykę na zablokowane tętnice. Przeanalizowano również bezpieczeństwo niektórych powszechnie stosowanych produktów, jak dezodoranty, domowe środki czystości, barwniki spożywcze.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Między magią a rzeczywistością, czyli niezwykły świat w powieściach Olgi Tokarczuk

Książki tej pisarki to wspaniałe historie o życiu i czasie. Pełne symboliki i magii podróże w głąb ludzkiej psychiki.

Paulo Coelho – grafoman czy wielki artysta? NAJLEPSZE POWIEŚCI

Twórczość brazylijskiego pisarza budzi dziś wiele kontrowersji. Oto pozycje jego autorstwa, które najlepiej się sprzedają!

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 14:16
Tygrysie Wzgórza są świetne polecam. Najpierw zakochałam się w tej magicznej okładce a teraz w głownej bohaterce:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2011 10:48
XliHY3 hgdixhuwmlhg
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2011 19:48
fdSyOk gixgtufakpek
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2011 12:29
Geez, that's uneblievalbe. Kudos and such.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.07.2011 15:30
Ja osobiście polecam na wakacje i nie tylko powieść Katarzyny Michalak Sklepik z niespodzianka. Bogusia. To książka lekka, ale niegłupia. Mówi raczej o odcinaniu pępowiny i zyskiwaniu kobiecych przyjaźni niż o romansach z księciem na białym koniu w tle. No i można sie nauczyć jak podawać gorącą czekoladę w chłodny dzień
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo