Filmowy przewodnik weekendowy

Dreszczyk emocji czy romantyczna komedia? Sprawdź, co warto zobaczyć w telewizji w weekend!
Filmowy przewodnik weekendowy
21.05.2011

Sobota, TVP1, 20:05, Chichot losu, serial obyczajowy, odc. 11

Krystyna informuje Joannę, że zamierza adoptować wnuki. Do tego czasu zezwala na pobyt dzieci u niej. Wspólnie z Marcinem Joanna, Karol i Agnieszka jadą nad morze. Zatrzymują się w pensjonacie prowadzonym przez rodziców Joanny. Marcin zjednuje sobie ich sympatię. Córka twierdzi, że łączy ich tylko przyjaźń. Między dwojgiem dochodzi do zbliżenia. Joanna debiutuje w telewizji. Jest zaskoczona, kiedy dzwoni do niej Tadeusz i umawia się na spotkanie. Policja wpada na trop Huberta, który niebawem zostaje aresztowany.

Sobota, TVP1, 21:20, Piraci z Karaibów: Na krańcu świata, przygodowy

Aby uratować kapitana Jacka Sparrowa, przebywającego w niewoli u Davy'ego Jonesa, Will i Elizabeth muszą zjednoczyć się z kapitanem Barbossą. Przed nimi długa podróż. Jones zapanował nad morzami i oceanami, siejąc postrach wśród piratów. Will i Barbossa muszą dotrzeć do Singapuru i odbić Elizabeth z rąk bezwzględnego chińskiego korsarza Sao Fenga. Podczas długiej żeglugi po niebezpiecznych wodach czeka ich starcie z lordem Cutlerem Beckettem i Jamesem Norringtonem, którzy sprzymierzyli się przeciw pirackiemu światu.

Sobota, TVN, 20:00, Starsza pani musi zniknąć, komedia

Początkujący pisarz Alex Rose i jego narzeczona, dziennikarka Nancy Kendricks, mają dosyć drogiego, maleńkiego mieszkanka na Manhattanie. Za namową Kennetha, agenta nieruchomości, decydują się przenieść do Brooklynu, gdzie za skromniejszą sumę mogą nabyć duże i piękne dwupoziomowe mieszkanie w zabytkowym budynku. Okazuje się, że na piętrze mieszka starsza i schorowana pani Connelly, której przepisy socjalne gwarantują niski czynsz i dożywotnie prawo do lokalu. Za jej sprawą życie Aleksa i Nancy bardzo szybko zmienia się w koszmar.

Sobota, TVN, 21:55, Ocean's Eleven: Ryzykowna gra, sensacyjny

Po czteroletniej odsiadce Danny Ocean zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Ledwie wyszedł na wolność, a już ma nowy genialny pomysł. Tym razem postanawia upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu: zrobić skok na skarbiec trzech największych kasyn w Las Vegas, a przy okazji zemścić się na ich właścicielu - ciemnym typie, który odbił mu żonę. Zbiera jedenastoosobową grupę najlepszych fachowców w branży i rozpoczyna przygotowania do skoku. A w grze, w której stawką jest 150 milionów dolarów, wszystko musi iść jak w zegarku.

Sobota, Polsat, 11:45, Belfegor – upiór Luwru, thriller

Podczas przebudowy Luwru z magazynu został wydobyty sarkofag z mumią, odkryty przez francuskiego archeologa w 1935 r. Z Londynu przyjeżdża egiptolog, by zbadać znalezisko. Odkrywa, że zmumifikowane zwłoki należą do młodego mężczyzny, najpierw otrutego, a potem pozbawionego należytego pochówku. Widmo, które uleciało z mumii po odwinięciu bandaży, uśmierca kolejno pracowników ochrony muzeum. Tymczasem mieszkająca w sąsiedztwie Luwru młoda kobieta dostaje się pewnego wieczoru na jego teren, przejmując złą energię emitowaną przez mumię.

 

chichot losu

Niedziela, TVP1, 21:25, Mała wielka miłość, komedia romantyczna

Największą słabością Iana, wziętego prawnika z Los Angeles, są kobiety. Podrywacz nie przepuszcza żadnej okazji na niezobowiązującą przygodę, która nudzi go, gdy tylko na horyzoncie pojawia się nowy cel. Jedną z jego przelotnych miłostek jest studentka z Warszawy, Joanna, pracująca podczas wakacji jako kelnerka w Los Angeles. Znajomość, przez Joannę traktowana poważnie, dla Iana jest kolejną przygodą. Gdy dziewczyna orientuje się, że w życiu ukochanego są inne kobiety, zrywa z nim i wraca do Polski. Wkrótce okazuje się, że jest w ciąży.

Niedziela, TVP2, 21:10, Pająki, horror

Ekspedycja entomologa Athertona szuka obszarów nieskażonych przez cywilizację w nadziei na odkrycie nowych gatunków owadów. Badacze znajdują groźnego jadowitego pająka. Ukąszony przezeń fotograf Manley umiera. Ciało mężczyzny zostaje przetransportowane do jego rodzinnego miasteczka - Canaimy. W trumnie zabłąkała się samica pająka-zabójcy. Stworzeniu udaje się wymknąć na wolność i wydać potomstwo na terenie posiadłości doktora Jenningsa, który od dawna cierpi na arachnofobię.

Niedziela, TVN, 21:45, Przepis na życie, serial obyczajowy

Jerzy odwozi syna na lotnisko. Upija się, po czym idzie do restauracji. Kiedy pojawia się właścicielka lokalu, Anka ratuje Jerzego z opresji. W ramach podziękowań otrzymuje od niego zaproszenie do opery. Kobieta przychodzi na spektakl spóźniona. Jerzy zaprasza ją do domu, opowiada o Piotrze. Grochol chce porozmawiać z Manią. Wyznaje, że był zazdrosny. Andrzej przezwycięża strach i wchodzi na ściankę wspinaczkową. Prosi Beatę, żeby do niego wróciła. Kobieta się zgadza, ale mówi, że nie chce mieć z nim dzieci. Andrzej oświadcza się.

Niedziela, Polsat, 21:00, Tango i Cash, sensacyjny

Tango to elegancki policjant intelektualista, noszący drogie garnitury. Cash jest jego przeciwieństwem. Szef mafii Yves Perret postanawia zemścić się na nich za przeszkadzanie w interesach. Nie chce ich zabić, lecz upokorzyć. Nakazuje współpracownikowi, Requinowi, ściągnąć policjantów w pułapkę. Zostają oskarżeni o zamordowanie agenta FBI. Skazani trafiają do tego samego więzienia, skąd udaje im się uciec. Postanawiają rozprawić się z ludźmi, którzy wrobili ich w morderstwo. Docierają do pewnego skorumpowanego agenta FBI.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Wampiry - nieśmiertelni krwiopijcy

Wampiry na dobre zakorzeniły się we współczesnej kulturze masowej. Na czym polega ich przedziwny fenomen?

Trucizny w naszym otoczeniu: Zlokalizuj w swoim domu chemiczne strefy zagrożenia!

Paragony, antyperspiranty czy tusze do rzęs – to tylko niektóre z codzienne używanych produktów, niosących poważne zagrożenie dla zdrowia.

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.05.2011 15:36
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.05.2011 11:36
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo