Nowości wydawnicze kwiecień/maj 2011 – cz.2 KTÓRE Z NICH WARTO PRZECZYTAĆ?

Poradniki, wywiady, książki przygodowe i podróżnicze - w tym miesiącu do księgarni trafi mnóstwo interesujących pozycji!
Nowości wydawnicze kwiecień/maj 2011 – cz.2 KTÓRE Z NICH WARTO PRZECZYTAĆ?
15.05.2011

Zdarzyło się naprawdę” Jerzy Skoczylas, Andrzej W. Krajewski, Jakub Mielnik i inni

Książka jest zbiorem opowiadań, które przenoszą czytelnika w przeszłość, pozwalając tym samym poszerzyć mu wiedzę historyczną. Niektóre z opowieści mogą wydać się kontrowersyjne, inne zdumiewające, ale łączy je jedno: wszystkie są prawdziwe. Opowiadania opisują w ciekawy sposób wydarzenia z dziejów Polski oraz świata, a także sylwetki znanych postaci.

Strażnicy Veridianu: Straż” Marianne Curley

Ethan prowadzi podwójne życie. Z jednej strony jest zwyczajnym uczniem w australijskim mieście Angel Falls. Z drugiej – niezwykle utalentowanym agentem organizacji nazywanej Strażą – strażnikiem czasu, którego misją jest chronienie historii. Nie wolno dopuścić, aby samolubna, nieobliczalna potęga zmieniła bieg przeszłych wydarzeń, aby w przyszłości ugruntować swoją władzę. Tymczasem jednak Ethana spotyka zaszczyt, połączony z wielką odpowiedzialnością: zadanie wyszkolenia nowej Strażniczki.

Isabel prawie już zapomniała o Ethanie, w którym podkochiwała się jako dziecko. Nie widziała go od czasów, kiedy pokłócił się z jej bratem. Ale to nie ma znaczenia – Ethan i tak nigdy nie zauważał istnienia Isabel… Aż do dnia, kiedy przypadkowe zdarzenie postawiło jej świat na głowie. Czy to początki choroby psychicznej, czy też jest obdarzona jakimiś dziwnymi mocami? I co ma znaczyć to, że Ethan nagle szuka jej towarzystwa?

Domy gwiazd. Piękne wnętrza sławnych ludzi” Aleksandra Szarłat, Alina Mrowińska

Książka jest zbiorem niezwykłych wywiadów ze znanymi i wybitnymi postaciami polskiej kultury i sztuki, m.in.: Katarzyną Dowbor, Katarzyną Grocholą i Moniką Jaruzelską. Bogata w fotografie publikacja sugeruje, że dowiemy się, jak te osoby mieszkają – co kryje się za murami ich domów czy rezydencji. Jednak śledząc kolejne rozmowy, czytelnik zostaje zaskoczony – autorki traktują domy swoich bohaterów jako pretekst do rozmowy o życiu, o rodzinie, o tym, co jest w życiu ważne.

nowości wydawnicze

Porta Coeli: Czarne żniwa” Susana Vallejo

Enrique, drugi syn hrabiego Rascon y Carnejo, wie doskonale, że znakomite pochodzenie niczego mu nie zapewni. Pozbawiony tytułu, złakniony zaszczytów młodzieniec godzi się na zostanie agentem Arcybiskupa i infiltrację Toledo, w którym doszło ostatnio do serii dziwnych zaginięć. Wielokulturowe miasto jest solą w oku kościelnych namiestników i, wedle powszechnej opinii, siedliskiem zakazanych kultów. Enrique zrobi wszystko, by tylko wykazać się przed zwierzchnikiem – od tego, czy osiągnie sukces, zależy przyszła kariera młodego agenta. Współpracując z Inkwizycją i zagłębiając się coraz bardziej w zagmatwany labirynt uliczek i podziemi Toledo, Enrique nie przypuszcza, ze już niebawem będzie musiał zweryfikować całą wiedzę na temat otaczającego go świata. Gdy na jego drodze staje Veridiana, nieszczęśliwie zakochana w mnichu uciekinierka z Francji, kościelny agent odkrywa, że poza ziemskimi zaszczytami jest również coś więcej... Zupełnie inny świat – w przenośni i całkiem dosłownie.

Blondynka w Meksyku” Beata Pawlikowska

Książka przenosi czytelnika do Meksyku, kraju ponad sześć razy większego od Polski, w którym żyje sto dwanaście milionów ludzi. Pawlikowska zabiera w podróż m.in. po Ciudad de Mexico, które może się poszczycić choćby czwartą co do wielkości siecią metra na świecie i które ma wagony tylko dla kobiet. Czytelnik pozna także typową meksykańską potrawę jaką są tortille oraz dowie się, że tylko tu jada się pieczone świerszcze. Ten niezwykły kraj urzeka także niezwykłą historią Azteków, Pierzastego Węża, który stworzył pierwszych ludzi oraz Piramidą Szczęścia, na szczycie której zaczął się świat. Kultura i tradycja są tu cały czas żywe. Widać to m.in. po strojach azteckich kobiet z meksykańskich wiosek.

Nie bój się pójść własna drogą. Sztuka nonkonformizmu” Chris Guillebeau

Z książki dowiesz się, czym jest podbój świata, kreatywne samozatrudnienie, niezależność zawodowa, radykalne wyznaczanie celów, alternatywne podróżowanie. Poznasz też inne niekonwencjonalne pomysły na życie. Jeśli przeczytasz tę książkę i zastosujesz się do podanych wskazówek, będziesz mógł zrealizować wszystkie swoje plany. A kto wie, może nawet spróbujesz zrobić coś, co do tej pory wydawało ci się niewykonalne?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Nowości wydawnicze kwiecień/maj 2011: KTÓRE Z NICH WARTO PRZECZYTAĆ?

Sprawdź, jakie książki będą dostępne w księgarniach już w tym miesiącu!

Kochacie Sade? My też! Już jest płyta z największymi przebojami!

A na niej znane hity, nowe utwory oraz duet z Jay Z. Bosko!

 

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2011 13:56
Zgadzam się, Straż jest super :) I Arkarian! :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2011 23:28
Na pewno warto przeczytać Straż, z serii Strażnicy Veridianu. Ja jestem już po lekturze, więc wiem o czym mówię. Książka ma tylko jeden minus - zdecydowanie za szybko się kończy! :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2011 19:19
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2011 09:10
szału nie ma..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo