Filmowy przewodnik weekendowy

Thriller, komedia romantyczna, a może film sensacyjny? Sprawdź, co proponują w ten weekend stacje telewizyjne!
Filmowy przewodnik weekendowy
14.05.2011

Sobota, TVP1, 20:05, Chichot losu, serial obyczajowy, odc. 10

Joanna zaczyna pracę jako asystentka Matyldy. Do jej obowiązków należą regularne spacery z Puszkiem i Marusią. W prokuraturze trwa pierwsze przesłuchanie Tadeusza. Makowska i Wilczek ponownie odwiedzają hotel, w którym Elżbieta się zatrzymała. Dowiadują się, że dzień po przegranym meczu kibice przedziurawili opony we wszystkich samochodach z warszawską rejestracją, które stały na parkingu. Tylko auto Elżbiety było nietknięte. Marcin przyznaje się Joannie, że jego matka jest wspólniczką w firmie Stefana. Karol i Agnieszka uciekają od babci.

Sobota, TVP2, 20:05, Szklanką po łapkach, komedia

Victoria Dahl ginie podczas interwencji skierowanej przeciwko sadystycznemu generałowi Rancorowi. Po piętnastu latach od tamtej tragedii do akcji wkracza piękna i dzielna córka Victorii, agentka Barbara Dahl. Zostaje jednak porwana przez Rancora, który, jak się okazuje, ocalał. Teraz zamierza przejąć władzę nad światem. Szaleńca może powstrzymać tylko były tajny agent WD-40, który przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Sobota, TVN, 20:00, Prosto w serce, komedia romantyczna

Alex Fletcher lata świetności scenicznej ma już za sobą. Niegdyś uwielbiany przez tłumy muzyk zarabia na życie, chałturząc na festynach i w parkach rozrywki. Nieoczekiwanie dostaje jednak propozycję powrotu na scenę. Nastoletnia gwiazda Cora Corman powierza mu napisanie piosenki, którą mogliby wykonać w duecie. Problem jednak w tym, że pisanie nie jest jego najmocniejszą stroną. Z pomocą przychodzi mu ekscentryczna Sophie, która okazuje się być świetna w pisaniu tekstów.

Sobota, Polsat, 20:00, Rycerze z Szanghaju, komedia sensacyjna

Alex Fletcher lata świetności scenicznej ma już za sobą. Niegdyś uwielbiany przez tłumy muzyk zarabia na życie, chałturząc na festynach i w parkach rozrywki. Nieoczekiwanie dostaje jednak propozycję powrotu na scenę. Nastoletnia gwiazda Cora Corman powierza mu napisanie piosenki, którą mogliby wykonać w duecie. Problem jednak w tym, że pisanie nie jest jego najmocniejszą stroną. Z pomocą przychodzi mu ekscentryczna Sophie, która okazuje się być świetna w pisaniu tekstów.

Niedziela, TVP1, 20:20, Ranczo, serial obyczajowy, odc. 62

Czerepach rozszerza asortyment apteki o cudowną wodę ze świętego źródełka. Lucy ma coraz więcej problemów w gminie. Próbuje nakłonić mieszkańców do rekreacji, zniszczyć nielegalne wysypiska śmieci i zaprzestać złego traktowania zwierząt. Węcławskiemu udaje się wygrać przetarg, za co próbuje odwdzięczyć się pani wójt. W Wilkowyjach ma odbyć się impreza sportowa. Ciężko jednak namówić mieszkańców do udziału w meczu koszykówki. Widząc narastające niezadowolenie społeczne, Myćko zgłasza wniosek o referendum w sprawie odwołania Lucy.

filmy na weekend

Niedziela, TVP1, 21:25, Książę i ja: Królewskie wesele, komedia romantyczna

Paige nie może być szczęśliwsza. Jest zakochana, planuje ślub i w dodatku zostanie królową. Gdy jednak do królewskiego ślubu pozostaje tylko kilka tygodni i wszystko jest już gotowe, na światło dzienne wychodzi archaiczny dekret głoszący, że dziedzic tronu duńskiego może poślubić tylko arystokratkę czystej krwi, kobietę godną korony. Wszystkie warunki spełnia córka księcia Alberta, księżniczka Kirsten, która niebawem przyjeżdża do Kopenhagi. W zaistniałej sytuacji przyszły król musi wybrać królestwo lub prawdziwą miłość.

Niedziela, TVP2, 21:10, Uwikłany, thriller

Nick i Rudy odliczali dni do końca sześcioletniej odsiadki. Nick spędzał czas, korespondując z piękną nieznajomą, Rudy - marząc o powrocie na łono rodziny i życiu praworządnego obywatela. Kiedy Nick ginie podczas zamieszek w więzieniu, Rudy postanawia po wyjściu na wolność podszyć się pod kolegę i spotkać z tajemniczą Ashley. Nie wie, że dziewczyny nie interesowały przymioty ducha Nicka, tylko jego doświadczenie zdobyte podczas pracy w kasynie, ponieważ kobieta i jej kochanek planują skok stulecia.

Niedziela, TVN, 21:45, Przepis na życie, serial obyczajowy, odc. 10

Anka, Irena i Mania rozpaczają po śmierci Cezarego. Maciek nie sprawdza się w roli pocieszyciela. Anka czuje, że nie może na nim polegać. Andrzej przychodzi do byłej żony po poradę sercową. Mania czuje się zaniedbywana przez ojca. Za namową Jerzego Anka decyduje się wziąć udział w konkursie kulinarnym. Klemens chce namalować portret Poli. Kobieta planuje uwiedzenie go podczas pozowania. Andrzej jedzie do Beaty i błaga ją o wybaczenie. Lekarka idzie do restauracji, żeby przeprosić Ankę. Kobiety dochodzą do porozumienia.

Niedziela, TVN, 23:45, Gra o przeżycie, film sensacyjny

Mason jest włóczęgą, nie ma domu, rodziny. Żyje na ulicy, żywi się odpadkami wygrzebanymi z pojemników na śmieci. Gdy traci dwie najbliższe mu istoty, załamuje się. Nie widzi już sensu życia, nie ma żadnej nadziei na lepszą przyszłość. Nie zależy mu na niczym, woli umrzeć. Idąc bez celu ulicami miasta, nieomal wpada pod nadjeżdżającą ciężarówkę. W ostatniej chwili ratuje go nieznajomy. Mason otrzymuje od niego wizytówkę z nazwiskiem człowieka, który może zapewnić mu dobrze płatną pracę.

Niedziela, Polsat, 23:00, Prześladowca II: Śmiertelny objazd, thriller

Narzeczeni Melissa i Bobby jadą do Las Vegas, gdzie zamierzają się pobrać. W podróży towarzyszą im siostra Melissy, Kayla, oraz zabrany po drodze Nik. Prowadząca samochód Kayla daje się namówić na przejazd boczną drogą. Na pustkowiu auto ulega awarii. Młodzi trafiają do pustego domu. Postanawiają pożyczyć wóz stojący w garażu i dotrzeć nim do najbliższego miasta. Melissa zostawia nieobecnemu gospodarzowi numer telefonu. Właścicielem pojazdu okazuje się Rusty Nail, morderca, który rusza za nimi w pościg ciężarówką.

Poleca Kinga Walczak

Dlaczego jedni, choć się objadają, nie tyją, podczas gdy inni tyją, choć starają się schudnąć?

Rozwiązujemy zagadki metabolizmu.

Jak łączyć najmodniejsze buty na wiosnę z torebkami?

Diabeł tkwi w szczegółach! Podpowiadamy (i pokazujemy), jak dobierać w tym sezonie torebki do butów!

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2011 11:41
Przepis na życie : ) Świetny film !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.05.2011 14:43
podoba mi się Żmuda-Trzebiatowska w nowym serialu na jedynce, świetnie pasuje do tej roli.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.05.2011 14:02
dokladnie, prosto w serce naprawde powoduje usmiech/smiech u mnie, bardzo fajny film z fajnymi momentami
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.05.2011 13:40
kiedyś oglądałam Music and lyrics i tak sobie mi się spodobało, oceniałabym wtedy na 5,5/10, ale teraz obejrzę jeszcze raz i czuję, że mi się spodoba bardziej :) a poza tym... Hugh Grant.. < 3
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.05.2011 10:32
music & lyrics, cudowne :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo