Książki na czas podróży: Oto 7 propozycji, od których nie będziecie mogły się oderwać!

W podróży najlepiej sprawdzają się gatunki rozrywkowe: coś sensacyjnego, kryminał lub lekka powieść obyczajowa.
Książki na czas podróży: Oto 7 propozycji, od których nie będziecie mogły się oderwać!
24.04.2011

Milan Kundera – „Nieznośna lekkość bytu”

Książka opowiada historię Tomasza, wyśmienitego chirurga, intelektualisty, który boryka się z nieszczęśliwą miłością. Po rozwodzie z pierwszą żoną, postanawia nie wiązać się na stałe już z żadną kobietą. Nie zamierza jednak rezygnować z bogatego życia seksualnego. Sytuacja odmienia się po przypadkowym spotkaniu Teresy. Wiele zbiegów okoliczności sprawia, że młoda i piękna kelnerka już po tygodniu pojawia się w domu Tomasza. On stara się unikać czegoś więcej nad zbliżenie seksualne...

Koji Suzuki – „Ring”

Powieść napisana w 1990 roku szybko stała się lekturą kultową w Japonii, a dzięki dwóm ekranizacjom (japońskiej i hollywoodzkiej), jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon popkultury początku XXI wieku. Ring to powieść grozy, jednak czytelnik nie odnajdzie w niej krwawych scen. Źródłem wszystkich nieszczęśliwych przypadków, jakie przytrafiają się bohaterom, jest fatalna kaseta wideo, będąca nośnikiem klątwy, spadającej na każdego w siedem dni po jej obejrzeniu. Nieszczęśnik umiera w strasznych okolicznościach. Aby uwolnić się od przekleństwa, należy skopiować kasetę i pokazać ją innej osobie. Lektura wciąga od pierwszych akapitów. Może sprawić przyjemność także czytelnikom nie gustującym w horrorach.

Michel Houellebecq - „Cząstki elementarne”

Młody biolog, przesiadujący w nieskończoność nad swoją pracą i jego przyrodni brat, pogrążający się w kryzysie psychicznym, nałogowy konsument pornografii, zdaniem autora uosabiają dwa skrajne sposoby życia w cywilizacji współczesnej. Życie obu bohaterów i ich matki toczy się w świecie niezdolnym do szczęścia ani jakichkolwiek innych uczuć. Kiedy obsesje seksualne przywodzą jednego z braci na skraj obłędu, drugi pracuje nad genetycznym modelem nieśmiertelnej i bezpłciowej istoty ludzkiej. Książka łącząca elementy powieści obyczajowej, eseju i science fiction wywołała we Francji istną burzę.

John Fowles – „Kochanica Francuza”

Jedna z najgłośniejszych książek Fowlesa. Banalna z pozoru historia romansu arystokraty, który porzuciwszy narzeczoną, wiąże się z kobietą wątpliwej reputacji, niepostrzeżenie zmienia się w hipnotyzującą wręcz opowieść o miłości zakazanej, łamiącej społeczne normy i tabu. "Kochanica Francuza" - chociaż wpisana w realia dziewiętnastowiecznej wiktoriańskiej Anglii - jest opowieścią pełną błyskotliwych odniesień do współczesności.

 

książki

Agatha Christie – „Uśpione morderstwo”

Po latach spędzonych w Nowej Zelandii Gwenda Reed wraca do kraju. Chce przed przyjazdem nowo poślubionego męża kupić i urządzić dom w Dillmouth. Wydaje się, że ten, który wybrała, spełnia wszystkie jej marzenia. Zaraz po wprowadzeniu znak o sobie dają demony przeszłości. Zamknięta szafa, zamurowane drzwi, schodki w ogrodzie - te wszystkie rzeczy okazują się dziwnie znajome dla młodej dziewczyny. Po kilku dniach spędzonych w tajemniczym domu zaczyna prześladować ją dodatkowo dziwna wizja - kobiety duszonej przez rosłego mężczyznę...

Abby Lee – „Dziewczyna, której jedno w głowie”

Abby Lee to trzydziestokilkuletnia singielka. Mieszka w Londynie, ma ciekawą pracę, w wolnym czasie spotyka się z przyjaciółmi lub surfuje po Internecie… Niby zwyczajna dziewczyna, a zelektryzowała Brytyjki i postawiła na nogi media. Abby otwarcie przyznała, że ciągle myśli o seksie. Przez 12 miesięcy prowadziła blog, w którym szczerze i z humorem opowiedziała o swoich doświadczeniach seksualnych. W swojej książce opisała również różne typy mężczyzn (w zależności od ich stosunku do kobiet i umiejętności łóżkowych), tłumaczyła język randkowy i doradzała, jak umówić się na niezobowiązujący seks.

Jean-Christopher Garner – „Purpurowe rzeki”

W skutych lodem skałach, nieopodal miasteczka uniwersyteckiego Guernon położonego we francuskich Alpach zostają odnalezione zwłoki mężczyzny. Podczas śledztwa pojawiają się kolejne morderstwa. W tym samym czasie, 150 kilometrów dalej, toczy się śledztwo w sprawie profanacji grobu chłopca, który zginął w wypadku. Obie sprawy mają wspólne korzenie w odległej przeszłości...

Karina Hefner

Zobacz także:

DZIEŁA SŁAWNYCH NOBLISTÓW: Czytelnicze wyzwanie czy przereklamowane CZYTADŁA?

Literacka Nagroda Nobla jest najważniejszym międzynarodowym wyróżnieniem w dziedzinie literatury. Sprawdź, które dzieła sławnych noblistów naprawdę warto przeczytać.

Prostytutki, kurtyzany, nimfomanki: 6 najlepszych książek o rozwiązłych kobietach

Mężczyźni tracili dla nich głowy i majątki, a wśród kobiet wzbudzały niechęć i zazdrość - rozwiązłe bohaterki powieści były zarówno przedmiotem potępienia, jak i powszechnej fascynacji.

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2011 12:51
"Kochanica Francuza" jest po prostu genialna! Ale jak dla mnie to lektura na spokojny wieczór przy kieliszku wina. Na podróż raczej coś lekkiego i przyjemnego, co szybko się czyta i nie zaprząta za bardzo uwagi, np "Dziennik Bridget Jones",jak ktoś jeszcze nie zna, albo z nowszych rzeczy "Szkoła, miłość i inne diety", tytuł trochę dziecinny, ale książką bardzo zabawna .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2011 17:30
GŁOS W WIETRZE, ECHO W CIEMNOŚCI, JAK ŚWIT PORANKA- najlepsza trylogia pod slońcem, gorąco polecam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2011 08:09
Może warto coś z tego przeczytać..? :-) pozdrawiam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.04.2011 22:39
w końcu artykuł na poziomie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.04.2011 19:27
"Jezdziec miedziany" najwspanialsza książka na świecie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo