Filmowy przewodnik weekendowy

Przeczytaj, co warto zobaczyć w ten weekend w telewizji.
Filmowy przewodnik weekendowy
09.04.2011

Sobota, TVP1, 20:20, Chichot losu, odc. 6, serial obyczajowy

Joanna i dzieci jadą na Podlasie. Wilczyńscy, mimo chęci, nie mają warunków, aby zaopiekować się Agnieszką i Karolem. Prokurator Makowska przesłuchuje Krystynę, matkę Tadeusza. Kobieta wyraźnie daje do zrozumienia, że według niej Tadeusz miał związek ze śmiercią byłej żony. Marcin poszukuje lokum do wynajęcia. Joanna proponuje mu, aby zamieszkał w jej mieszkaniu, musi tylko płacić czynsz, opłaty licznikowe i dbać o kwiatki. Kobieta zostaje wezwana na przesłuchanie. Makowska sugeruje, że Joanna miała romans z Tadeuszem.

Sobota, TVP1, 21:20, Katyń, dramat

17 września 1939roku Sowieci wkraczają do Polski. W tłumie ludzi uciekających do Małopolski generałowa Róża spostrzega Annę, żonę rotmistrza Andrzeja. Ta chce przedostać się do miejsca, gdzie Rosjanie przetrzymują polskich jeńców, a między nimi jej męża. Andrzej odmawia opuszczenia obozu. NKWD morduje polskich oficerów, którzy przebywali w niewoli. Generałowa Róża dowiaduje się o śmierci męża, a Agnieszka o zamordowaniu brata, porucznika pilota Piotra. Agnieszka podejmuje walkę o to, aby na grobie Piotra została wyryta właściwa data.

Sobota, TVP2, 21:45, Zakonnica w przebraniu II. Powrót do habitu, komedia

Piosenkarka Deloris zostaje nauczycielką muzyki w szkole prowadzonej przez siostry zakonne w jednej z najgorszych dzielnic Reno. Udaje jej się przełamać niechęć uczniów, którzy uważali lekcje muzyki za niepotrzebne, a nawet zwerbować ich do chóru szkolnego. Nawet najbardziej niechętna zajęciom Rita, która przejawia talent śpiewaczy, w końcu przyłącza się do chóru. Tymczasem wychodzi na jaw, że szkoła ma zostać zamknięta. Siostry postanawiają zgłosić chór do udziału w konkursie stanowym. Od wyniku rywalizacji zależą losy szkoły.

Sobota, TVN, 20:00, Evan Wszechmogący, komedia

Bóg potrzebuje pomocnika, który mógłby zrealizować jego plan. Wybór pada na prezentera wiadomości w stacji telewizyjnej, Evana Baxtera, który został wybrany do Kongresu. Baxter na początku kariery naraża się ekologom i Stwórcy, popierając ustawę nieprzychylną środowisku. Wkrótce Evan zaczyna otrzymywać tajemnicze przesyłki, w których znajdują się antyczne narzędzia ciesielskie i drewno. W końcu Bóg informuje przerażonego śmiertelnika o nadchodzącym potopie i nakazuje mu zbudować arkę, w której zgromadzi pary wszystkich żyjących gatunków.

Sobota, Polsat, 21:45, Wykiwać klawisza, komedia

Do więzienia Allenville, jednego z najcięższych w kraju, trafia za jazdę po pijanemu była gwiazda amerykańskiego futbolu, Paul "Wrecking" Crewe. Naczelnik postanawia wykorzystać jego talent i każe mu zorganizować drużynę, w skład której wejdą sami więźniowie. Powołany przez Crewe'a zespół zmierzy się z drużyną strażników, na czele których stanie naczelnik. Początkowo osadzeni nie wykazują entuzjazmu, ale wiadomość, że ich przeciwnikami będą znienawidzeni klawisze działa mobilizująco i wkrótce chętnych do gry nie brakuje.

Niedziela, TVP1, 20:15, Pan Tadeusz, obyczajowy

Jest rok 1811. Tadeusz Soplica wraca po ukończeniu nauk do rodzinnego dworku w Soplicowe, na Litwie. Gospodarzem posiadłości jest stryj i opiekun młodzieńca, Sędzia. Wydaje się, że dom jest zupełnie pusty, jego mieszkańcy wybrali się do pobliskiego lasu. Zwiedzając stare zakamarki, Tadeusz trafia do dawnego pokoju dziecinnego, w którym spotyka Zosię. Świeżość i uroda dziewczyny podbijają serce młodzieńca.

 

pan tadeusz

Niedziela, TVP2, 21:15, 88 minut, thriller

Doktor Jack Gramm pracuje jako wykładowca psychiatrii w college'u w Seattle. Współpracuje również z FBI jako biegły sądowy. Pewnego dnia odbiera dziwny telefon. Głos w słuchawce informuje go, że zostało mu tylko 88 minut życia. Jack wie, że nie ma czasu do stracenia. W gronie podejrzanych są jego student, porzucona kochanka i przebywający w celi śmierci seryjny zabójca. Niezwykłe umiejętności psychoanalityczne Gramma pozwolą mu w ciągu zaledwie 88 minut rozwiązać zagadkę, kto i dlaczego chce go zabić.

Niedziela, TVN, 21:35, Przepis na życie, odc. 6, serial obyczajowy

Mania wyjeżdża na warsztaty literackie, na których dochodzi do nieporozumień z Grocholem. Dziewczyna na własną rękę wraca do domu. Mieszkanie Poli ulega zalaniu. Kobieta prosi o pomoc Klemensa. Po opanowaniu sytuacji w mieszkaniu idą na spacer, podczas którego Klemens pozostaje obojętny na wdzięki Poli. Anka ma kolejną wizytę u dr Beaty. Panie, nie znając wzajemnych relacji, zaprzyjaźniają się. Grochol przeprasza Manię. Klemens odwiedza Polę, która zachorowała. Więź powoli zacieśnia się. Maciej kolejny raz próbuje zbliżyć się do Anki.

Niedziela, TVN, 23:35,W milczeniu, dokument

Ewa Ewart wraz z ekipą filmową towarzyszą rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej na różnych etapach ich zmagań z trudnymi emocjami. Dokument zawiera zdjęcia, które wcześniej nie zostały wykorzystane. 10 kwietnia 2010 r. zapisał się w pamięci Polaków jako dzień narodowego dramatu. Ale dla bohaterów filmu to dzień największego dramatu osobistego. Wraz z parą prezydencką odeszli ich najbliżsi. Czas upływający od katastrofy smoleńskiej, nie przynosi ulgi.

Niedziela, Polsat, 12:15, Spacer w chmurach, melodramat

Paul Sutton wraca po zakończeniu wojny do żony. Podejmuje pracę jako obwoźny sprzedawca czekolady. Podczas jednej z podróży poznaje piękną Victorię Aragón. Dziewczyna wyjawia Paulowi sekret: jest w ciąży z profesorem, który porzucił ją na wieść o dziecku. Teraz wraca do konserwatywnej, meksykańskiej rodziny i obawia się jej reakcji. Paul, poruszony dramatem dziewczyny, postanawia jej pomóc. Decyduje się udawać jej męża, który w odpowiednim czasie ją opuści. Trafia do kalifornijskiej hacjendy i ulega jej magii.

Niedziela, Polsat, 14:10, Elizabethtown, obyczajowy

Pracownik firmy produkującej obuwie sportowe, Drew Baylor, zostaje zwolniony, gdy tenisówki, które zaprojektował, okazują się największym niewypałem w dziejach przedsiębiorstwa. Porzuca go również narzeczona. Niebawem dzwoni jego matka z wiadomością o śmierci ojca i prośbą, by przybył w rodzinne strony, aby zająć się pogrzebem. Mężczyzna decyduje się na podróż do Elizabethtown w stanie Kentucky, miejsca, z którego uciekł przed wielu laty. W drodze poznaje stwardessę Claire Colburn. Podróż staje się okazją do odkrycia przeznaczenia.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Zamknął psa w łazience i zniknął na 3 lata! ZWIERZAK SKONAŁ BEZ JEDZENIA I PICIA

Bestia bez serca! Umyślnie skazał swojego pupila na śmierć w męczarniach.

Metki i loga projektantów BUDZĄ RESPEKT! Ułatwiają zdobycie pracy, dostanie podwyżki i kredytu!

Dyskretne logo projektanta na Twoim ubraniu może sprawić, że znajdziesz pracę lub dostaniesz podwyżkę!

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2011 12:59
ja ogladałam wszystkie czesci harrego i super sa:) czekam na te ostatnią tylko
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.04.2011 23:38
Harry Potter i Więzień Azkabanu niedziela 20:05 TVN7
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.04.2011 21:18
No wiadomo, że jak matura się zbliża to dali Pana Tadeusza
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 09.04.2011 12:15
oczywiście same dramaty.. komedii w ten weekend zapewne nie uświdczysz..
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 09.04.2011 10:55
o ktorej Pan Tadeusz??
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo