Filmowy przewodnik weekendowy

Na ten weekend polecamy masę zabawnych komedii (w tym kilka kultowych)!
Filmowy przewodnik weekendowy
05.03.2011

Sobota, TVP2, 21:50, Jak rozętałem II wojnę światową, komedia

Wojenna farsa o pechowym szeregowcu Franku Dolasie, który chce koniecznie zabłysnąć bohaterskimi czynami, ale wplątuje się w coraz bardziej niesamowite tarapaty. 31 sierpnia 1939 roku Dolas przybywa na granicę niemiecką w plutonie mającym wzmocnić obronę stacji kolejowej. Zasypia, a jego karabin przypadkowo strzela. Franek jest przekonany, że rozpętał wojnę. Dostaje się do niewoli niemieckiej. W stalagu chce zorganizować ucieczkę, ale jego przesadny entuzjazm razi obozowych konspiratorów.

Sobota, TVP2, 23:30, Traffic, dramat

Trzy równolegle rozgrywające się wątki pokazują z różnych punktów widzenia problem walki z narkomanią. Meksykańscy policjanci, Javier Rodriguez i Manolo Sanchez, mają odszukać płatnego zabójcę pracującego dla kartelu narkotykowego z Tijuany. Tymczasem w San Diego w USA policjanci z agencji do walki z narkotykami aresztują niejakiego Eduardo Ruiza, również należącego do kartelu z Tijuany. Sędzia Sądu Najwyższego Ohio, Robert Wakefield, zostaje wyznaczony do walki ze zorganizowanym przemysłem narkotykowym.

Sobota, TVN, 20:00, Idealny facet dla mojej dziewczyny, komedia

Czołowa polska feministka, Klaudia Rojek, jest szefową Akademii Feministycznej "Wolna Polka". Szkoła ma problemy finansowe. Aby je rozwiązać, Klaudia planuje produkcję feministycznego filmu porno. W roli głównej planuje obsadzić instruktorkę sztuk walki, Lunę. Ekranowym partnerem dziewczyny zostaje kompozytor Kostek. Mężczyzna zakochuje się w Lunie od pierwszego wejrzenia. Jednak Lunę i Kostka dzieli bardzo wiele, a Klara nie zamierza zaakceptować ich związku.

Sobota, TVN, 22:40, Ogłaszam was Chuckiem i Larrym, komedia

Dwaj nowojorscy strażacy Chuck i Larry są serdecznymi przyjaciółmi. Larry kiedyś uratował życie Chuckowi, a teraz Chuck ma okazję, by mu się odwdzięczyć. Z powodu skomplikowanych procedur Larry nie może zapisać polisy ubezpieczeniowej dzieciom, może natomiast to zrobić na rzecz partnera życiowego. Aby zabezpieczyć dzieci Larry'ego, mężczyźni postanawiają zawrzeć fikcyjny związek małżeński. Kłopoty zaczynają się, gdy urzędnicy ubezpieczeniowi sprawdzają, jak się małżeństwu wiedzie. Mężczyźni muszą udowodnić im, że nie są oszustami.

Sobota, Polsat, 16:00, Epoka lodowcowa, komedia animowana

20 tysięcy lat temu rozpoczęła się epoka lodowcowa. Zwierzęta migrują w cieplejsze rejony globu. Leniwiec Sid, towarzyski gaduła, przesypia jednak termin wymarszu. Wdaje się też w awanturę z nosorożcami, cudem unikając śmierci. Z opresji ratuje go samotnik, mamut Manny. Leniwiec zdaje sobie sprawę, że nie przetrwa bez silnego kompana. Manny niechętnie zgadza się na wspólną wędrówkę. Wkrótce obaj znajdują zagubione ludzkie niemowlę. Postanawiają odnieść je do osady ludzi. Nie będzie to łatwe zadanie, bo na malca poluje tygrys, Diego.

Sobota, Polsat, 21:30, American Pie, komedia

Czterech młodych chłopców  Jim, Kevin, Finch i Oz postanawia przed pójściem do college'u zdobyć pierwsze doświadczenia seksualne. Nie pozostało im już jednak wiele czasu na realizację tego zamierzenia. Ostatnią szansą ma być bal z okazji zakończenia szkoły. Zniecierpliwieni licealiści przekonują się, że droga do świata seksu pełna jest komplikacji, pułapek, a także upokorzeń. Ale największym niebezpieczeństwem okazuje się nieodwzajemniona miłość.

premiery filmowe

Niedziela, TVP1, 21:25, Wesele, komedia

Wiesław Wojnar, ogrodnik z podkarpackiej wsi, wydaje za mąż córkę, Kasię. Studentka wychodzi za chłopaka z tej samej wsi. Dla gospodarza najważniejsze jest to, by wesele wypadło okazale, ale jak najtaniej. Wojnarowie martwią się, że nie zjawia się szwagier proboszcza, który miał dostarczyć młodym prezent _ audi. W końcu auto przywozi inny mężczyzna, który domaga się pieniędzy i dwóch hektarów ziemi przy głównej drodze. Tymczasem Kasia rozpoznaje w chłopcu filmującym wesele dawnego ukochanego. Wypadki toczą się w nieoczekiwanym kierunku.

Niedziela, TVP2, 21:05, Indiana Jones i Króleswto Kryształowej Czaski, przygodowy

Rok 1957. Dr Indiana Jones wiedzie spokojne życie, wykładając na uniwersytecie. Nagle zostaje zwolniony z powodu licznych rewizji FBI. Wkrótce dowie się o zaginionych 13 kryształowych czaszkach. Legenda głosi, że zostały one wykonane przez kosmitów lub wysoko rozwiniętą cywilizację Majów. Nowa podróż prowadzi go m.in. do Meksyku i dżungli w Peru. Towarzyszą mu: Marion Ravenwood, dawna ukochana, Mutt Williams, syn, oraz profesor Oxley. Poszukiwaczom depczą po piętach agenci KGB, którym przewodzi demoniczna Irina Spalko.

Niedziela, TVN, 23:25, Ocalić Jessicę Lynch, dramat

Opowieść o akcji ratowania 20-letniej członkini amerykańskiej armii porwanej podczas wojny w Iraku. Dowódcy amerykańscy dowiadują się o miejscu, w którym więziono zaginioną kobietę, od Mohammeda Odeha Ar-Rehaiefa, irackiego prawnika.

Niedziela, Polsat, 12:45, Moja macocha jest kosmitką, komedia

Ekscentryczny naukowiec, Steve Mills, wysyła wiązkę energii, która dociera do odległej planety. Jej mieszkańcom grozi zagłada, a jedyny ratunek to pozyskanie większej dawki promieni emitowanych przez urządzenie Steve'a. Trzeba zrobić wszystko, żeby kontynuował badania. Z misją na Ziemię wyrusza kosmitka, która przybiera postać ponętnej Celeste. Poznaje owdowiałego fizyka, który zakochuje się w niej po uszy. Tylko jego córka, nastoletnia Jessie, podejrzewa, że z Celeste coś jest nie tak.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Hollywoodzkie ciacha na Tłusty Czwartek: Smacznego!

Prezentujemy galerię specjalnie dla koneserek męskiego piękna…

Impreza Polsatu: Najlepiej i najgorzej ubrane gwiazdy. Kto zaliczył wpadkę? OCEŃ!

Obejrzyj zdjęcia gwiazd i sama oceń, która wypadła najlepiej, a która najgorzej Gwarantujemy spore emocje!

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.03.2011 14:40
Najczęściej przy opisie tego filmu jest, że to dramat/komedia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.03.2011 14:08
nie wiem o jakim weselu mówisz, aczkolwiek wesele wyspiańskiego to to nie jest xd
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.03.2011 12:03
Godne obejrzenia z tych filmów są jedynie "Jak rozpętałem II wojnę światową" i "Wesele".
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.03.2011 10:16
Czyli właściwie nie ma czego oglądać jak zwykle. A była może któraś z was w kinie na "Sali samobójców" i poleca? Bo ja bym z chęcią poszła (główny bohater mr... :D) ale nie wiem czy warto
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 05.03.2011 00:42
Zdecydowanie nie polecam Idealny Facet Dla Mojej Dziewczyny. Pusty śmiech . Idiotyzm, nudny, denny, beznadziejny. Byłam w kinie, wiem co mówię.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo