KIERMASH w Krakowie już 17-18 marca!

Modnie, oryginalnie i… dla wszystkich. Przekonajcie się same!
KIERMASH w Krakowie już 17-18 marca!
15.03.2018

17 i 18 marca po raz trzynasty odbędzie się KIERMASH, czyli targi mody niezależnej i designu użytkowego. Wszyscy, którzy słyszeli o tym wydarzeniu wiedzą, że naprawdę warto na nim być. Jak podczas każdej edycji, w Krakowie pojawią się młodzi polscy projektanci z najlepszymi ubraniami, designem i akcesoriami.

 

 

Kiermash znany jest z tego, że lubi odkrywać najoryginalniejszą modę i niezwykłe miejsca. Z okazji wiosny organizatorzy mają dla Was wielką niespodziankę – pokażą Wam kolejną, niezwykłą przestrzeń. Tym razem będzie to Pałac Czeczotka. Wiecie, gdzie go szukać? Na samym Rynku, przy skrzyżowaniu ulicy Wiślnej i Św. Anny. Każdy kto zobaczy te wspaniałe wnętrza od razu się w nich zakocha. Ale to nie koniec. Tym razem również czekać na Was będą nowości kulinarne. Czeczotka otwiera przed Wami swoją RESTAURACJĘ sygnowaną legendarną marką „Hawełka”. Zaserwują pyszne śniadania i lunche.


XIII edycja zaprezentuje jak zwykle polskie marki. Od ubrań, przez obuwie, biżuterię, okulary, torby, dodatki, po kosmetyki naturalne i rośliny. Chcemy, żeby było różnorodnie i idealnie dla każdego.

 

Wydarzenie na Facebooku: https://web.facebook.com/events/1673978239325675/


Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan, organizatorzy jak zwykle serdecznie zapraszają krakowian, przyjezdnych i turystów:

 

Obiecujemy Wam naprawdę wiosenny klimat w iście pałacowych wnętrzach. Nasi wystawcy jak zwykle pokażą produkty stworzone z myślą o wszystkich, którzy uwielbiają modę i stawiają na najwyższą jakość materiałów i wykonania. Ponadto jak przy każdej edycji chcemy podkreślać wartość małych, często lokalnych pracowni, zaangażowanie i „całe serce” jakie nasi wystawcy wkładają w swoją pracę i handel fair trade, na którym bardzo nam zależy. Podczas tej edycji naszym partnerem jest Fairtrade Polska i Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie. Będziecie mogli odwiedzić ich stoisko oraz przede wszystkim porozmawiać i dowiedzieć się czegoś więcej o idei świadomych zakupów i sprawiedliwego handlu.

 

Nową, kiermashową tradycją stała się obecność STREFY WOLNEGO CZYTANIA skupiającej lokalne, krakowskie księgarnie w modnej oprawie stworzonej przez Prodesigne, czyli galerię wnętrz oferującą profesjonalny wybór mebli i dodatków z szerokiej palety światowych i polskich marek. Podczas wydarzenia na pewno warto będzie również zwrócić uwagę na piękne litografie zaaranżowane w bardzo użytkowy sposób... a gdzie? Przekonacie się sami. Artystka Justyna Mazur (Litograf) postanowiła wzbogacić naszą inicjatywę swoimi niezwykłymi pracami.

 

Od kilku edycji partnerem Kiermashu jest również Pakamera - internetowy multibrand z polskimi projektantami. W trakcie wiosennej edycji Pakamera będzie rozdawać płócienne torby z grafiką zaprojektowaną specjalnie na to wydarzenie.

 

Kiermash jest wydarzeniem wpisanym oficjalnie w Cracow Fashion Week 2018, który organizuje Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru w partnerstwie z miastem Kraków. Wydarzenie odbywa się od 10 do 18 marca pod hasłem "Fashion & Ecology". Szczegółowy program: www.cracowfashionweek.com

WIOSENNY KIERMASH TO MODA I DESIGN W PAŁACU NA SAMYM RYNKU. NIE MOŻESZ OPUŚCIĆ TEJ EDYCJI!

KIERMASH to wyjątkowe wydarzenie, które śladami Warszawy, Łodzi, Katowic czy Berlina łączy młodych artystów z klientami w Krakowie. Na skalę światową nie jest to wydarzenie innowacyjne, ale na skalę małopolską, jak najbardziej. Krakowskie tradycje targowe zderzają się tu z polskimi projektantami mody i designu użytkowego. 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

 

Pałac Czeczotka (niegdyś Domy Towarowe Centrum)

Jest takie miejsce w Krakowie, które w wyjątkowy sposób spaja niezwykłe losy miasta – Pałac Czeczotka. Już, kiedy powstawał budził spore zainteresowanie mieszczan, bo budował go znany rajca miejski i burmistrz Erazm Czeczotka, który jako pierwszy w Krakowie, postanowił połączyć dwie sąsiadujące kamienice na rogu ulic Wiślnej i św. Anny.

 

 

Erazm Czeczotka miał słabość do pieniędzy i ars amandi. Posiadając obydwie, sięgał po władzę nad umysłami i sakwami. Zaskarbił sobie przyjaźń niewielu. Posłuszeństwo - u niemal wszystkich. Przez 40 lat pełnił funkcję radnego, ławnika, wielokrotnie burmistrza i burgrabiego. Czeczotka, herbu Tłokiński, zmarł nagle podczas kąpieli z dziewkami w swojej łaźni.

 

Z niegdysiejszego Pałacu Czeczotka niewiele do dziś pozostało, bo po śmierci Czeczotki budynek był wielokrotnie przebudowywany. Ostatni raz, po II wojnie światowej okazałą budowlę zaadaptowano na Państwowy Dom Towarowy.

 

 

Ale historia lubi zataczać koła. Nie był to jedyny sklep w tym miejscu. Ignacy Rayal w XIX przebudował pałac i otworzył …dom towarowy. Wyszynk, który prowadził Czeczotka został zastąpiony przez kawiarnię „Secesja”. Teraz po latach znów pojawiła się gastronomia. Swój lokal otworzyła najstarsza nieprzerwanie działająca w Krakowie „Hawełka”. Jak twierdził Zygmunt Nowakowski, przed I wojną światową słynęła z tego, że co bogatszy rodak uważał za swój najświętszy obowiązek (…) zatrzymać się pod Wawelem, spłakać się u grobów królewskich, nadychać się polszczyzny i popić u Hawełki.

 

I niech tak trwają przez kolejne wieki: Pałac, "Hawełka" i Kraków.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie