PRZERAŻAJĄCA PRAWDA: Ludożercy są wśród nas!

Czy kanibalizm jest zapisany w naszych genach?
PRZERAŻAJĄCA PRAWDA: Ludożercy są wśród nas!
01.03.2011

Zjawisko kanibalizmu kojarzy nam się zwykle z odległą historią, z prymitywnymi plemionami, które w celach rytualnych spożywały ciała swoich wrogów. W obecnych czasach o ludożerstwie mówi się bardzo mało. Można wręcz powiedzieć, że to kolejny temat tabu współczesnego świata.

Myli się jednak ten, kto uważa, że nie ma już pośród nas wielbicieli ludzkiego mięsa. Jak więc wyglądają współcześni kanibale? Co skłania ich do tak przerażających czynów?

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że tylko na terenie samych Niemiec mieszka około 800 kanibali, porozumiewających się ze sobą przez Internet. Zjawisko to powszechne jest również w Chinach. W jednej z tamtejszych klinik położne i lekarze dokonujący aborcji przyznali się do jedzenia mięsa usuniętych płodów, chwaląc przy tym jego zalety zdrowotne. Podobno najbardziej poszukiwane są płody z pierwszych aborcji młodych kobiet, a najlepiej jeśli dziecko jest płci męskiej. Jedna z pielęgniarek zwierzyła się nawet, że w ciągu ostatniego pół roku sama zjadła ponad 100 płodów i dodała: To są odpadki aborcji, jeśli ich nie zjemy, zostaną wyrzucone. Gdy je zjadamy, one już i tak nie żyją. Zwłoki dzieci z aborcji to swoista "dietetyczna kuracja" stosowana dla zagwarantowania "silniejszego ciała i gładszej skóry".

Przypadki ludożerstwa odnaleźć można również pośród nielicznych prymitywnych plemion, które przetrwały do dzisiejszych czasów. I tak na przykład, członkowie plemienia Fore z Papui-Nowej Gwinei jeszcze w latach 50. XX wieku praktykowali rytuały pogrzebowe polegające na zjadaniu ciał najbliższych. W tego rodzaju ucztach uczestniczyły wyłącznie kobiety i dzieci. W konsekwencji w populacji tej częściej pojawiała się wywoływana przez priony choroba mózgu o nazwie kuru, podobna do choroby Creutzfeldta-Jakoba. Kiedy władze australijskie zabroniły zjadania zmarłych, liczba przypadków kuru gwałtownie spadła. Co ciekawe, podobną chorobę uczeni wykryli także u niektórych mieszkańców Afryki, Azji i Europy!

dewiacje

Kanibalizm współcześnie zdarza się również wśród ocalałych ofiar katastrof morskich lub lotniczych. Jednym z najbardziej znanych takich przypadków jest los ocalałych w katastrofie urugwajskiego samolotu, który rozbił się 13 października 1972 roku w Andach. Katastrofę przeżyło 32 z 45 pasażerów. W obliczu śmierci głodowej część ocalałych zdecydowała się na jedzenie ciał zmarłych towarzyszy, ci którzy nie zdecydowali się na ten drastyczny wybór zmarli z głodu. Ekspedycja ratunkowa uratowała 16 osób.

W dzisiejszych czasach przypadki ludożerstwa zdarzają się także wśród przestępców. Kanibalizm to swoisty przedmiot kulinarnej i seksualnej rozkoszy wielu zbrodniarzy-dewiantów. Można tutaj przytoczyć chociażby przypadek mordercy Armina Meiwesa, niemieckiego informatyka, poszukującego przez Internet młodych mężczyzn, w celu zabicia i zjedzenia ofiar. Innym głośnym przypadkiem były zabójstwa dokonywane przez seryjnego mordercę Rosjanina Anrieja Czikatało.

Co ciekawe, skłonności ludożercze zdarzają się również wśród zwyczajnych, szarych ludzi mających normalną rodzinę, dom i pracę. Wielu z nich oddaje się swej „pasji” tylko w teorii, przeszukując biblioteki i Internet w celu wytłumaczenia swoich dziwnych popędów.

W obliczu tak częstego występowania współcześnie zjawiska ludożerstwa, wielu badaczy zastanawia się nawet czy kanibalizm nie jest przypadkiem zakodowany w naszych genach? Być może, dopuszczając się tak okrutnego i przerażającego czynu, jakim jest jedzenie ludzkiego mięsa w człowieku budzi się po prostu jego prawdziwa natura?

Karina Hefner

Zobacz także:

Jak Polacy jedzą w pracy?

Czy można pogodzić pracę ze zdrową dietą? Sprawdź, jakie prawa przysługują pracownikom w zakresie odpoczynku w pełnieniu służbowych obowiązków i przerw na posiłek!

35 lat i 6 miesięcy - oto granica młodości! Zgadzacie się?

Pojmowanie zasięgu młodości i starości zależy od naszego wieku, płci, wykształcenia i pozycji zawodowej.

Komentarze (66)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.03.2011 20:27
haha, se skopiowałaś teks pisenki slona i sie jarasz, haha, tylko ze on to zrobił z miłosci ; /
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 05.03.2011 14:54
Rozebrał ją do naga żeby nie pobrudzić sukni Przeniósł ją do kuchni, położył na stół I z perfekcją chirurga rozciął śliski brzuch na pół Powoli jak żółw zaczął wyjadać trzewia Zaplątał się w jelita niczym w korzenie drzewa Zakochany dewiant taplał się w jej flakach Śmierć najukochańszej to ponadczasowa strata Chwilę jeszcze płakał, rozstanie go zasmuca Silnym pociągnięciem wyrwał z klatki piersiowej płuca Nieżyjąca muza obserwuje jak jej miły Pozbawia jej czterech kończyn przy pomocy piły Fioletowe żyły i zgniły odór mięsa Nie przeszkadzały mu w jedzeniu swej wybranki serca W ten sam dzień jeszcze kupił formaliny słoik Oddzielił głowę od ramion gwiżdżąc przy tym jak słowik Postawił na nocny stolik pamiątkę po swej bogini Żeby już do końca życia pozostała przy nim Siny ochłap skóry z kośćmi wrzucił do pieca Wyciął jeszcze tylko kruki, które nosiła na plecach Spłonęły jak świeca resztki ich romansu Obserwował ogień w swoim destrukcyjnym tańcu Na końcu opowieści przyniósł stary aparat Trzymając głowę w słoju włączył samowyzwalacz Zakochana para, której nikt nie widział więcej Został tylko napis "love forever" pod ich zdjęciem
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 05.03.2011 00:58
obrzydliwe
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.03.2011 21:18
tylko sek w tym ze on trzyma w dloni piers z kury
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.03.2011 20:01
jak mozna komus do taleza zagladac co je niech sobie jedza co im sie podoba ;D
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo