Uwaga, producenci żywności FAŁSZUJĄ etykiety wyrobów spożywczych! Nigdy nie możesz być pewna, co jest w środku!

Produkty, które jemy zawierają w swoim składzie szkodliwe dla naszego zdrowia substancje, a my nawet nic o tym nie wiemy!
Uwaga, producenci żywności FAŁSZUJĄ etykiety wyrobów spożywczych! Nigdy nie możesz być pewna, co jest w środku!
16.02.2011

Łódzka Inspekcja Handlowa, nadzorując tamtejsze supermarkety, wykryła bardzo dużo przypadków fałszowania składu artykułów spożywczych. Okazuje się, że produkty, które kupujemy często nie nadają się do spożycia i mogą wręcz zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Jak donoszą inspektorzy, zdecydowana większość produktów spożywczych zawiera składniki, które zupełnie nie powinny się tam znajdować. I tak na przykład, w powszechnie dostępnych rodzynkach stwierdzono obecność siarczynów, mimo że producent deklarował, że są one pozbawione zawartości siarki.

Takich przykładów jest znacznie więcej. Podczas ostatniej inspekcji wykryto aż 14 produktów, które zawierały coś innego niż głosiła etykietka. W pasztecie borowikowym brakowało borowików, a w koncentracie pomidorowym znalazła się sacharoza, mimo że wcale nie powinno jej tam być. Zdarzały się również przypadki, że w mlecznym deserze czekoladowo-orzechowym brakowało orzechów i czekolady, a w 100% maśle znajdowały się same tłuszcze roślinne.

Alergia, astma, nadpobudliwość, zaburzenia żołądkowe, to tylko nieliczne dolegliwości, które może spowodować jedzenie produktów nasączonych chemią i konserwantami. Co więcej, konsument, czytając zafałszowaną etykietkę, może przecież kupić produkt zawierający substancję, na którą jest uczulony i tym samym ponieść nawet śmierć!

Karina Hefner

Zobacz także:

Efekt uboczny uzależnienia od "Zmierzchu": Powstała SUBKULTURA WAMPIRÓW – piją ludzką krew, aby „normalnie” żyć!

Ludzie, którzy uważają się za wampiry, uzupełniają swoją energię życiową za pomocą picia krwi innych osób. Wszystko przez rosnącą popularność sagi „Zmierzch”!

Mężczyźni wolą oglądać telewizję niż uprawiać seks! (Dla władzy nad pilotem są w stanie zrobić prawie wszystko!)

Coraz więcej mężczyzn, dla władzy nad pilotem zrezygnuje ze wszystkiego.

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.02.2011 17:33
Nie wina ludzi, że Polaków nie stać na bio jedzenie. Nie ich wina,ze pracuja po 10 godzin codziennie a zarabiaja 1000 zl. To wina wszystkich rzadow, z obecnym wlacznie. Nic dziwnego,ze sa zmuszeni kupowac konsumenckie gowna,zeby jakos przetrwac, bo jak przezyc za te marne nedzne pieniadze? A producenci jakby placili milionowe kary za swoje klamstwa i oszustwa tpo by sie dwa razy zastanowili zanimby i tak dotruwali zatrute jedzenie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.02.2011 15:51
dlatego jak chcesz kupić jogurcik, to nie szukasz tego nawet tańszego " O smaku truskawkowym " tylko szukasz " Truskawkowego " już na etykiecie masz masę haczyków
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.02.2011 15:46
no i sie nie dowiedzialam jak je tam falszuja.... pokazali tylko niektore efekty a nie sposoby
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.02.2011 14:17
Tu chodzi o CZYTANIE ETYKIET!!!!! pasztet o smaku borowików na pewno nie będzie ich zawierał,Polacy mają awersję do czytania nie tylko etykiet ale i regulaminów a potem jęczą.....
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 16.02.2011 13:17
Na etykietkach zawsze gówno a nie prawda pisze ... albo tak napisane żeby gówno zrozumieć
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo