Polacy to RASIŚCI? Nie lubimy Romów, Wietnamczyków i Arabów!

Nie tolerujemy zazwyczaj tego, czego się boimy, czego nie znamy, tego, co wydaje nam się obce.
Polacy to RASIŚCI? Nie lubimy Romów, Wietnamczyków i Arabów!
03.02.2011

Polacy jedne narody lubią bardziej, a drugie mniej. Co ciekawe, pozytywnie ustosunkowani jesteśmy do narodowości mieszkających na zachód od Polski, natomiast uczucia negatywne zasadniczo kierujemy na wschód od naszego kraju.

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Spraw Publicznych, Polacy najmniejszą sympatią darzą Romów, Arabów, Rumunów i Turków. Na drugim biegunie, wśród nacji najbardziej lubianych, znajdują się Czesi, Hiszpanie i Włosi.

Chociaż nadal większą życzliwością cieszą się w Polsce cudzoziemcy z krajów Unii Europejskiej, to jednak wciąż wzrasta sympatia dla narodowości ze Wschodu i ogólnie dla obcokrajowców w Polsce. I tak, na przykład Ukraińcy, Białorusini, Ormianie i Wietnamczycy są oceniani bardziej pozytywnie niż przed laty.

Wciąż jednak zdarzają się przypadki, gdy cudzoziemcy padają ofiarami dyskryminacji. Obcokrajowcy mają trudności ze znalezieniem mieszkania, z zatrudnieniem, są gorzej traktowani w miejscu pracy. Życia w naszym kraju nie ułatwia również fakt, że w polskim prawie nie ma oddzielnych przepisów zakazujących dyskryminacji.

Karina Hefner

Zobacz także:

Kościół poddaje się modzie? Organizuje msze święte dla singli!

Osoby, które nie mają partnerów, najpierw idą na nabożeństwo, a potem na wspólny poczęstunek, podczas którego dobierają się w pary.

W Madrycie powstał HOTEL ZE ŚMIECI! Zobacz, jak wygląda w środku!

Jego twórca chciał odzwierciedlić obraz naszej ery.

Komentarze (216)

Ocena: 4.91 / 5
gość (Ocena: 5) 07.03.2018 21:17
jezeli prawo jest niby rowne dla wszystkich a romowie sa chronieni przez prawo to w takim razie polacy sa dyskryminowani a lenie pasozyty zyja na koszt panstwa I szydza z polakow na ulicy obrzucajac ich obelgami ze my polacy jestesmy niewolnikami romow I to jest wlasnie rasizm albo mowia o swoje prawa trzeba walczyc tylko jak jak znowu panstwo daje prawa wieksze romom zlodziejom I mordercom
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 15.04.2015 20:02
Pani Hefner , jak pani jest taka cosmopolitan to prosze wyjechac do takiego kraju, Polska jest inna, tradycyjna, jednolita rasowo i jezykowo i Pani raczej dobrze sie w niej czuc nie bedzie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.02.2012 21:45
Ja żyję w Niemczech więc znam więcej Arabów, Turków i czarnych niż wy wszyscy razem wzięci. Muszę powiedzieć że Niemcy to nowoczesny kraj gdzie miasta podzielone są na część turską i część niemiecką... co za rozmaitość kulturowa !!! Ale większość Niemców tego nie wie. Może bo już nie ma odwagi, żeby wyjść na ulicę. Miałem już więcej doświadczeń z obcokrajowcami niż zwykły Niemiec więc mogę was zapewnić, że na 99% są bardziej agresywni, nieludzcy i bezlitośni niż żolnierze SS. Gdy ofiara leży na ziemi to oni jeszcze w łeb kopają. Prawa ludzkie tylko dla ludzi a nie dla tych zwierząt. Owszem, w każdej nacji są dobrzy i źli, ale do Niemiec ciągnie tylko albańską, włoską, chińską, turską, libańską mafię, śmiecie społeczne i ultranacjonalistycznych tych krajów . Im wcześniej zrealizujecie, że nie tylko "rasa" imigranta ale i kultura decyduje o jego zachowanie i tolerancyjność, tym lepiej. Dużo problemów teraz jest w krajach gdzie nie zrealizowano różnic między kulturami "przybyłych" i "tubylców". A co do antysemityzmu: gdy jesteście w Niemczech, odwiedźcie przy okazji jakiś meczet (jest ich dosyć) , by poznać prawdziwe źródło antysemitymu w Niemczech.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.01.2012 23:59
Owszem nie lubię niektórych nacji, staram się z nimi nie zadawać. Ale widząc rannego czlowieka o tym zapominam, bo my mamy ten sam kolor krwi. Krew Turka, Żyda, Polaka i innych jest CZERWONA.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2011 21:45
POLAKOW NIGDY NIGDZIE NIE LUBIANO.POLACY SA BEZCZELNI ,WREDNI, NACHALNI ,NABURMUSZENI ,GLUPIO ZAROZUMIALI ,NIESYMPATYCZNI I ZA CO POLAKOW LUBIC?ZA ZLODZIEJSTWA, NAPADY, KRADZIEZE, OSZUSTWA, ALKOHOLIZM ,WULGARYZM, CHAMSTWO BALAGANIARSTWO, BRAK KULTURY I BANDYCTWO ,??? O KIM POTRAFICIE MOWIC ZLE ALE NIE ZAPOMINAJACIE ZE POLACY KOJARZA Z POWYZEJ OPISANYMI CECHAMI ,CO JEST DOMENA 90%POLAKOW.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo