Kościół poddaje się modzie? Organizuje msze święte dla singli!

Osoby, które nie mają partnerów, najpierw idą na nabożeństwo, a potem na wspólny poczęstunek, podczas którego dobierają się w pary.
Kościół poddaje się modzie? Organizuje msze święte dla singli!
02.02.2011

Duszpasterze z kilku polskich miast doszli do wniosku, że wśród ich parafian jest zbyt wielu singli. Z myślą o nich postanowili więc raz w miesiącu odprawiać specjalne nabożeństwo, po którym wszyscy wierni jedzą wspólny posiłek i rozmawiają.

Księża mają nadzieję, że w ten sposób pomogą młodym ludziom spotkać drugą połówkę. Duchowni podkreślają jednak, że zawieranie małżeństw przez singli nie jest ich głównym celem: - U nas takie msze są od roku i jeszcze nie mamy przykładu zawarcia ślubu przez osoby, które właśnie na nich się poznały – mówi o. Jacek Granatowski SJ, duszpasterz akademicki i młodzieżowy w parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi. – Ale efektem takich mszy świętych i spotkań nie ma być to, że zaraz wszyscy zaczną brać śluby. Efektem ma być zrozumienie siebie, a to jest droga do tego żeby dobrze ułożyć swoje życie.

 Msze święte dla singli odbywają się np. w warszawskim kościele przy ulicy Skaryszewskiej, Bazylice Ojców Franciszkanów w Krakowie, kościele ojców Jezuitów w Poznaniu, Diecezjalnym Centrum Duszpasterstwa Akademickiego w Kielcach i w parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi. Także w Stargardzie księża planują rozpocząć prowadzenie podobnych nabożeństw.

- Podczas kolędy dokonałem odkrycia – zaczął ks. Rafał z tamtejszej parafii. – Bardzo wielu młodych ludzi, mających po dwadzieścia parę, czy trzydzieści parę lat, jest samotnych. Trzeba wprowadzić w naszym kościele msze święte dla singli. Po niej będziemy szli na ciasteczko i tam dobierać się w pary.

Co myślicie o takich mszach? Poszłybyście na nabożeństwo dla singli?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Trzecia płeć: SHEMALES - Kobiety w męskim ciele

Na pewno już nie raz słyszałaś to słowo. I pewnie wciąż brzmi dla ciebie tajemniczo. Kim jest shemale?

W Madrycie powstał HOTEL ZE ŚMIECI! Zobacz, jak wygląda w środku!

Jego twórca chciał odzwierciedlić obraz naszej ery.

Polecane wideo

Komentarze (41)

Ocena: 4.98 / 5
Katolikus (Ocena: 5) 29.01.2019 13:10
Bardzo dobrze, że tego typu Eucharystie są organizowane. Pan Bóg działa i zwracając się do niego z pewnością pomoże nam w odnalezieniu miłości. Trzeba zaufać :) Zachęcam do odwiedzenia strony https://katolikus.pl/msze-swiete/, na której dostępna jest lista Mszy świętych organizowanych cyklicznie w danych parafiach.
odpowiedz
Also visit my webpage; 3ds emula (Ocena: 4) 08.07.2016 06:48
The relaxation will take care of itself!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.06.2011 16:15
to może być szansa dla samotnych osob czemu nie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.02.2011 21:13
takie msze są również w polskim kościele w Wiedniu..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2011 19:26
pardon? a Watykan ponoc twierdzi ze malzenstwa wcale nie sa obowiazkowe i nie kazdy ma go otrzymac. podobnie jest w sprawie dzieci - nie wszyscy maja prawo do dziecka... czy ja za dlugi dzisiaj sen mialam?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie