Brzydcy mają gorzej w życiu

Atrakcjonizm to nowa forma dyskryminacji - ładni dostają podwyżki, awansują, a brzydcy muszą się mozolnie wspinać po szczeblach kariery.
Brzydcy mają gorzej w życiu
21.08.2008

Ta prawda, choć brutalna, znajduje swoje potwierdzenie w życiu. Dzieje się tak wszędzie, bez względu na szerokość geograficzną. Niestety, nasi szefowie nie oceniają nas na podstawie umiejętności i zaangażowania, na pierwszym miejscu jest wygląd.

Nie powinno cię dziwić, że twoja bardziej atrakcyjna koleżanka czy kolega dostają podwyżkę, chociaż ty bardziej się starasz i zostajesz po godzinach. Spróbuj poprawić swój wygląd, zafunduj sobie wizytę u kosmetyczki przed spotkaniem u szefa w sprawie podwyżki.

W USA ładni ludzie zarabiają średnio o 5% więcej od przeciętnych, a ci aż o 9% więcej niż brzydcy. Takie różnice powstają na równoległych stanowiskach, a wynikają z aparycji. Terminu dyskryminacji ze względu na wygląd – atrkacjonizmu - użyła Nancy Etcoff w książce „Przetrwają najpiękniejsi".

W poszukiwaniu jednostek przywódczych także kierujemy się przede wszystkim cechami zewnętrznymi. Na liście 500 największych szefów korporacji „Forbesa" aż 58% ma ponad 180 centymetrów wzrostu. Natomiast uczeni z Uniwersytetu w Pensylwanii dowiedli, że każdy cal więcej (2,54 cm) gwarantuje wzrost dochodów o 1,8%.

Także waga wpływa na zarobki, szczególnie wśród kobiet. Panie z nadwagą i otyłe dostają o 17% mniejsze pensje. Powszechne jest mniemanie, że otyli są mniej zdolni, obijają się, czas pożytkują na obżeranie się i są niezdyscyplinowani.

Czasem, by lepiej wyglądać i osiągać lepsze wyniki, wystarczy się uśmiechać i być pozytywnie nastawionym do świata. To najlepszy początek w drodze do sukcesu.

Polecane wideo

Komentarze (199)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2009 18:42
; /
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.11.2008 04:08
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] Jestem brzydka jak szczur kanałowy i cieszę się, że jeszcze nikt mnie z tego powodu nie zabił. Poważnie.[/quote] O dżizas, to są na tym swiecie ludzie jeszcze bardziej zakompleksieni niż ja![/quote] Piękno kryje się we wnętrzu, nie w tysiącach zabiegów kosmetycznych, jeżeli ktoś dba o siebie jednocześnie uważając się za atrakcyjnego to rzeczywiście staje się atrakcyjny dla innych. :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2008 18:29
[quote="Gosc"]Jestem brzydka jak szczur kanałowy i cieszę się, że jeszcze nikt mnie z tego powodu nie zabił. Poważnie.[/quote] O dżizas, to są na tym swiecie ludzie jeszcze bardziej zakompleksieni niż ja!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2008 18:25
[quote="Gosc"][quote][b]DemiDoux[/b] [quote][b]Gosc[/b]oj prawda... ale każdy może być pieknym, wystarczy o siebie zadbać[/quote] tez tak sadze . bardzo duzo dziewcząt uważancyh powszechnie za brzydule a naprawde ladne ale maja jakies takie niezadbane wlosy nie dbaja o to jak sie ubieraja i w ogole nie patrza rano w lustro ! powinny byc jakies poradnie dla zakompleksionych ;/[/quote] To prawda!!! Ja sama kilka lat temu totalnie nie dbałam o siebie i miałam okropne kompleksy, a wszyscy śmiali się ze mnie:/ Cały czas chodziłam z bylejak uczesanymi włosami, zwykle w niedbały koński ogon, w dodatku nieraz tłustymi (bo nawet jak je myłam codziennie, to i tak mi się przetłuszczały, ale teraz używam odpowiednich odżywek i to pomaga!;) Ubierałam się bylejak, w jakieś porozciągane za duże swetry i bluzy a nieraz nawet w spodnie dresowe (tak chodziłam do szkoły i na miasto), paznokcie zawsze miałam niepomalowane i koszmarnie poobgryzane:/, a malować to się niemalowałam wcale, bo odgórnie założyłam, że "brzydkiej to i tak nic nie pomoże". A wystarczyło tylko zadbać o siebie! Po pewnym czasie, nawet nie zauważyłam kiedy, ja i inni ludzie zauważyli w końcu, że jednak jestem ładna. Tylko trzeba o siebie dbać choć minimalnie, to podstawa do bycia ładną! Dziś mam 20 lat i nadziwić sie nie mogę, gdy oglądam stare zdjęcia sprzed czterech lat: myślę wtedy "Boże! I ja tak wyglądałam?!" Regularnie chodzę do kosmetyczki, nic wielkiego: depilacja brwi, stylizacja paznokci...Do fryzjera zresztą też często chodzę i używam prostownicy, bo mam bardzo gęste włosy;) Zaczęłam się też ubierać tak, jak lubię. Może i nie supermodnie, bo mam troszeczkę inny gust;), ale na pewno o wiele schludniej i ładniej, niż dawniej. Pozdrawiam wszystkich, dziewczyny dbajcie o siebie, bo warto!!!:)[/quote] Ja o siebie dbam a i tak jestem brzydka;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2008 16:22
ej.... dokładnie jest to po prstu dyskryminacja...I moge to ocenić na własnym przykładzie ... kidy byłam gruba byłam tępiona idt teraz schudłam 17 kg i to dosc szybko...nawet bardzo szybko..... Ale pomijając to powiem ze nagle wszytko się odmieniło ... podrywa mnie mnóstwo kolesi jestem we wszytkim co robi lepsza i silniejsza... :) Polecam dbać o siebie bo grubsi i brzydcy mają gorzej.,.... zdecydowanie....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie