W Madrycie powstał HOTEL ZE ŚMIECI! Zobacz, jak wygląda w środku!

Jego twórca chciał odzwierciedlić obraz naszej ery.
W Madrycie powstał HOTEL ZE ŚMIECI! Zobacz, jak wygląda w środku!
29.01.2011

Na placu Callao w Madrycie został otwarty nietypowy hotel. Budynek ma tylko pięć pomieszczeń i… w całości jest stworzony z 12 ton śmieci! „Tworzywo” pochodzi z europejskich śmietnisk i targów staroci. Sprzęty znajdujące się w budynku zostały natomiast znalezione na plażach Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji i Hiszpanii.

 

 

w madrycie powstał hotel ze śmieci

Pięciopokojowy hotel nie jest jednakże jedyną budowlą w Madrycie, którą w całości wykonano z odpadów. W stolicy Hiszpanii powstaje też „śmieciowa” katedra. Jej budowa trwa już 50 lat. Budowla mieści się na działce o powierzchni 8 tys. m2 i ma już 40 m wysokości. Materiały wykorzystane do jej budowy to m.in. resztki cegieł, kawałki prętów i puste wiadra po farbach.

Maja Zielińska

Zobacz także:

5 najgorszych wad Facebooka

Nie wyobrażasz sobie dnia bez Facebooka, tak samo, jak bez prysznica, ulubionego serialu czy seksu? Uważaj – pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy, czym to grozi!

23-letnia Tania Viman: Miss Puszystych 2011! ZOBACZ ZDJĘCIA!

W Izraelu odbyła się kolejna już edycja wyborów Miss Fat & Beautiful. Tegoroczną zdobywczynią tytułu najpiękniejszej spośród puszystych została pochodząca z Rosji Tanya Fayman. Zobacz, jak wygląda ona i jej koleżanki!

zanieczyszczenie środowiska

Twórcą projektu jest niemiecki artysta HA Schult. Mężczyzna ma nadzieję, że jego dzieło zwróci uwagę ludzi na problem, jakim jest rosnąca na świecie ilość śmieci. Zdaniem artysty przybywa ich przede wszystkim przez masową turystykę w Europie. – Stworzyłem Beach Garbage Hotel, ponieważ oceany to dziś największe wysypiska śmieci – powiedział.

budowle ze śmieci

Projekt ma pokazać ludziom coś, co stanowi kontrast dla sielankowych obrazków prezentowanych turystom przez biura podróży. - Chcieliśmy pokazać, jak mogą wyglądać nasze wakacje, jeśli nie będziemy sprzątać plaż - powiedziała Rose Piqueras, rzeczniczka projektu. Podobno najgorzej prezentowały się plaże na południu Włoch.

HA Schult

HA Schult znany jest też z innych prac i akcji, w których wykorzystuje przetworzone odpadki. Jego armie „ludzi ze śmieci” były prezentowane m.in. w Egipcie koło Piramid, Chinach, Stanach Zjednoczonych oraz w Rosji.

hotel ze śmieci

Jak twierdzi HA Schult, budynek odzwierciedla obraz naszej ery – Ery Śmieci.

Polecane wideo

Komentarze (39)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.02.2011 15:22
Musi tam pięknie pachnieć ;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.02.2011 21:00
kreatywne wykorzystanie śmieci:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2011 23:40
Ciekawe czy tam śmierdzi .... ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2011 22:21
jaki czad ! Ktoś mnie super pomysł !!! Brawo dla projektanta !:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2011 12:50
Według mnie to bardzo, ale to bardzo, pomysłowe. Zarazki na pewno są tam, a przynajmniej tak myślę, zwalczane. Podsumowując: Świetne! Oliwia, 11.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie