RANKING: Które akademiki w Polsce są najlepsze? TOP 10

Magazyn studencki „?dlaczego” przedstawił ranking polskich akademików. Sprawdź, który z nich znalazł się na pierwszym miejscu.
RANKING: Które akademiki w Polsce są najlepsze? TOP 10
17.01.2011

Styczniowy numer magazynu studenckiego „?dlaczego” prezentuje listę najlepszych domów studenckich w Polsce. Kolejny raz miano najlepszego akademika w Polsce otrzymał „DS Bydgoska D”. Na drugim miejscu znalazł się „Stary Żaczek” – oba akademiki znajdują się w Krakowie. Trzecie miejsce zajął natomiast łódzki „Olimp”. Krakowskie domy studenckie zajmują w sumie aż 6 miejsc na liście 10 najlepszych akademików w Polsce.

Serwis „?dlaczego” zaprezentował nie tylko zestawienie najlepszych akademików w kraju, ale także listę najlepszych domów studenckich w poszczególnych miastach, takich jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Trójmiasto czy Wrocław. I tak np. w Lublinie za najlepszy akademik został uznany „Helios”, choć studenci mają do niego kilka zastrzeżeń: - Był niedawno remontowany, standard pokoi znacznie się poprawił, naprawdę nie ma na co narzekać. Jednak pokoje, łazienki i kuchnie w części segmentów wyglądają tak, jakby nie były odnawiane od momentu, kiedy akademik został wybudowany - informuje „Kurier Lubelski”. - Ogólnie jednak dobrze się tu mieszka.

W DS-ach mieszka jednak tylko co piąty z blisko dwumilionowej rzeszy studentów. Pozostali dzielą się na tych, którzy albo przez okres studiów mieszkają z rodzicami, albo wynajmują pokoje lub całe mieszkania ze znajomymi.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Studniówka jak wesele

Studniówkowe bale coraz częściej przypominają przyjęcia weselne.

Najsłynniejsze na świecie Drag Queens

Dla nich to już nie zawód, to styl życia. Poznajcie Divine, Alexis, Chi Chi oraz RuPaula - najsłynniejsze Drag Queens.

Polecane wideo

Komentarze (97)
Ocena: 4.97 / 5
Lidia Karbowska (Ocena: 2) 24.06.2016 11:21
Zdecydowanie odradzam Nawojkę. Spędziłam rok w Nawojce i dziwię się, że tyle wytrzymałam - warunki w "gorszym" skrzydle są fatalne, wszystko się psuje i śmierdzi (w "lepszym" skrzydle warunki spoko, ale ciężko się tam dostać bez znajomości/zaświadczeń itp.). Dyrekcja i portierzy bywają naprawdę chamscy i robią często absurdalne problemy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.02.2011 11:46
Akademik "Żaczek" - Warszawa, może nie jest najładniejszy, ale ma klimat :]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.01.2011 13:01
własnie..akademiki w sosnowcu sa całkiem całkiem ;]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2011 23:22
to jest jakiś żart? widzieliście DS 9 AGH Kraków?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2011 19:21
haha niech sobie przyjadą do DS PWSZ Racibórz hahah
odpowiedz

Polecane dla Ciebie