Niedzielna msza to prawdziwa rozkosz: Cieszy kobiety bardziej niż zakupy!

Amerykańscy i izraelscy badacze udowodnili to naukowo!
Niedzielna msza to prawdziwa rozkosz: Cieszy kobiety bardziej niż zakupy!
16.01.2011

Księża wielokrotnie narzekali na to, że handel w niedzielę powinien być zakazany, ponieważ ludzie coraz chętniej chodzą do sklepów, niż do kościoła. Najnowsze wyniki badań powinny ich jednak ucieszyć, bo okazuje się, że niedzielna msza święta daje kobietom więcej szczęścia niż… zakupy.

Amerykańscy i izraelscy uczeni z De-Paul University w Chicago oraz Ben-Gurion University przeprowadzili ankietę jedynie wśród osób wyznania katolickiego oraz kościołów protestanckich. Wybrali respondentów z dziesięciu stanów, w których zabroniony jest handel w niedzielę oraz z sześciu stanów, gdzie takiego zakazu nie ma. Ankietowani udzielali odpowiedzi na pytania o częstość praktyk religijnych oraz czerpaną z nich satysfakcję.

Badanie wykazało, że wierzące kobiety czerpią więcej długofalowej radości z uczestnictwa w mszy świętej, niż z robienia niedzielnych zakupów w supermarkecie. Naukowcy uważają, że chodzenie do kościoła w niedzielę ma też znaczący wpływ na ogólne czerpanie satysfakcji i radości z życia.

Podkreślają jednak równocześnie, że niedzielne kupowanie w gronie rodziny także jest dla pań źródłem szczęścia, tyle że nie tak długofalowego, jak modlitwa. Zakupy to sposób na satysfakcję natychmiastową, jednak krótkotrwałą.

Zgadzacie się z tym?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Studniówka jak wesele

Studniówkowe bale coraz częściej przypominają przyjęcia weselne.

MUZEUM PENISÓW: Gdzie jego właściciele znajdują eksponaty?

Niespotykane muzeum z niezwykłymi "okazami".

Komentarze (84)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2011 17:26
Bóg jest dla ludzi jak wyimaginowany przyjaciel dla dzieci. Dzięki niemu czują, że nie są sami, co nie zmienia faktu że istnieje tylko w ich głowie. Jestem ateistką.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2011 15:14
Jestem katoliczką, wychowywaną w duchu chrześcijańskim od urodzenia. Muszę przyznać, że owszem kiedy byłam mała wizyty w Kościele bardzo mnie nużyły. Możliwe, że chodziłam tam z przymusu, ale dzięki temu dziś wiem, po co tak na prawdę tam chodzę, więc sprawia mi to ogromną przyjemność. To niesamowite kiedy w obecności tylu osób możecie połączyć swoje modlitwy i kierować je do Boga. Chętnie też słucham kazań księży, bo chyba w przeciwieństwie do większości nie trafiłam jeszcze na żadnego (a bywałam w wielu Kościołach), który traktowałby mnie jako "niewolnika", był hipokrytą, czy żądał kasy za wszystko co robi, a wręcz przeciwnie opowiadają tak mądre rzeczy i inspirują do zmieniania swego życia na lepsze. Często poświęcam czas na lekturę książek, artykułów i informacji o różnych religiach i wyznaniach i jestem pewna, że wybór przeze mnie dokonany jest świadomy. Jestem osobą tolerancyjną- nie narzucam swoich poglądów, swojej wiary, a chętnie słucham i dyskutuje na te tematy, nikogo też nie obrażam za poglądy religijne, więc nie wiem dlaczego inni potrafią krytykować mnie i religię, którą wyznaje. to tyle!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.01.2011 17:59
Nie dla wszystkich jest to dzień święty
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2011 11:18
nie no ten papilot jest smieszny, "tresc twojego komentarza jest niezgodna z regulaminem". ciekawe dlaczego? nikogo w nim nie obrazilam, nie bylo w nim przeklenstw ani nic zadnych kontrowersyjnych tesci. co za masakra.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2011 02:41
nie wszyscy w polsce to wierzacy i nie rozumiem z jakiej racji niedziela mialaby byc dniem wolnym. niektorzy caly tydzien zapierdalaja do wieczora i tylko w niedziele sa w stanie isc na zakupy. a kasjerki i sprzedawcy sami sobie taka prace wybrali , moze zamknijmy tez szpitale w niedziele? zeby sprawiedliwie bylo i zeby niedzile byla dniem wolnym :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo