Ciucholandy uzależniają!

Wpadasz do nich minimum kilka razy w tygodniu. Kupujesz, bo jest tanio. Czy to znaczy, że jesteś uzależniona?
Ciucholandy uzależniają!
19.08.2008

W uzależnienie od lumpeksów bardzo łatwo wpaść. Są wszędzie, a prawie każda wizyta w nich kończy się zakupem. Początkowo kupujemy, bo szukamy czegoś fajnego, dopiero po jakimś czasie zaczynamy płacić za rzeczy tylko dlatego, by je mieć, są przecież tanie i mogą się przydać.

Terapeuci od leczenia uzależnień coraz częściej spotykają się z przypadkami kobiet, a sporadycznie mężczyzn, nieumiejących przejść obojętnie obok second handu. Kupowanie kolejnych ubrań działa na tej samej zasadzie co inne uzależnienia - krótkotrwale poprawia humor:

„Zamiast lampki wina czy tabliczki czekolady ruszamy na zakupy. Za niewielkie pieniądze możemy wyjść z pełną siatką ubrań. A potem okazuje się, że wydaliśmy o wiele więcej, niż sądzimy i kupiliśmy masę rzeczy, których nigdy nie ubierzemy" – tłumaczy „Dziennikowi" terapeutka, Monika Ciszek-Skwierczyńska.

W historiach przytoczonych przez gazetę jawi się dramatyczny obraz kobiet uzależnionych, które ukrywają swój nałóg przed bliskimi: Krystyna - wykładowczyni na jednej z uczelni, w szafkach przed mężem chowa nowe zakupy i napawa się swoimi zdobyczami pod jego nieobecność. Albo Elżbieta, która swoje ubrania przemyca wraz z ubrankami dla synka, bo narzeczony zarzuca jej rozrzutność.

Panie same przyznają, że uzależnienie to tylko wbrew pozorom niewielki wydatek, w miesiącu kwota wydana na ciuchy z lumpeksów urasta do kilkuset złotych (500 - 600).

Uzależnienie od second handów jest formą zakupoholizmu, tylko w większym wymiarze. Gdy kupujemy w lumpeksach kolejne rzeczy, nasza szafa szybko przybiera gigantyczne rozmiary.

Polecane wideo

Komentarze (262)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.08.2015 15:10
Dziewczyny...zapraszam do ciucholandu internetowego:) bez wychodzenia z domu, wszystkie ubrania dobrej jakości czyste i pachnące:) w każdy piętek nowa dostawa www.e-koMODA.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2012 23:41
Sklepy z używaną odzieżą, to dla mnie zawsze istna skarbnica oryginalnych ciuchów, butów i dodatków. W lumpeksach potrafię znaleźć markowe ciuchy, nawet z metkami. Są wśród nich ubrania takich producentów jak: H&M, Carry, Reserved, River Island, New Look, Adidas, Nike, Orsay, Mark&Spencer. Zapraszam ilovesecondhands.blogspot.com/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2012 20:34
to prawda uzależniają jak skurczybyk nie ma dnia nawet byśmy weszli.. problem taki że jakie ma intencje kupując. pytanie kupujemy żeby wydać kasę i nosić to ?czy tylko udać kasę i żałować ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2012 09:06
a ja mam całą szafę trzydrzwiową ciuchów, z czego 1/3 to lumpeksowe ;) a i tak zawsze mam dylemat : w co by się ubrać :). fakt "chodzenie na ciuchy" uzależnia ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.10.2009 10:49
No na początku też mialam tendencję do kupowania "bo tanie i szkoda tego nie kupić a na pewno to ubiorę"...a potem i tak częsci z tych rzeczy nie nosiłam. Teraz staram sie kontrolowac i kupowac tylko to co mi sie naprawdę podoba i co na pewno założę :P Ale fakt - lumpeksy też uzależniają ;P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie