SENSACYJNE ODKRYCIE: Grubi mają mniejsze mózgi?

Efekt kolejnych eksperymentów amerykańskich naukowców.
SENSACYJNE ODKRYCIE: Grubi mają mniejsze mózgi?
20.01.2011

Antonio Convit z New York University School of Medicine przebadał i porównał mózgi osób otyłych i szczupłych. Badanie wykazało znaczne zmiany tej części ciała u ludzi cierpiących na nadwagę. Przede wszystkim Convit odkrył, że w jądrze migdałowatym mózgu oraz w korze oczodołowej gromadzi się u otyłych więcej wody, co – zdaniem badacza - może oznaczać, że w tych rejonach mózgu jest mniej neuronów, albo są one skurczone.

- Otyłość jest związana z rozwojem cukrzycy typu drugiego, która ogranicza zdolności poznawcze mózgu. Ale i sam tłuszcz w talii sprawia, że nasz mózg się kurczy – informuje sfora.pl.

Hipoteza badacza byłaby zaskakująca, gdyby nie fakt, że… swoje badania przeprowadził jedynie na garstce ludzi. Analizował bowiem mózgi zaledwie 44 osób z nadwagą i 19 o normalnej wadze. To chyba stanowczo za mało by wysnuwać tak kontrowersyjne teorie?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Uzależnieni od kłamstw

Co trzecia osoba oszukuje o ilości pracy, którą ma do zrobienia, a co czwarta zataja prawdziwą liczbę partnerów seksualnych. Sprawdź, kiedy jeszcze nie mówimy prawdy.

Wykradł zdjęcia koleżanek z roku i stworzył platformę do ich oceniania! „KTÓRA JEST GORĘTSZA”?

Czy polskiego studenta czeka kariera na miarę Marka Zuckerberga? A może sprawa zakończy się jedynie problemami prawnymi?

Komentarze (33)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2011 19:38
znam osoby, które są grube i bardzo inteligentne oraz takie które są chude i tępe. Ciekawe, czy otyłemu odchudzającemu się mózg sie zwiększa. Myśle, że ci naukowcy to z tym się nie zgodzą. bardzo stereotypowe podejście....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.01.2011 00:43
wielkość mózgu ani liczba neuronów nie wpływaja na inteligencje, inteligenci
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.01.2011 12:34
mam nadwage od 2 roku zycia , a zawsze mam srednia powyzej 5.0 ///
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.01.2011 00:22
choroby czy leki nie maja nic wspolnego z otyloscią tylko lenistwo ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.01.2011 19:55
wielkość mózgu nie ma wpływu na inteligencję
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo