Ostatnie życzenia skazańców: O jakim posiłku kryminaliści marzą przed śmiercią?

Ostatni posiłek przed śmiercią skazaniec może sobie wybrać wedle własnego uznania. Które z dotychczasowych życzeń były najoryginalniejsze?
Ostatnie życzenia skazańców: O jakim posiłku kryminaliści marzą przed śmiercią?
21.12.2010

W Stanach Zjednoczonych więźniowie skazani na karę śmierci, w dzień egzekucji mają specjalny przywilej – mogą wybrać sobie dowolny posiłek, na jaki mają ochotę, a zadaniem kucharzy jest go przygotować, tak by umilić mu ostatnie chwile życia.

Życzenia skazańców bywają doprawdy dziwne…

kara śmierci

Robert Buell, którego skazano za zabójstwo 11-latki, poprosił o jedną, czarną oliwkę. Jedynym wymogiem było wcześniejsze usunięcie z niej pestki.

Thomas J. Grasso, skazany na śmierć za uduszenie staruszki lampkami choinkowymi, zamówił sobie dwa tuziny ugotowanych na parze małż, spaghetti, dwa cheeseburgery z Burger Kinga, dwa duże shake'i, sześć grillowanych żeberek, pół ciasta z dyni, truskawki i krem. Makaron został jednak przyrządzony w niewłaściwy sposób , o czym Grasso poinformował media tuż przed straceniem.

Gerald Lee Mitchell, zabójca trzech mężczyzn, miał natomiast słodką zachciankę – zażyczył sobie paczkę cukierków Jolly Ranchers.

kara śmierci w usa

Miguel Richardson, napastnik i zabójca ochroniarzy, przed śmiercią poprosił o kokos, mango, winogrona, brzoskwinię, banana, jabłka, sałatę, twarożek, sok z kiwi, sok ananasowy, bezmięsną sałatka szefa, sałatkę owocową, ser i pomidora w plastrach. A na deser tort czekoladowy. Co ciekawe, kazał na nim napisać datę 23.02.90 (mimo, że był rok 2001) i wbić w niego siedem różowych świeczek.

James Edward Smith (stracony dwadzieścia lat temu) miał ochotę tuż przed śmiercią skosztować kawałek… brudu. Kucharze odmówili mu jednak podania owego przysmaku. Kryminalista dostał więc jogurt.

Komentarze (83)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2012 17:59
Tutaj wpisz treść komentarza do Ostatnie życzenia skazańców: O jakim posiłku kryminaliści marzą przed śmiercią?...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.10.2011 13:46
Raczej nie chciał brudu a ziemię ... Dirt tłumaczy się dwojako a bardziej pasowała by jednak zmiemia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2010 16:49
Ech... Nienawidzę kopiowania, a to niestety pochodzi z niewiarygodne.pl. Przynajmniej nie skopiowane słowo w słowo... No w większości.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2010 21:21
"Kryminalista dostał więc jogurt." hahah rozwaliło mnie to :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2010 19:05
maRZą??
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo