Choroby weneryczne: Które zawody są nimi zagrożone?

Zdaniem Polaków narażone są modelki, kosmetyczki i stewardessy. Dlaczego ulegamy krzywdzącym stereotypom?
Choroby weneryczne: Które zawody są nimi zagrożone?
05.12.2010

Prawie co piąty Polak twierdzi, że dziewczyna uprawiająca zawód modelki jest najbardziej narażona na infekcje narządów płciowych - wynika z raportu przeprowadzonego na zlecenie organizatorów Ogólnopolskiego Programu na Rzecz Dwubakteryjnej Ochrony Kobiet „Ecovag. Opieka w wielkim mieście”.

W pierwszej trójce zawodów zagrożonych chorobami układu moczowo-płciowego znaleźli się także sportowiec (16,4%) i stewardessa (10,5%). Kolejne miejsce w rankingu przypadły aktorce (10,4%) oraz kosmetyczce (8,5%).

- Polacy sądzą, że najbardziej zagrożone infekcjami narządów płciowych są kobiety, które ze względu na swoją codzienną pracę, częste podróże lub treningi nie mają możliwości do pełnej troski o swoją higienę osobistą. Tymczasem przyczyny tych chorób są w nierozerwalny sposób związane z uwarunkowaniami cywilizacyjnymi.  Dlatego na  infekcje  dróg moczowo-płciowych, na przykład na bakteryjne zapalenie pochwy, narażone są wszystkie współczesne kobiety, szczególnie te z dużych aglomeracji- mówi dr Tomasz Zaręba, Narodowy Instytut Leków, ekspert programu „Ecovag. Opieka w wielkim mieście”.

Program skierowany jest do kobiet z dużych miast, które ze względu na cywilizacyjne uwarunkowania narażone są na bakteryjne zapalenie pochwy. Celem Programu jest edukowanie aktywnych kobiet na temat właściwych zasad ochrony i leczenia tej choroby.

Zobacz także:

Brudna tajemnica Brytyjczyków: Jak często sprzątają toalety?

Statystyki są bezlitosne - łazienki w brytyjskich domach są tak brudne jak miejskie szalety!

Taniec z gwiazdami: Pornografia na parkiecie! (18+)

Argentyńska edycja show jest gorętsza niż moglibyśmy sądzić! TYLKO DLA DOROSŁYCH!

Polecane wideo

Komentarze (24)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2011 18:41
No niestety,takie choroby czy infekcje nigdy nie sa czymś przyjemnym.Dlatego w takiej sytuacji najlepiej jest własnie łykac probiotyk lacibios femine.Przyznajmniej bedzie działał osłonowo.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.12.2010 18:44
a gdzie kominiarz i rzeźnik??????
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.12.2010 10:36
a gdzie prostytutka?????????
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 06.12.2010 08:10
co koło tekstu o chorobach wenerycznych robi zdjęcie ślicznej Lily?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2010 22:46
Natasha Poly oczywiście:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie