Andrzejkowe wróżby – pięć pomysłów na odkrycie przyszłości

Dzisiejszej nocy (z 29. na 30. listopada) każda panna powinna poświęcić choć chwilę na przeprowadzenie kilku tradycyjnych wróżb.
Andrzejkowe wróżby – pięć pomysłów na odkrycie przyszłości
29.11.2010

Dzisiejsza noc to najlepszy moment na wróżby matrymonialne. Wiele lat temu obrząd traktowany był bardzo poważnie i pomimo pogańskich konotacji, łączony był z Bogiem. Panny zaczynały noc od wizyty w świątyni, modliły się, a następnie próbowały odgadnąć przyszłość w towarzystwie bliskich kobiet. Najpowszechniejsze jest przelewanie wosku przez klucz do naczynia z wodą i rozszyfrowywanie przekazu ukrytego w jego kształcie. U nas pięć dodatkowych pomysłów!

Wróżenie z kości

Każda niezamężna kobieta bierze w dłoń kość i układa ją w dowolnie wybranym przez siebie miejscu w pokoju. Następnie do pokoju wpuszczany jest pies. Ta której kość zostanie znaleziona i zjedzona jako pierwsza – najszybciej znajdzie miłość!

Wróżenie z butów

To chyba jedna z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych! Należy ustawiać lewe buty od końca pokoju jeden za drugim w kierunku drzwi. Której Panny but najszybciej znajdzie się za progiem, ta najszybciej wyjdzie za mąż!

Wróżenie z obierek jabłka

Obierz jabłko tak, by skórka się nie porwała i powstałą w ten sposób obierkę rzuć za siebie. Litera na kształt której się ułoży, to pierwsza litera imienia przyszłego ukochanego.

Wróżenie z kubków

Na stole pod identycznymi kubkami kładziemy obrączkę i krzyżyk. Trzeci kubek zostawiamy pusty. Mieszamy kubki i wybieramy jeden z nich. Jeśli panna wylosuje krzyżyk, niechybnie czeka ją zakonna przyszłość. Jeśli trafi na pusty kubek – zostanie starą panną. Obrączka to natomiast szczęście w małżeństwie.

Wróżenie z karteczek

Należy pociąć kartkę na 13 części, a na sześciu z nich napisać jedno marzenie wodoodpornym flamastrem. Pozostałe karteczki niech zostaną puste. Nie składaj ich, ale dobrze wymieszaj i połóż na dnie sporego naczynia, do którego powoli wlewaj wodę. Wyłów karteczkę, która jako pierwsza wypłynie na wierzch – to marzenie spełni się najszybciej. Wypłynęła pusta? Musisz jeszcze trochę poczekać na realizację swoich fantazji…

Lilka Tylman

Zobacz także:

Jak wróżyć z fusów?

Sztuka czytania z dłoni

Komentarze (31)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.11.2012 18:05
Tutaj wpisz treść komentarza do Andrzejkowe wróżby – pięć pomysłów na odkrycie przyszłości...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2011 00:36
Jeśli jeszcze kogoś interesuje ten temat, to podaję fajną stronkę z wróżbami z niezłym opisem www.wrozbyandrzejkowe.cba.pl . Super zabawa w gronie przyjaciół.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2010 19:53
kochani wicej zabawy i potymizmu do otaczajacego nas swiata ......:]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2010 19:45
hahah wszystko ściągnięte z wrozbyandrzejkowe. pl jesteście zaj*biści!... ile zarabiacie w tej redakcji? bo taką redaktorką to i ja moglabym być! google-wpisujemy interesujące nas hasło-wchodzimy na pierwszą stronę, która nam sie wyświetli-kopiujemy zawartość danej strony - wklejamy na papilota - i artykuł gotowy BRAWO! ... szybki kurs redaktorzyny papilota..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2010 15:26
seksi bielizna i nie tylko na www.sexfantazje.com
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo