Kobiety uwielbiają latać z mopem i szorować gary!

Współczesne kobiety ciągle wyręczają swoich mężów i bez sprzeciwu chwytają się za szmatki do ścierania kurzu.
Kobiety uwielbiają latać z mopem i szorować gary!
16.11.2010

Jak donosi „Daily Mail”, aż 70 procent kobiet lubi sprzątać. Utrzymywanie domu w czystości i porządku to dla nich nie obowiązek, a prawdziwa przyjemność! W przeprowadzonej przez gazetę ankiecie, panie przyznają, że uwielbiają to wszechogarniające uczucie satysfakcji płynące z dobrze wykonanej roboty domowej.

To nie lada pstryczek w nosy radykalnych feministek, które walczą z wszelkimi przejawami szufladkowania kobiet. Manuela Gretkowska, twarz i współzałożycielka „Partii Kobiet” przekonuje, że gdy mieszkała sama, postanowiła zrezygnować z „ogłupającego sprzątania”. Wyrzuciła z domu wszystko, co nastręczało niepotrzebnych obowiązków i zamiast zmywać stosy brudnych naczyń, zadowoliła się jedną szklanką.

Łatwo podjąć takie decyzje, gdy żyje się samemu. Jednak większość kobiet inaczej spędza swoją codzienność i chociaż jest za równouprawnieniem, a ich życie to wyraz emancypacji, woli samemu zająć się domem. Zwalając obowiązki na niezdarnego męża, przykładna żona i matka ryzykuje źle rozwieszonym praniem, zapchanym zlewem i pomazanymi oknami...

Połowa ankietowanych pań łączy obowiązki zawodowe z domowymi. Chociaż pracują tyle ile ich mężowie i wracają do domu o tej samej porze, po wyczerpującym dniu muszą jeszcze znaleźć siłę na gotowanie, sprzątanie, pranie, prasowanie i masę innych rzeczy, które powinny być zrobione "na wczoraj".

Maja Kostrzewa

Zobacz także:

Pierwszy raz w noc poślubną - jak się przygotować?

Utrata dziewictwa podczas nocy poślubnej to dziś rzadkość. Jak poradzić sobie z wyzwaniem podczas najważniejszego dnia w życiu?

Dekalog zdrowia palaczki

Już nie musisz wydawać fortuny na wizytę w Spa! Wystarczy kilka świeczek, spokojna muzyka i... sprawdzony kosmetyk!

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2012 12:11
cóż, mało kto lubi sprzątać. ale są od tego fachowcy :) ja do większych porządków zamawiam sobie ekipę z firmy Błyszczy i rzeczywiście mam mieszkanko wysprzątane na błysk :) bez zbędnego stresu, że z czymś nie zdążę...mogę spokojnie zająć się czymś innym
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2011 19:47
Dlatego nie znoszę facetów. Sami wymyślili te równouprawnienie - lenie śmierdzące - żeby już najlepiej nic nie robić :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.03.2011 17:48
Doskonały artykuł!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.11.2010 19:50
Ja nie lubię sprzątać lecz lubię porządek w domu. Mój mąż zarabia pieniądze, ja zajmuję się domem i dzieckiem. I taki podział obowiązków mi odpowiada. Nie z przymusu lecz z wyboru!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.11.2010 17:44
ja wolę sprzątać sama, bo wiem, że zrobię to najdokładniej i nie trzeba będzie poprawiać
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo