Uzależnienie od Internetu ogarnia Polaków

Nie jesteśmy już w stanie wytrzymać dnia bez zajrzenia na pocztę. Codziennie spędzamy ponad dwie godziny, korzystając z Internetu!
Uzależnienie od Internetu ogarnia Polaków
13.10.2010

Polacy nie potrafią już żyć bez dostępu do Internetu, a kto raz skorzystał, wciągnął się bezpowrotnie - donosi „Rzeczpospolita”, na podstawie trzeciej edycji badań Etnomedia, wykonanych na zlecenie domu mediowego PanMedia Western.

Każdy internauta posiada konto pocztowe i codziennie sprawdza skrzynkę. Prawie każdy ma konto na jakimś portalu społecznościowym, większość na co najmniej dwóch. Nie ma dnia, w którym nie sprawdziłoby się aktualności „na ścianie” własnej oraz znajomych. Każdy dzień zaczyna się i kończy zerknięciem w wiadomości na jednym z popularnych portali.

Polacy to całkiem zdigitalizowane społeczeństwo! Czy to źle? W żadnym wypadku! W Polsce wciąż nie każdy ma dostęp do stałych łączy. Są wsie, w których nikt nie ma komputera. W dobie globalizacji i powszechnej cyfryzacji, bycie offline staje się swoistym upośledzeniem towarzyskim. Przepaść informacyjna, w której znalazły się osoby nie potrafiące korzystać z Internetu, może doprowadzić do całkowitego odrzucenia przez grupę społeczną. Mówiąc krótko, w dzisiejszych czasach, nie można sobie pozwolić na bycie nie w temacie.

Korzystanie z usług Sieci jest naszym przywilejem, ale wciąganie w nią pozostałych jest naszym obowiązkiem. Zostawianie kogoś poza nawiasem odbije się czkawką, również na nas. Znacie osoby, które nie znają się na obsłudze Internetu?

Oliwia Podlecka

Zobacz także:

Mówisz sama do siebie? Sprawdź, co to oznacza!

Czy monolog jest objawem szaleństwa? Naukowcy zbadali to zjawisko!

Kulturystki rekordzistki - zobacz królowe siłowni!

Treningi rozpoczęły jako nastolatki – katorżnicze ćwiczenia, ostre diety, regularny tryb życia. Sportsmenki czy bigorektyczki?

Komentarze (40)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2012 18:43
Tutaj jest instrukcja wideo jak założyć konto w razie jakby jeszcze ktoś nie miał
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.05.2011 09:14
facebook.com/pages/Pozew-zbiorowy-przeciwko-fejsbukowi-za-marnowanie-mojego-czasu/156770354380112
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2010 19:35
ja tam spedzam 5-7 h każdego dnia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.10.2010 23:27
Jestem Andżelika i tez jestem uzależniona od internetu. ;] ; // Zabiera mnóstwo czasu, ale nie potrafię się oderwać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.10.2010 20:43
jestem Ania i jestem uzależniona od internetu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo