Wojna rosyjskich studentek: Seksowne kontra odważne

Rosyjskie studentki przygotowały coś specjalnego z okazji urodzin premiera Putina. Kalendarze ze śmiałymi zdjęciami albo niewygodnymi pytaniami...
Wojna rosyjskich studentek: Seksowne kontra odważne
12.10.2010

Choć Rosja próbuje pozować na państwo demokratyczne, każdy dobrze wie, że to ustrój bardzo specyficzny. Kraje Zachodu kierowane są przez prezydentów i premierów, a tam wciąż święci triumfy obraz wodza, dobrego ojca i wybawiciela narodu.

Tak patrzono właśnie na prezydenta, a dzisiaj premiera - Władimira Władimirowicza Putina. Choć prezydenckie stery przejął Dmitrij Miedwiediew, to dla większości Rosjan ideałem pozostaje boski Putin.To właśnie dla niego rozebrało się 12 seksownych studentek dziennikarstwa na Uniwersytecie Moskiewskim. Zdjęcia dziewczyn zdobią specjalny kalendarz wydany z okazji 58. urodzin wodza, które świętowano 7. października.

Z kolei tuzin studentek z innego rosyjskiego uniwersytetu wpadł na pomysł stworzenia kalendarza… opozycyjnego. Dziewczyny nie wyginają się do zdjęć w śmiałych pozach i nie łechcą ego rosyjskiego wodza. Zadają za to niewygodne pytania, np. kiedy Michaił Chodorkowski zostanie uwolniony, kto zabił Annę Politkowską, czy w Rosji będzie można się wreszcie gromadzić i zrzeszać oraz kiedy przewidywany jest kolejny atak terrorystyczny.

To bardzo odważna forma obywatelskiego protestu. Zwłaszcza w kraju, w którym powiedzenie prawdy często spotyka się z fatalną reakcją władz. Miejmy nadzieję, że tym dziewczynom nic się nie stanie.

Źródło: Hanter.pl

Zobacz także:

Heroiniści z Nowego Jorku – wstrząsające zdjęcia

Szokujący fotoreportaż z domu nowojorskich narkomanów. Dobitnie pokazuje, jak wielka jest siła niszczycielskiego nałogu.

Najgorsze akademiki w Polsce! Gdzie lepiej nie mieszkać?

Grzyb na ścianach, zakażona woda, mało miejsca i brak internetu! Oto warunki, w jakich żyją mieszkańcy najgorszych akademików w Polsce!

Polecane wideo

Komentarze (20)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 31.10.2010 23:47
Chce wam sie moze sie umowimy.?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.10.2010 19:55
To się nazywa photoshop. Nie zauważyłyście, że panie, które się NIE rozebrały, wcale nie są takie piękne? Po prostu ładne.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.10.2010 16:58
Fajny pomysl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.10.2010 21:49
Brawo dla Pań z "kalendarza opozycyjnego".
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.10.2010 18:14
taa bo Rosja jest nadal zaściankowa i położona na koncu świata.... papilocie litości!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie