„Księga kobiecych sylwetek” Trinny i Susannah

Dwie najsłynniejsze brytyjskie stylistki, które zdobyły sławę, „rozbierając” Wielką Brytanię, tym razem pokazują, jak się ubrać, gdy nie ma się figury modelki.
„Księga kobiecych sylwetek” Trinny i Susannah
06.08.2008

Susannah Constantine i Trinny Woodall tym razem przygotowały poradnik dla kobiet, które nie mają wymarzonej sylwetki, a chcą ubierać się tak, by ukryć wszelkie mankamenty swego wyglądu i podkreślić atuty.

Brytyjskie stylistki zaprosiły do współpracy przy powstawaniu książki zwyczajne kobiety w różnym wieku i o zróżnicowanych figurach. Dzięki temu udało im się wyodrębnić dwanaście typów kobiecej sylwetki: Kręgiel, Kielich, Klepsydra, Rożek, Wiolonczela, Jabłko, Kolumna, Dzwon, Wazon, Cegła, Lizak, Gruszka.

Każdy z tych modeli jest szczegółowo opisany, począwszy od charakterystyki samej sylwetki, a skończywszy na odpowiednich ubraniach do danego jej typu. Trinny i Susannah najpierw prezentują najgorszy możliwy strój dla danej kobiety, potem proponują swoją stylizację w trzech kategoriach: na co dzień, na wieczór i na specjalną okazję. Każdy rozdział kończy się wzmiankami o sławnych Klepsydrach, Kolumnach czy Lizakach, opatrzonymi zdjęciem. Jest to na pewno duży plus tego poradniko - albumu, ponieważ pokazuje, że czasem nawet gwiazdy zaliczają modowe wpadki i nie zawsze wyglądają tak olśniewająco, jak na czerwonym dywanie.

Stylistki dowodzą, że każda kobieta może być piękna, podkreślają niepowtarzalność modelek i pokazują, że nawet przeciętne panie nie muszą poruszać się po omacku w świecie mody. Autorki „Księgi kobiecych sylwetek” nie kreują się przy tym na nieomylne wyrocznie – książkę rozpoczynają strony poświęcone ich wzlotom i upadkom, kobiety są bardzo samokrytyczne, szczere wręcz do bólu.

Trinny i Susannah napisały kilka książek, między innymi kultową już „Jak się nie ubierać”. Wszystkie stały się bestsellerami. Obie panie wraz z rodzinami mieszkają w Londynie.

„Księga kobiecych sylwetek”,Susannah Constantine, Trinny Woodall, Rebis 2008 r. W sklepach internetowych kosztuje około 40 złotych.

Polecane wideo

Komentarze (74)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.04.2010 10:23
Kto wie ile wzrostu ma Trinny,oczywiście bez butów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.11.2009 23:40
uwielbiam je ogladac, sa super. i naprawde pokazuja jak nie wiele trzeba zmienic zeby dobrze wygladac.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2009 18:46
nawet
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.03.2009 20:04
zajebiste są :D Trinny jest rajta ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.01.2009 12:05
chce ta ksiazke !! one sa swietne !! :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie