Posiadanie papierosów będzie karane!

W całej Unii Europejskiej. I to już od 2025 roku. Na razie to tylko pomysł, ale…
Posiadanie papierosów będzie karane!
05.09.2010

Walka z palaczami to już nie tylko akcje promujące rzucanie, ale konkretne działania utrudniające życie miłośnikom papierosowego dymu. "Dziennik Gazeta Prawna" donosi, że kolejne państwa idą na totalną wojnę w tej kwestii.

W niektórych krajach palić można już chyba tylko w mieszkaniach. W Niemczech już wprowadzono zakaz palenia w miejscach publicznych, w Austrii już niebawem wejdą podobne przepisy, a w Finlandii papierosy... mają zniknąć! Rząd planuje delegalizację tytoniu od 2040 roku, więc palić nie będzie można nawet w prywatnych mieszkaniach.

Co z Polską? Na listę miejsc bez dymu wpisywane są kolejne lokale i instytucje. Czy palaczom "grozi" coś więcej? Irlandzki europoseł, Arvil Doyle, chce zdelegalizowania tytoniu, tak jak to planuje wspomniana Finlandia. Jednak już do... 2025 roku. I to w całej Unii Europejskiej.

Według jego pomysłu, posiadanie paczki papierosów byłoby zakazane, tak samo jak np. posiadanie narkotyków. Być może nie zdarzy się to prędko, ale może jeszcze za naszego życia... Chyba czas zgasić ostatniego papierosa, by nie myśleć ze strachem o przyszłości.

Będzie zdrowiej, taniej  i... spokojniej.

Źródło: Hanter.pl

Zobacz także:

Japonki deformują stopy!

Popularne Flip – flopy to coś, co ma w swojej szafie większość z nas. Jednak z pozoru wygodne klapki mogą wyrządzić sporo kłopotów.

Amputowali jej zdrową pierś!

Lekarze jednak nie poczuwają się do winy, a sąd ich uniewinnił!

Polecane wideo

Komentarze (181)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2010 21:04
pojebani.... no nie moge..... załosne to jest ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.09.2010 20:54
Moim zdaniem to co robię we własnym domu nie powinno nikogo obchodzić , jeśli palę w domu nikomu nie przeszkadza dym mojego papierosa truję wtedy tylko i wyłącznie siebie ... A wkraczanie do mojego mieszkania i wtykanie nosa w to co w nim robię jest naruszaniem mojej prywatności ....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2010 12:51
liczę na to, że zrobią to jak najszybciej! precz z petami i smrodem!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.09.2010 16:09
od razu niech mi wody z kranu zabronią pić, bo przecież niezdrowa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.09.2010 14:17
to ja sobie nie życze w takim razie zeby mi samochody pod domem dymiły, jak papierosów nie można palic w miejscu publicznym ,niby z obawy o nasze zdrowie, tak samo niech zabronią spożywania alkoholu , nawet w domu, może jeszcze kosmetyków i innych "chemicznych trujących" substancji nie zapominając o zupkach chińskich! paranoja
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie