Tajemnice męskiej przyjaźni

Jakimi regułami rządzi się świat męskich relacji? Czym jest prawdziwa męska przyjaźń? Odkrywamy jej sekrety!
Tajemnice męskiej przyjaźni
15.08.2010

Jeśli twój partner ma przyjaciela na dobre i na złe, lepiej nie próbuj dołączyć do tej specyficznej, męskiej relacji! Jesteś zazdrosna? Nic dziwnego! Niekiedy to właśnie przyjaciel dla mężczyzny bywa najważniejszy. Jak to możliwe? Świat panów to rzeczywistość rządząca się zupełnie innymi prawami. Czas je poznać!

Męska przyjaźń oczami kobiety

Zabawa, lenistwo i marnowanie czasu… Właśnie takie oblicze dla większości kobiet ma przyjaźń prawdziwych mężczyzn. Mecz przed telewizorem, gadanie o niczym przy zimnym piwie, nudne wypady na ryby, mecz lub panienki! Dla większości pań męskie relacje ich partnerów to niezrozumiała rzeczywistość, wymagająca uporządkowania i odmiany według sensownych reguł… Niestety! Podobne zabiegi, bądź nawet próby ich zastosowania, mogą okazać się gwoździem do trumny każdego związku! Dlaczego? To proste: do męskiego świata kobiety po prostu nie mają wstępu. Oto pierwsza i najważniejsza reguła męskiego kodeksu honorowego!

Oblicza prawdziwego mężczyzny

Nie każdy mężczyzna jest odważny, nie każdy stanie w obronie kobiety i nie każdy będzie walczył z każdą niesprawiedliwością, by uratować swój honor. Choć większości panów do postawy mężnego rycerza bardzo daleko, to niewątpliwie każdy z nich chciałby nim być. Co więcej, trudno znaleźć osobnika, który nie uważałby, że cnoty prawdziwego mężczyzny to darmowy pakiet, przydzielany automatycznie każdemu samcowi w chwili przyjścia na świat! Efekt? Zamiast stawania w obronie słabszych, męstwa i bohaterstwa mamy wygórowaną pewność siebie, brawurę i niedojrzałość. A co o prawdziwym mężczyźnie myślą sami panowie? Według raportu „V&S Luksusowa”, aż 61% mężczyzn twierdzi, że jego najważniejszą cechą jest odpowiedzialność, co drugi pytany, myśli, że wzorcowy samiec powinien być godny zaufania, a połowa badanych za najistotniejszą cechę wzrostowego samca uważa odwagę.

Męska przyjaźń i jej zasady

Jak zrozumieć typową, męską więź? Przede wszystkim należy poznać zasady gry. W skrócie – reguły męskiej przyjaźni przypominają ich samych. Prostota i klarowność przede wszystkim! Tu nie ma miejsca na plątaniny sekretów, niesnasek, gier słów i teatrzyków – tak charakterystycznych dla świata przyjaciółek. Męska przyjaźń jest trwała, skupiona na sprawach określanych przez mężczyzn jako ważne, pełna otwartości. Większość, bo aż 89% badanych stwierdziło, że to szczerość jest najważniejszym elementem przepisu na prawdziwą przyjaźń, a obcą paniom, umiejętność dotrzymywania tajemnic ceni sobie 86% respondowanych. Pozostałe, niemniej ważne „przyjacielskie reguły” to lojalność, zaufanie i dyskrecja oraz pełne zrozumienie.

bliscy mojego partnera mnie nie lubią

Męska i kobieca przyjaźń…

Okazuje się, że wbrew przypuszczeniu panów o przepaści różnic dzielących światy męskiej i kobiecej przyjaźni, niektóre z zasad trzymających w ryzach relacje pomiędzy panami i paniami są niemal identyczne. Chodzi przede wszystkim o czas, którego wymaga zbudowanie każdej wartościowej relacji. Ten czynnik potrzebny jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Pozwala nie tylko na wzajemne poznanie się, sprawdzenie swoich zachowań w różnych życiowych sytuacjach, ale i o wzajemne przeżywanie zmian i wspólne dorastanie do podejmowania trudnych tematów rozmów, jak np. związki, praca, dzieci, czy też choroba rodziców. Czas to również spotkania i pielęgnacja relacji. Bez nich nie przetrwa żadna przyjaźń - ani ta pomiędzy kobietami, ani nawet ta prawdziwie męska…

Sposób na kłopotliwą i niezwykle zażyłą przyjaźń twojego partnera? Pozostaje jedynie ją zaakceptować i w miarę możliwości pozwolić swojemu ukochanemu na nieco wolności. Własna przestrzeń każdego z partnerów wcale nie jest złym pomysłem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz zdrowy dystans i oddech od codziennych kłopotów i konfliktów. Warto zaryzykować!

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Atrakcyjna sąsiadka - rywalka czy przyjaciółka?

 

Dla kogo kobiety się stroją?

Polecane wideo

Komentarze (37)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.10.2011 18:50
Twój facet spędza więcej czasu w towarzystwie kolegów niż w Twoim? Czujesz, że jesteś zawsze na drugim miejscu, mimo usilnych próśb i licznych rozmów. Masz już dosyć wspólnych męskich imprez, wypadów na mecz? Mimo wielu rozmów i usilnych próśb, nic się nie zmienia? Jeżeli jesteś w podobnej sytuacji, skontaktuj się ze mną pod numer telefonu 663-613-819 lub napisz do mnie maila na adres [email protected]. W razie wątpliwości lub dodatkowych pytań, jestem do Twojej dyspozycji!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2010 20:10
Mam jutro 10lecie przyjaźni.Już jak miałam 5 lat zdobyłam sympatie takiego rok starszego Huberta z którym przyjaźnie się.Sto lat niech świat nam życzy! Agnieszka;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2010 10:07
ja mam kilku chłopaków którzy i sa moimi przyjaciółmi i czasami jest mi sie lepiej z nimi dogadac niż zprzyjaciółkami ale wiem tez ze zawsze moge na nich liczyc . I wcale prawdą nie jest ze zawsze chodzi o sex
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.08.2010 13:14
"Mecz przed telewizorem, gadanie o niczym przy zimnym piwie, nudne wypady na ryby, mecz lub panienki"- ...i znowu mecz ;D Powtarzasz się Oliwko
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2010 16:37
Twoja wypowiedź: JEZELI NIE PRZEŚLESZ TEGO 3 RAZY DO INNYCH jest bez sensu! Tylko skończona debilka mogła napisać coś tak niskopoziomowego!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie