Lepiej mieć siostrę niż brata!

Posiadanie siostry to wielki skarb. Nawet młodsza wychowuje lepiej niż rodzice!
Lepiej mieć siostrę niż brata!
06.08.2010

Eksperci z Brigham Young University z USA twierdzą, że posiadanie siostry może przyczynić się do bycia zdrowszym bardziej szczęśliwym, gdyż dziewczynki chronią przed  wieloma negatywnymi emocjami.

Gdy dojrzewając, ktoś ma przy sobie przynajmniej jedną dziewczynę czuje się bardziej kochany. Jest mniej samotny i samolubny – donosi The Herald Sun.

Jak tłumaczą specjaliści, kobietom łatwiej niż mężczyznom rozmawiać o wielu problemach, dzięki czemu wychowanie rodzeństwa staje się łatwiejsze dla rodziców.

Młodsze czy starsze siostry potrafią skutecznie zredukować poczucie bezsensu życia, a nawet przyczynić się do wyleczenia depresji. Dodatkowo, posiadają dar powstrzymywania przed poważnymi wybrykami, jakie często przychodzą do głowy młodszym członkom rodziny.

Siostry są nieraz skuteczniejsze w tym co robią od rodziców, skłaniając braci do większej uprzejmości dla innych - przekonują badacze. 

Teoria ta została oparta na badaniach przeprowadzonych na 395 rodzinach z co najmniej dwójką dzieci i co najmniej jedną dziewczynką.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Historie życiem pisane: Zniszczyłam życie siostrze

Czasami w siostrzaną relację wkrada się zazdrość albo nieszczęśliwy splot wydarzeń sprawia, że jedna z nich na zawsze straci szczęście z winy tej drugiej…Czasami w siostrzaną relację wkrada się zazdrość albo nieszczęśliwy splot wydarzeń sprawia, że jedna z nich na zawsze straci szczęście z winy tej drugiej…

Wasze listy: Czy oddać nerkę przyrodniej siostrze?

Trzy miesiące temu Karolina dowiedziała się, że ma rodzeństwo – owoc nieślubnego romansu jej ojca. Prawda prawdopodobnie nigdy nie wyszłaby na jaw, gdyby przyrodnia siostra Karoliny ciężko nie zachorowała. Teraz nasza czytelniczka ma poważny dylemat… 

Polecane wideo

Komentarze (80)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.02.2011 16:57
a ja mam starszego o niecałe 2 lata brata :) cieszę się z tego, nie chciałabym mieć młodszej siosty! dobrze się z nim dogaduję i zawsze staje po mojej stronie przy kłótniach z rodzicami ;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2011 18:27
ja mam 4 starszych braci i są spoko :P jeden to zawsze mnie straszy opowiada mi jakieś straszne historie na dobranoc :) a drugi to prawie jak ojciec dla mnie zawsze sie mną opiekował gdy byłam mała :D a resztą to jakoś idzie sie dogadać :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2010 21:04
Wszystko zależy od charakteru ;]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2010 21:01
Powiedzmy sobie szczerze, że z każdym rodzeństwem da się dogadać ;) I choć się kłócimy i tak się kochamy, rodzeństwo to wielki skarb ;) Nie ważne czy starsze czy młodsze.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2010 20:46
ja mam brata i siostrę obydwoje starsi. Powiem szczerze,że bardzij z bratem się dogaduję. Może dlatego, że rzadko w domu jest:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie