Księża uważają, że Polki noszą za duże dekolty na msze!

Franciszkanie z opolskiego zakonu  już dawno zauważyli, że wierni przychodzą do Kościoła niestosownie ubrani... Szczególnie rażą ich nagie biusty parafianek.
Księża uważają, że Polki noszą za duże dekolty na msze!
01.08.2010

W tym roku chcą, aby kobiety w upalne dni nie przychodziły na mszę z odsłoniętymi dekoltami. Proponują, aby brały przykład z włoskich koleżanek i zakładany chusty, gdy przestępują próg świątyni.

– Gdy na przykład trzeba uklęknąć w Kościele i wtedy panie z dużymi dekoltami uświadamiają sobie niezręczność sytuacji i następują nerwowe próby zasłonięcia dekoltu - wyjaśnia opat Eryk w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Same zainteresowane nie są zachwycone pomysłem księży. – Niech apelują raczej, by mężczyźni w kościele skupili się na modlitwie, a nie zaglądali kobietom w dekolty - tłumaczą parafianki i proponują, aby zakonnicy rozdawali chusty przed mszą.  

W odpowiedzi duchowni tłumaczą, że chodzi im jedynie o dobre samopoczucie podczas modlitwy. – Kobiety na pewno czują się źle, wiedząc, że ich strój zakłóca modlitewną atmosferę – dodaje opat Eryk.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Uprawiali seks podczas mszy!

W pewnym momencie mszy, uwagę wiernych zwróciły westchnienia dochodzące z chóru. Jak należałoby ukarać wiernych, którzy… ulegli pożądaniu?

Dlaczego odchodzimy od Kościoła?

Coraz więcej Polaków przestaje chodzić do kościoła. Jeszcze nigdy chrześcijaństwo nie przeżywało takiego kryzysu wiary. 

 

Polecane wideo

Komentarze (80)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.09.2012 17:16
Niech zakładają te chusty i po problemie, Boże kochany. Znowu kręcenie afery o nic.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2010 12:16
Kościół to nie miejsce na paradowanie z gołym biustem, ale przecież gdyby księża nie patrzyli gdzie nie trzeba, to by nie mieli się do czego przyczepić, a z resztą, takie zostałyśmy stworzone, więc w czym rzecz ;) ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2010 11:52
tak, najlepiej by może oznaczyć dekolty rozmiarami XS-3XL?:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.08.2010 11:51
To prawda Polki nosza za duzy dekolt i to nie tylko w kosciele... Jesli ktos uwaza inaczej to znaczy ze albo jest tępa lodziara albo chlopem bez kobiety i milosci... Takie jest moje zdanie:) Pozdrawiam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2010 09:55
Sama byłam ostatnio świadkiem, jak młoda gówniara(max. 16lat), przyszła na msze, w święto kościoła, w krótkiej mini, bluzeczce i szpilkach(strój jak na imprezę). Przesadziła. Chciała sobie zrobić rewie mody, trzeba było iść do miasta i się "lansować". Choć nie wiem czym xD Sama noszę dekolty, bo najzwyczajniej w świecie je lubię, ale trzeba wiedzieć do jakiego stopnia można sobie pozwolić na taki ubiór. Teraz już są takie "wynalazki" w tych sklepach, że można znaleźć gustowny strój, a za razem przewiewny i nie musi mieć ani dekoltu, ani pokazywać jaki mamy tyłek, bo to nikogo nie interesuje. Większość młodych ludzi przychodzi do kościoła w celach towarzyskich i wolą porozmawiać na uboczu ze znajomymi niż zająć się mszą, więc nie ma się co dziwić, że takie podejście mają do ubioru. Co do starszych kobiet, powiem tylko, że daja piękny wzór dzieciom, pogratulować mamusiek;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie