Jesteś gruba albo pulchna? Do klubu nie wejdziesz!

W Wielkiej Brytanii kluby rozpoczęły dyskryminującą selekcję. Osobom z nadwagą nie wolno się bawić, ponieważ psują wizerunek.
Jesteś gruba albo pulchna? Do klubu nie wejdziesz!
01.08.2008

Wakacje na Jersey zakończyły się dla 23-letniej Georginie Mason niemiłym incydentem, który rozpoczął dyskusję na Wyspach o tolerancji. Dziewczyna chciała pójść ze znajomymi na imprezę do klubu Havana w St Heller potańczyć, jednak przy wejściu usłyszała od ochroniarza, że nie zostanie wpuszczona. Dodatkowo powiedział:

"Będziesz mogła wejść, jak schudniesz. Grubi goście mogą zaszkodzić naszemu wizerunkowi".

Georgine poprosiła managera lokalu, jednak ten potwierdził tylko słowa swojego pracownika. Nieustępliwa Brytyjka zgłosiła sprawę policji, a tam okazało się, że podobne zawiadomienie złożyło już 20 kobiet. Wszystkie planują złożyć skargę na klub Havana w prokuraturze.

Petycje w sprawie bojkotu klubu podpisało już ponad 1000 osób, w tym stali bywalcy lokalu.

"Czy to oznacza, że duzi ludzie nie mają prawa dobrze się bawić? Czy z powodu swojej tuszy mają przestać wychodzić z domu?" - powiedziała „The Times" Kierra Myles, która często odwiedzała Havanę.

Właściciel klubu, Martin Sayers, postanowił nie czekać na wyrok i ogólnokrajową dyskusję na temat tolerancji oraz uprzedzeń - przeprosił niedoszłych gości i dodał, że w jego lokalu wszyscy są mile widziani, także pulchne panie. Przeprosiny zakończył stwierdzeniem, że piękno jest zależne od punktu widzenia.

W Polsce na razie nie było podobnych incydentów, ale pewnie to kwestia czasu.

Polecane wideo

Komentarze (272)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2011 12:42
XXL JEST PIĘKNE! Poszukiwane pary, które nie wstydzą się tego, że oboje noszą rozmiar XXL. Jeżeli połączyła was miłość do jedzenia i nie macie na tym punkcie kompleksów ZGŁOŚCIE SIĘ!! Pragniemy przygotować program, w którym przedstawimy pary, które kochają się właśnie za to kim są i jak wyglądają. Szukamy związków, gdzie nie wymaga się od drugiej osoby, żeby schudła i stała się tym kim nie jest, JEŻELI TO O WAS NAPISZCIE!!! Wyślijcie swój numer telefonu na [email protected] Zadzwonimy i przedstawimy wszystkie szczegóły. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje. POKAŻCIE INNYM, ŻE KAŻDY MOŻE ZNALEŹĆ SWOJĄ DRUGĄ POŁOWĘ, DLA KTÓREJ JEST IDEALNYM PARTNEREM!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2009 12:49
To chore!!!!!!!!!!!!!!! a jak ktoś jest chory i nie chudnie to ma nigdy sie nie bawi tylko jechac za granice!!???
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.07.2009 20:35
Przecież to nie zawsze ich wina że są pulchniejsi od innych!! i co?? mają się zamknąć w domu ?? żeby nie zagrażać wizerunkowi miasta, sklepu czy klubu???????????
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2009 17:53
"Czy to oznacza, że duzi ludzie nie mają prawa dobrze się bawić?" w sumie dobrze, jak sami nie potrafią niech ktos się do tego przyczyni, wszystkim to na dobre wyjdzie. przede wszystkim im!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2009 00:45
[quote="Gosc"]I dobrze! Grubasy niech się odchudzają a nie po klubach szlajają!!! Kluby dla zgrabnych!![/quote] ale z ciebie pusty idiot ;/ żal mi ciebie dziwko.... jak nie wiesz co to akceptacja to sie nie wyrażaj.... mimo że ja jestem chuda to popieram te pulchniejsze ode mnie :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie