Bikini dla małych dzieci

W Szwecji wybuchł skandal. Jak daleko można się posunąć w adaptacji mody do potrzeb małych dzieci? Według części środowisk, półroczne dziecko w bikini nie powinno epatować seksualnością.
Bikini dla małych dzieci
31.07.2008

Producenci i spece od marketingu cały czas adaptują świat dorosłych do świata dzieci. Są już salony SPA dla najmłodszych, gdzie obowiązują ceny jak dla normalnie pracujących.

Szwedzka firma Ellos zrobiła krok dalej, rozpoczęła kampanię reklamową dwuczęściowych kostiumów kąpielowych dla dziewczynek. Najmniejsze modele pasują już na dwumiesięczne dzieci. W Szwecji prawo bardzo restrykcyjnie chroni dziecko przed jakimikolwiek przejawami przemocy, pisaliśmy o tym w artykule „W Szwecji za klapsy do więzienia, a według konserwatystów ubieranie dziewczynek w bikini ma służyć podkreślaniu seksualności ich ciała. Takie zachowania mogą doprowadzić do zwiększenia ataków pedofilów.

Zapewne przeciwnicy tej sytuacji mają po części rację, ale nie można jej odmówić również środowiskom feministycznym, które kampanię Ellos potraktowały ze zrozumieniem, jako przygotowywanie i oswajanie dzieci z seksualnością, która jest elementem dorosłego życia.

Rzecznik firmy powiedział: „Ellos jest firmą rodzinną. Nie chcemy, aby stało się cokolwiek złego z powodu naszych produktów. Ta sprawa wiele nas nauczyła i postaramy się, aby już się nie powtórzyła".

Polecane wideo

Komentarze (119)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2008 21:42
nie to lekka przesada ubierac 2 miesieczne dzici w bikini.. no 5 latak rozumiem ale dzieci do tego roku zycia maga nosic jednoczesciowe kostimy a nawet bedzie im wygodniej... pedofile atakuja ale takie kostiumy maga ich troche przyciagac ..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2008 12:52
Gość 2008-08-18 22:07 przeciez male dziewczynki na plazy siedza w samych majteczkach.wiec chyba dobrze ze maja zakryte piersi.zreszta, co moze miec w sobie skesualnego 2 miesieczne dziecko?ludzie sa dziwni,a stroj uroczy:) A co seksualnego może mieć w sobie 5-latka? Nic, a mimo to pedofile atakują ;//
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.08.2008 17:07
Bardzo czesto male dziewczynki(chlopcy tez)biegaja po plazy bez niczego,to jest dopiero chore.Na tym zdjeciu dziewczynka wyglada po prostu slicznie;0)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.08.2008 21:29
toc to jakies chore, jak mozna malej dziewczynce ubrac cos takiego? ;|
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 20.08.2008 21:03
śliczny strój ale... to lekka przesada
odpowiedz

Polecane dla Ciebie