Oto największe lęki kobiet! Jak sobie z nimi poradzić?

Pora przyjrzeć się własnym lękom! Boisz się przyszłości, przeraża cię uciekający czas, a może drżysz o wierność partnera? Zamiast się zadręczać, wykorzystaj własny strach!
Oto największe lęki kobiet! Jak sobie z nimi poradzić?
13.06.2010

Jaka jest kobieta? O jej naturze, potrzebach i predyspozycjach pisaliśmy już nie raz. Dziś pora przyjrzeć się naszym lękom! Strach o bezpieczeństwo swoje i bliskich, o wierność ukochanego czy też zwykłe obawy związane z upływającym czasem i nadchodzącą starością… Potrafią nie tylko zepsuć humor, ale i na dobre zagościć w naszym umyśle. Nieproszony gość tego rodzaju, raz wpuszczony, na długo pozostanie w naszej psychice. Jak się go pozbyć? Przede wszystkim, należy uświadomić sobie jego obecność

Wakacje to czas odpoczynku. Relaksujemy nie tylko nasze ciało, ale i umysł. Dlatego dbaniu o zdrowie służy wyjazd! Im dalej od domu, tym łatwiej zapomnieć o wszystkim tym, co, na co dzień towarzyszy nam w trudzie życia. Przede wszystkim o własnych lękach! Niestety, wakacyjny „luz” nie wystarcza na długo! Wewnętrzne problemy wracają do naszego umysłu o wiele szybciej niż fizyczne zmęczenie! Dlatego warto zadbać o to, by zneutralizować negatywne działanie naszych codziennych „strachów”. Jak to zrobić?

Strach o bezpieczeństwo 

Najlepszą receptą na poradzenie sobie z własnymi lękami jest uświadomienie sobie obecności problemu. Największym wrogiem, spośród wszystkich lęków jest strach o bezpieczeństwo. W przypadku kobiet nieposiadających dzieci problem przejawia się przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo i stabilność własnego szczęścia i szczęścia partnera. Owszem martwimy się o to, by naszemu ukochanemu nic się nie stało. Myślimy o jego bezpieczeństwie wtedy, kiedy go z nami nie ma. Jednak zdecydowana większość kobiet bardziej niż nieszczęśliwych wypadków obawia się zdrady partnera! Uważajmy więc na to, by nasza zazdrość lub zbyt niska samoocena nie doprowadziła do narzucania kolejnych ograniczeń na naszego mężczyznę i na siebie samą. Brak oddechu w związku nie wróży nic dobrego, podobnie jak nadmierna troska o bezpieczeństwo własnych dzieci…

mój mąż mnie zdradza

zdrowie i uroda – kiedy przeminą?

„Ciesz się życiem, bo nawet się nie obejrzysz, jak minie” – takie słowa słyszałyśmy już nie raz… od babci, dziadka, cioci i mamy. Czasem tego typu sentencje nas nudzą, innym razem śmieszą lub złoszczą. Niestety, prawda jaką w sobie kryją jest nieubłagana! Większość kobiet na myśl o upływającym czasie wpada w panikę. Jedne z nas drżą o karierę, inne o urodę, a jeszcze inne o zdrowie. Jednym ze strachów jest ewentualność posiadania dzieci regulowana zegarem biologicznym, niekiedy również przebiegiem kariery, czy planowaniem związku, a także zdrowiem. Recepta na ten problem? Znajdziesz ją u lekarza! Czas zmienić myślenie społeczne na temat badań, wizyt u lekarzy i leczenia. Najważniejsza jest profilaktyka i szybka reakcja, bo jedynie ona pozwoli nam cieszyć się przemijającą urodą…

Tak, drogie panie… Starzenie się to kolejna sfera myślenia społecznego, w której jest wiele do naprawy! Poprzez owczy pęd to, co naturalne stało się brzydkie! I choć wielu mistrzów rozmaitych dziedzin sztuki: od malarstwa po rzeźbę i na muzyce kończąc, przewraca się w grobie, widząc, jak piękno natury – cenne źródło inspiracji i zdrowego rozsądku, każdego dnia tępione jest przez komercję i pseudoestetykę dla mas, nietrudno przyznać, że nam kobietom trudno walczyć ze społeczną presją. Co ciekawe, zaczynają jej ulegać również mężczyźni, mimo, że nie od dziś wiadomo, że to właśnie panom czas dodaje jeszcze więcej męskości i uroku. Dlaczego ta sama zasada nie dotyczy płci pięknej? Same sobie na to zasłużyłyśmy! Tu, znów, z tego, co inni uważają za wadę, warto uczynić zaletę!

Walka z lękami rządzi się uniwersalnymi prawami. Nie zależnie od rodzaju lęku nie zapominaj, że twoja świadomość nie zawsze jest nieomylna! Warto z pomocą bliskich spróbować ją oszukać tak, by lęki nie zagościły w naszej duszy na dobre. Jeśli już tak się stało, kontroluj je! Spraw, by były twoją zaletą, nie wadą! Dzięki temu zamiast się zadręczać, zrobisz z nich jakiś pożytek.

Oliwka Mostowska

Zobacz również:

Największe kompleksy gwiazd – RANKING!

Poznajcie największe koszmary gwiazd – mankamenty urody, które spędzają im sen z powiek, a nam, zwykłym kobietom… poprawiają humor!

 

Jak dobrze wyglądać bez makijażu?

Latem najpiękniej wyglądasz naturalnie. Do szczęścia jest ci tylko potrzebny promienny uśmiech i subtelna opalenizna.

 

jak nie przytyć

Będąc matką trudno o spokój, kiedy dziecka nie ma w pobliżu. Pozwolenie mu na eksperymentowanie, odkrywanie świata i na odrobinę wolności to trudne zadanie dla każdego rodzica. Nie można jednak pozwolić sobie na trzymanie dziecka pod kloszem! Tym bardziej niedopuszczalne jest zarażanie go własnym strachem: przed światem i przed ludźmi. Zbyt intensywny nadzór doprowadzi bowiem do chęci ucieczki! Aby tego uniknąć szukaj pomocy w osobie, która dysponuje dużą dawką zdrowego dystansu. Konsultuj się z nią za każdym razem, gdy ogarnia cię strach o bliską osobę. Porządna porcja optymizmu jeszcze nikomu nie zaszkodziła! Nie broń się przed nim! To cenna rada również dla tych z pań, które drżą o wierność swoich mężczyzn! Dzięki optymistycznemu spojrzeniu na świat, będziesz bardziej atrakcyjna!

Lęk o przyszłość i samospełniająca się przepowiednia…

W rozważaniu problemu lęków, warto pamiętać o tym, że strach może być twoim sprzymierzeńcem! Nie chodzi o to, by go pielęgnować! Jeśli jednak wiesz, że pozbycie się go raz na zawsze graniczy z niemożliwym, warto przekuć ten rodzaj własnej wady na dobrą monetę! Jak to zrobić? Lęk o przyszłość to kolejna zmora, jaką funduje nam nasza rozemocjonowana kobieca natura. Czy będziemy dobrymi matkami, czy starczy nam pieniędzy na potrzeby naszej rodziny, czy najlepsze lata nie przeciekną nam przez palce? Nasza wyobraźnia potrafi stworzyć szereg nawet najbardziej tragicznych scenariuszy. Pamiętaj o ważnej zasadzie dotyczącej przyszłości! Jakiej? Nie dopuścić do wytworzenia idealnych warunków dla samospełniających się przepowiedni! Jeśli będziesz pieczołowicie dbać o wizję porażki i misternie wizualizować przeszkody, a także wszystkie ścieżki, prowadzące do jej totalnej katastrofy, jakie są szanse na to, by twoje życie potoczyło się inaczej? Jeśli nie stać cię na zmianę, myśl o kłodach, jakie możesz napotkać na drodze do szczęścia, ale swoją uwagę koncentruj przede wszystkim na rozwiązywaniu ewentualnych problemów! Dobrym pomysłem jest skupianie się na teraźniejszości, bo nawet najlepsze plany mogą zawieźć i rozczarować, co wtedy?

Polecane wideo

Komentarze (29)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2010 20:46
a ja się boję pająków i uj.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2010 16:06
boje sie tego momentu w ktorym bede umierac tej jednej malutkiej chwili. . . .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2010 21:20
s.ranie w banie! ja jestem dziewczyna i jakos nie boje sie takich glupot...papilotki są zalosne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2010 21:19
sranie w banie ja jestem dziwczyna i nie boje sie takich glupot..zalosne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2010 12:51
Strach przed utratą urody nie powinien być taki głęboki. Zawsze można dobrze wyglądać, trzeba tylko chcieć i odrobinę zadbać o siebie. Przeczytajcie sobie "Co ma do tego wiek" Robin mcGraw, idealnie o tym pisze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie