Jakich obowiązków najbardziej nie lubimy?

Pranie, odkurzanie, a może zmywanie? Czego najbardziej nie lubią Polki?
Jakich obowiązków najbardziej nie lubimy?
12.06.2010
>

W kwietniu tego roku PBS DGA przeprowadziło badanie dotyczące najbardziej znienawidzonych obowiązków domowych. Jego pomysłodawcą była marka Candy, autor programu „Candy Przyjazne Innowacje. ”

Okazało się, że aż 36% ankietowanych deklaruje, że nie lubi zmywania naczyń. Na drugim miejscu uplasowało się odkurzanie (29%), a na trzecim – codzienne przygotowywanie posiłków (18,6%). Respondenci deklarowali, że te czynności wymagają największego zaangażowania i poświęcenia czasu.

- Wyniki badania pokazują, że Polacy najbardziej nie lubią obowiązków czasochłonnych i męczących. Celem realizowanego przez nas programu „Candy Przyjazne Innowacje” jest podkreślenie, że korzystanie z odpowiedniej jakości sprzętu domowego oraz środków czyszczących, takich jak tabletki wielofunkcyjne, pozwala na szybsze i wygodniejsze wykonywanie codziennych czynności oraz daje nam dodatkowy czas na przyjemności i odpoczynek – komentuje Jan Okoń, Dyrektor Generalny Candy Polska. 

Ankietowani, wśród najbardziej nielubianych obowiązków, rzadziej skarżyli się  na pranie (około 17%) oraz rozwieszanie i suszenie prania (16,8%), gdyż są to czynności wykonywane głównie przy użyciu sprzętów AGD i nie wymagają ciągłego ich koordynowania.

Materiały prasowe

Zobacz także:

Najstarsza uczennica świata!

Najwyższa kobieta na świecie!

Polecane wideo

Komentarze (49)
Ocena: 5 / 5
Świadkowa (Ocena: 5) 17.07.2019 20:30
ja nie nawidzę zmywać - kupiłam zmywarkę. na drugim miejscu nie znoszę odkurzać kupiłam automatyczną Roombę. reszta może być ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2010 22:26
dla mnie nie ma w domu obowiazkow ktorych bym nie lubila, sa jedynie mniej lubiane (kabiny prysznicowe) lub bardziej (prasowanie). uwielbiam muzealny porzadek w domu, a im wiekszy dom tym lepiej ;))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2010 20:16
hehe, ja uwielbiam myć naczynia i ścierać kurze:) Nie znoszę tylko odkurzania i prasowania..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2010 14:28
a ja nie znosze wycierać kurzu z mebli blee
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2010 09:29
w sumie to lubie sprzatac czasem zdarzy sie mi ze nie mam sily ale dla mnie sprzatanie jest tym bardziej motywujące ze sie ruszam i pale kalorie:):) a sprzatam co dziennie:):)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie