Emo w Rosji będzie zakazane!

Pojawił się projekt ustawy zakazującej ubierania się w stylu Emo i Goth. Wszelkie tego typu zachowania będą karane.
Emo w Rosji będzie zakazane!
28.07.2008

W Rosji powoli rodzi się prawdziwy system totalitarny, podobnie jak w czasach komunistycznych zakazane będą pewnego rodzaju stroje i subkultury. Na pierwszy ogień poszedł styl Emo i Goth. Nowa ustawa ma zakazywać tego typu strojów w urzędach i w szkołach. Ma też regulować tworzenie oraz działanie stron emo.

Powodem takiego stanu rzeczy są obawy przed oddziaływaniem tych subkultur na depresje i samobójstwa. Podczas wystąpień w rosyjskiej Dumie pojawiły się głosy na temat złych wpływów kultury emo, antyspołecznych zachowań i gloryfikowania samobójstw. Emo-dzieci zostały zdefiniowane jako osoby ubierające się na czarno, z kolczykami na twarzy, pofarbowanymi włosami i silnym makijażem.

Tego rodzaju przepisy wprowadzono już w Krasnojarsku na Syberii, teraz mają obowiązywać w całej Rosji.

W weekend odbędą się protesty przeciwko przepisom atakującym emo.

Dimitry Gilevich z rosyjskiej kapeli emo, MAIO, powiedział brytyjskiemu dziennikowi „The Guardian": „Wyrażanie wewnętrznych emocji nie jest zakazane przez prawo".

Wcześniej fani My Chemical Romance zablokowali redakcję brytyjskiego „Daily Mail" po artykule łączącym emo z samobójstwami.

Emo powstało jako reakcja na agresywny i materialistyczny styl życia amerykańskich raperów. Dotyczy to głównie popełniania przestępstw, zażywania środków odurzających, powierzchowności, braku okazywania uczuć oraz konsumpcjonizmu. Sprzeciw ten objawia także w modzie – czyste, schludne, obcisłe ubrania, nakładanie makijażu oraz zadbane fryzury będące zaprzeczeniem luźnego, ulicznego wyglądu gangsterów. Emo stanowi swoiste połączenie gothic metalu(mroczny wizerunek, głęboka duchowość) i punku, ale znacząco różni się od obu tych subkultur. Niektóre elementy emo, jak np. wegetarianizm, abstynencja od alkoholu i tytoniu oraz wyzbycie się agresji są dalszą ewolucją subkultur.

Ludzie emo są postrzegani jako melodramatyczni, tnący się nastolatkowie, którzy przelewają swoje starania pisząc depresyjną poezję. Niektórzy oskarżają emo o świętowanie samookaleczeń i samobójstw. Przez takie upraszczanie wizerunku, tworzą się niedomówienia, które skutkują tego typu pomysłami jak przepisy, które chcą wprowadzić ustawodawcy w Rosji. (źródło Wikipedia)

Polecane wideo

Komentarze (526)

Ocena: 5 / 5
anm (Ocena: 5) 17.03.2013 10:31
MCR emo? jak zwykle nie wiedzą a piszą
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.02.2012 14:35
Emo to świetny styl. i oczywiście muzyka. są ludzie którzy tylko w jeden sposób mogą uzewnętrznic swoje emocje-posiadając jakiś swoj styl. po1. kto pisze te artykuły? -.- nie wsystkie emo się tną, mają depreche. po 2. jaki kraj takie przepisy ; P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.11.2011 14:07
Emo to styl muzyki do cholery!!!! A fani My Chemical Romance nie sprzeciwiali się łączeniu ,,Emo" z samobójstwem tylko przeciw łączeniu MCR z samobójstwem bo „Daily Mail" pisał że to przez muzykę chemicznych nastolatki (nazwane Emo) popełniają samobójstwo.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2011 20:29
Po pierwsze ,,Szanowna redakcjo" Nie istnieje ciś takiego jak subkultura emo, to styl muzyki. Ludzie którzy ubierają się w ten sposób to siny!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.02.2011 14:25
Żal . pl emo rządzi
odpowiedz

Polecane dla Ciebie