Otwarto supermarket, w którym wszystko jest za darmo!

Na razie sklep będzie funkcjonował przez 14 dni. Jeśli pomysł się sprawdzi, w stolicy Nowej Zelandii na stałe powstanie supermarket z bezpłatną żywnością.
Otwarto supermarket, w którym wszystko jest za darmo!
29.05.2010
>

Jak informuje portal Korrespondent.net, w Wellington – stolicy Nowej Zelandii – powstał pierwszy na świecie eksperymentalny sklep, w którym wszystkie produkty są darmowe

Na pomysł stworzenia sklepu wpadła artystka Kim Paton, która chciała w ten sposób wykorzystać towary jakich nie udało się sprzedać w innych supermarketów. Większość asortymentu ma krótki okres przydatności do spożycia, ale nie stanowi to problemu dla klientów bezpłatnego sklepu.  Tym bardziej że można tu znaleźć praktycznie wszystko: pieczywo, owoce, warzywa, nabiał, a  nawet mięso i ryby.  

- Ku mojemu zdziwieniu idea została przyjęta przez przedsiębiorców i producentów z entuzjazmem – wyjaśnia Paton – Jesteśmy otwarci na współpracę nie tylko ze sklepami spożywczymi, ale również z restauracjami czy gospodarstwami ogrodniczymi  - dodaje.

Na razie sklep będzie czynny przez dwa tygodnie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 10-18. Jeśli supermarket zyska stałych klientów, na dobre zagości w Wellington. Jak podkreśla Paton, eksperymentalny sklep może stać się doskonałą okazją do spełnienie dwóch dobrych uczynków: pomocy potrzebującym oraz zredukowania ilości sklepowych odpadów.

Nina Drzewiecki

Zobacz także:

Sklepy, w których zrobisz najtańsze zakupy!

Zgadnij, która sieć wygrała!

Modny jogurt w ekologicznym opakowaniu

Ekotrend wkrada się do niemal każdej dziedziny życia. Wyobraźcie sobie, że nawet zwykłe opakowanie może być przyjazne środowisku!

 

Polecane wideo

Komentarze (122)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2010 00:50
jej super pomysl wiecie ile jedzenia sie marnuje..w polsce jak chleb ktory rozdawal piekarz ktorego nie sprzedal dawal bezdomnym to go oskarazyli o brak placena za to podatku i zlozyli mu sprawe na policji;/;/ :( czemu nasz kraj jest tak chory..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2010 01:30
myśle, że to dobry pomysł jednak płatne supermarket stracą swoich klientów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2010 12:40
wedlug mnie to bardzo dobry pomysl ! zmniejszy sie ilosc zgonow z glodu, ludzie beda mieli co jesc - bezdomni, biedni. tak to pewnie nawet ty nie dalbys chleba biednemu!. szacun
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.06.2010 10:44
wg mnie to średni pomysł. bo jak mają być tam produkty które się nie sprzedąły w innych sklepach, to nic tam nie będzie, bo każdy będzie chciał chodzić właśnie do tego supermarketu gdzie wszystko jest za darmo. A normalne supermarkety stracą klientów
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2010 15:18
Zalosne to trochee...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie