Co piąta Polka się nie myje! TO CZUĆ!

Szczególnie w tramwajach i autobusach, ale też na szkolnych korytarzach czy w biurach… Dlaczego Polki o siebie nie dbają?
Co piąta Polka się  nie myje! TO CZUĆ!
19.05.2010

Szok! Wbrew obiegowej opinii polskie panie wcale nie dbają o higienę, tak jak byśmy przypuszczali. 8% w ogóle nie używa dezodorantu, prawie jedna trzecia nie widzi potrzeby depilacji, a jedna na siedem Polek myje włosy raz w tygodniu lub rzadziej - wynika z sondażu TNS OBOP. Dane podaje tygodnik Newsweek.

Z anonimowego sondażu wynika, że o ile z myciem rąk mieszkanki kraju nad Wisłą nie mają problemów (99% robi to kilka razy dziennie, choć 1 procent 3-5 razy w… tygodniu), to pozostała higiena pozostawia wiele do życzenia.

Przykładowo, aż 14% Polek myje włosy raz w tygodniu lub rzadziej, a raz dziennie – tylko 24%. Zdaniem dermatologów to zdecydowanie za rzadko: zbyt oszczędne stosowanie szamponu może prowadzić do powstawania krost bakteryjnych i łojotoków, a w konsekwencji do wypadania włosów.

Jeszcze gorzej jest z prysznicem całego ciała: aż 17% Polek nie bierze go codziennie, z czego 3% raz w tygodniu lub rzadziej, a 2% – wcale!

Co czwarta respondentka twierdzi też,  że w ogóle nie używa specjalnych preparatów do higieny intymnej. To z kolei grozi grzybicą pochwy i łatwiejszym zarażaniem się  brodawczakami czy chorobami przenoszonymi drogą płciową. 

Nie najlepiej jest też z używaniem dezodorantów. O ile 80%Polek używa go przynajmniej raz dziennie, to aż 8% nie stosuje go wcale, a 4% raz w tygodniu.

Zęby tylko raz dziennie myje 7%, a jedna na sto Polek pasty i szczoteczki nie stosuje w ogóle. Wreszcie depilacja: co prawda prawie jedna trzecia (29%) deklaruje, że depiluje się przynajmniej 2 razy w tygodniu, ale żadnej formy depilacji nie stosuje nawet więcej (31%) badanych.

Na Fakt.pl przeczytaj również: Antykoncepcja dla nastolatek

Zobacz także:

Skąd się bierze nieprzyjemny zapach miejsc intymnych?

Jak ograniczyć potliwość?

Polecane wideo

Komentarze (280)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.05.2019 18:52
Ten artykuł to chyba producenci szamponów i dezodorantów zlecili napisać.
odpowiedz
kamiś (Ocena: 5) 09.01.2014 10:21
mycje włosow raz w tygodniu czy tam dwa to własnie jest dobre rozwiazanie przy zdrowych włosach poniewaz przy czestszym mycju szamponem mozemy je poniszczyc a łojem żywia sie nasze włosy wiec odrobina go na włosach jest ona wskazana :DNapisz komentarz...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.10.2010 23:47
Ciekawe jak wypadliby w tej ankiecie nasi Panowie...hihi... :)) "(...) a jesli nie to w to słabo wieże " You made my day! ; D Ja też lubię wieże...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.07.2010 20:54
ja pier**** ! jak zwykle polacy najgorsi ;/ pzreprowadzili te testy u moherów chyba ;]] a jesli nie to w to słabo wieże . nie wyobrazam sobie dnia bez prysznica mycia zebów i włosow ! a depilacja no to zalezy w jakim czasie komu odrastaja wloski ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.06.2010 17:40
Chyba do tej statystyki liczą się tylko starsze panie, zaniedbane kujonki (typ jak Velma ze Scooby Doo), osoby upośledzone, bezdomne lub z subkultur, bo normalne kobiety BARDZO dbają o higienę
odpowiedz

Polecane dla Ciebie