Samolubni alkoholicy i seksoholicy nastawieni na branie

Obraz polskiej młodzieży w oczach dorosłych. Czy jest aż tak źle?
Samolubni alkoholicy i seksoholicy nastawieni na branie
25.07.2008

Instytut PBS DGA przeprowadził na zlecenie „Gazety Wyborczej" badanie wśród grupy 1038 dorosłych na temat młodzieży. Obraz, jaki otrzymał, jest bardzo niekorzystny i można powiedzieć - straszny.

Na pytanie: "Jaka jest młodzież według mnie?", dorośli odpowiadali następująco:

74% „mniej patriotyczna", 61% „mniej ideowa", 86% „bardziej uzależniona od używek", 68% „mniej pracowita", 72% „gorzej wychowana", 81% „bardziej zbuntowana", 75% „bardziej rozbudzona seksualnie", 75% „bardziej skupiona na sobie".

Jedyny pozytyw, jaki wypływa z badań, to fakt, że 46% dorosłych uważa, iż młodzi są bardziej ambitni od nich.

Poza tym, młodzież jest nastawiona na branie i do tego są właśnie "starzy", którzy tylko dają.

Takimi badaniami nie wolno się przejmować, dorośli zawsze wypaczają obraz młodych ludzi.

Polecane wideo

Komentarze (138)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.02.2010 08:14
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.01.2009 17:07
72% „gorzej wychowana", Poza tym, młodzież jest nastawiona na branie i do tego są właśnie "starzy", którzy tylko dają. Haha ci dorośli, którzy odpowiadali, robili opis samych siebie, jako rodziców... Bo kto nas wychowuje, kto nas uczy że dostaniemy od nich wszystko?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2008 05:24
"Poza tym, młodzież jest nastawiona na branie i do tego są właśnie "starzy", którzy tylko dają." Bo "starzy" właśnie tego ich nauczyli, więc nie ma się co dziwić, sami są sobie winni. Niczego nie wymagając i nie stawiając barier, zrobili z nich kaleki życiowe.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.08.2008 14:33
"Nie można oceniać całej młodzierzy po tym, że widziało się dwóch czy trzech naćpanych czy zalanych." Zgodze sie ale.... Jeżeli widze 13 letniego smarkaczyka który siedzi na ławce z kumplami z fajka i piwem w reku... Co myślisz? Takich dzieci jest baaardzo duzo - staraja sie udowodnic swoja dorosłość niewiedzac czym to sie kończy... Także sory ale zgodze sie że młodzież jest bardziej podatna na uzależnienia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2008 18:46
[quote="Gosc"]Prawda jest taka, że młodziesz jest taka sama jak była kiedyś tylko teraz poprostu nie ukrywa się z paleniem papierosów czy piciem alkoholu jak kiedyś . Teraz poprostu się o tym mówi kiedyś to były tematy tabu i tyle. Nie można oceniać całej młodzierzy po tym, że widziało się dwóch czy trzech naćpanych czy zalanych. Dorośli też upijają się na imprezach i nie tylko, a jakoś nikt nie robi z tego dramatu...[/quote] TSAA MŁODZIESZ ??? BOŻE CO TY MASZ Z POLSKIEGO ????:O
odpowiedz

Polecane dla Ciebie